pais

Kui sügavale jäneseurgu minna - Tartus

on Reede, 07 Aprill 2017. Posted in Arhiiv

Kui sügavale jäneseurgu minna - Tartus

Reaalsus on küll pelgalt illusioon,

kuid paraku väga kangekaelne.

-Albert Einstein.

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantises esmaspäeval 10. aprillil kell 18:00 

Kui sügavale jäneseurgu minna?

Mis on reaalsus, kuidas ja kui palju inimene seda mõjutada saab?

Arutelu inspireerib dok.film "What the Bleep!? - Down the Rabbit Hole" („Mida k---t!? – süvitsiminek”) (USA 2006, 156 min., eestikeelsed subtiitrid)

"What the Bleep!? - Down the Rabbit Hole" („Mida k---t!? – süvitsiminek”) on avardatud versioon filmist "What the BLEEP do we know!?". Pikendatud intervjuud käsitlevad seoseid kvantfüüsika, neurobioloogia, inimteadvuse ja igapäevareaalsuse vahel.

Filmi algupärast raamlugu, mis jälgib professionaalse fotograafi Amanda elukäiku, on vähendatud, andes rohkem ruumi süvaintervjuudele maailma kuueteistkümne tippfüüsiku, -inseneri, -arsti, -bioloogi, -uurija, -ajakirjaniku ja -müstikuga, kes räägivad teadvusest, parapsühholoogilistest uuringutest, füüsikast, bioloogiast, emotsioonidest ja sõltuvustest.

Selle filmi staarideks on teadlased. Aga ka nemad on inimesed. Filmis neid ei ülistata, kuigi nende poolt edastatav on keskpärase inimese mõistmise tasemest kõrgemal. Filmi maagiline mõju rajaneb faktil, et see tõepoolest paneb meid mõistma, kuidas inimesed on ühendatud omavahel – ja kogu universumiga - ja kuidas me kõik mõjutame tegelikkust.

Arvutianimatsioonid annavad filmile lööva visuaalse efekti, esitledes ülikeerukaid teaduslikke kontseptsioone lihtsal ja arusaadaval moel. Teostatud huumori, täpsuse ja julgusega, on need stseenid siiski vaid osa sellest, mis muudab selle süvitsimineku ainulaadseks kinokunsti ajaloos.

Filmis figureerivad järgmised teadlased-müstikud: David Albert, Joseph Dispenza, Amit Goswami, John Hagelin, Stuart Hameroff, Ramtha (J.Z. Knight), Dr. Miceal Ledwith, Daniel Monti, Andrew B. Newberg, Candace Pert, Jeffrey Satinover, William Tiller, Fred Alan Wolf, Dean Radin, Dr. Masaru Emoto, Candace Perth, Miceal Ledwith, Lynne McTaggart.

Vt.lisaks http://www.whatthebleep.com/

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 4 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

© 2017 MTÜ Lektoorium.