pais

Intelligentne disain iseendas - Tartus

on Laupäev, 18 Märts 2017. Posted in Arhiiv

Intelligentne disain iseendas - Tartus

Olen sagedasti näinud inimesi muutumas neurootiliseks, kui nad rahulduvad küündimatute või valede vastustega elu baasküsimustele...

Nende elul puudub piisav sisukus ja tähendus. Kui neil tekib võimalus areneda tunduvalt avaramateks isiksusteks, kaovad tavaliselt ka neuroosid.

-Carl Jung

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantises esmaspäeval 20. märtsil kell 18:00 

Intelligentne disain iseendas. 

Inimesed tahavad võtta kellegi lugu ja muuta see enda jaoks täielikuks tõeks.

Praktilises elus tuleb arvestada muutuste ja paradoksidega ning sõnasõnalt ei saa rakendada ühtegi tõde, olgu see kuitahes ainuvõimalik, teaduslik või iidne.

Mis oleks elus teisiti, kui loobuksime uskumusest, et  inimese ja looduse kujunemise  peamisteks põhjusteks on looduslik valik, olelusvõitlus ja pöörane juhus?

Mis võiks tulla kaduvate neurooside asemele?

Arutelu inspireerib dok.film „Elu müsteeriumi avamine“ (Unlocking the mystery of life, USA 2003, 67 min., eestikeelsed subtiitrid)

http://www.lektoorium.ee/videomaterjalid/item/elu-saladuste-paljastamine

Intelligentseks disainiks kutsutakse teaduslikku uurimusprogrammi, mille raames teadlaste, filosoofide ja õpetlaste kogukond otsib loodusest tõendeid aruka disaini kohta. ID teooria väidab, et universumi ja elava looduse teatud tunnusjooned on seletatavad aruka disaini, mitte loodusliku valiku põhjustatutena. Süsteemi osade uuringute ja analüüside abil on disainiteoreetik võimeline määratlema, kas erinevad looduslikud struktuurid on loodud juhuse, loodusseaduste, aruka disaini või mingi kombinatsiooni läbi nendest.  

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  3-4 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

 Olen sagedasti näinud inimesi muutumas neurootiliseks, kui nad rahulduvad küündimatute või valede vastustega elu baasküsimustele. Püüeldes positsiooni, abielu, tunnustuse või näiva rahalise edukuse poole, jäävad nad õnnetuks ja närviliseks isegi siis, kui on otsitu saavutanud. Sellised inimesed on tavaliselt piiratud vaimse maailmapildiga. Nende elul puudub piisav sisukus ja tähendus. Kui neil tekib võimalus areneda tunduvalt avaramateks isiksusteks, kaovad tavaliselt ka neuroosid.

Carl Jung

© 2017 MTÜ Lektoorium.