Lektoorium Tartus, Atlantise konverentsisaalis
neljapäeval, 16.juunil kell 18.00
Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...
Kas miski tundmatu võib osutuda nii loomulikuks, et olen valmis teda omaks võtma? Kuidas edasi?
Rännakule inspireerib värske ja julgustav dokumentaalfilm „Miski Tundmatu teeb ei tea mida...“
Järgneb teemaga seotu tunnetamine endas - Osho tšakra-hingamise meditatsioon, mida juhendab hingamisterapeut Inge Bachaus.
Oluliste seoste ja taipamiste jagamiseks lõpeb õhtu indiaani jutupulga-ringiga .
Taotletav vili ja võimalus on muuhulgas sarnasest teemast huvitatud inimeste üksteisemärkamine, tutvumine ja koos kasvamine.
*„Miski Tundmatu teeb ei tea mida…“ (105 min. eestikeelsed subtiitrid)
„On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.
KÜTKESTAV VAIMNE TEEKOND PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE TOETUVASSE TEADUSESSE
Telepaatia, selgeltnägemine, tervendamine, telekinees ja kaugnägemine...
Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas seda seletada?
Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?
Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.
Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake, dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete praktikutega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, lusikapainutajate liikumise algataja dr. Jack Houck, tervendaja Eric Pearl, astronaut dr. Edgar Mitchell, põlisrahva vaimne juht Rupert Encinas…
Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.
„Ilmselt parim õppefilm, mis kunagi parapsühholoogia ja selle mõjude kohta on tehtud. Kui Sind huvitavad loominguliste teadlaste poolt selles valdkonnas tehtud uuringud ning meie praegused teadmised, siis soovitan seda filmi soojalt“- Charles T. Tart, Ph.D. Prof.Em. Psych. UC Davis, Institute of Transpersonal Psychology
Vt. lisaks: http://www.somethingunknown.com/index.php
*Osho tšakra-hingamise meditatsioon
Osho ütleb, et meditatsioon ei ole muust elust eemalseisev spirituaalne treening, vaid et oma olemuselt on meditatsioon kunst olla teadlik, mis toimub meie sees ja meie ümber. Samas tõdeb ta, et tänapäeva inimesel on väga keeruline vaikses meditatsioonis olla. Seetõttu on Osho loonud või äratanud mitmeid aktiivseid meditatsioone, mille erinevate etappide läbitegemisel on võimalus jõuda tõelisse meditatsiooniseisundisse.
Sel korral liigume koos läbi Osho tšakra-hingamise meditatsiooni, et jõuda rahu ja vaikuseni. Selles meditatsioonis kasutame sügavat kiiret hingamist ja kehaliikumisi, mis juhib meid läbi meie keha seitsme tšakra, läbi meie sisemise ruumi, et puhastada ja tasakaalustada meie energiakeskusi, saada teadlikuks ning tuua teadvelolek ja elujõud meie energiakehasse. Läbi tšakra hingamise jõuab meie meel ja keha sellisesse valmisolekusse, et seejärel on kerge mediteerida ning rahu ja vaikust vastu võtta. Samas avab see meie siseilma lõputud avarused, parandab intuitsiooni ja võimaldab saada kõiksuse keskmeks.
Meditatsioon algab lihtsa liikumise ja kiire hingamisega, mida saadab muusika, mis on loodud vastavalt Osho soovitustele. Muusika toetab ja annab märku iga järgneva meditatsioonietapi algusest.
Tšakrad on justkui energeetilise ja füüsilise keha ühenduslüliks – iga tšakra on ühendatud kindlate näärmete ja närvikeskustega füüsilises kehas. Kui inimese teadvuses on blokeering (probleem), siis mõjutab see kindlat tšakrat energiakehas, mis omakorda mõjutab konkreetseid organeid füüsilises kehas. Iga meie tunne ja mõte tekitab liikumise meie energiaväljas, muutused energiaväljas mõjutavad kehakeemiat. Seega mõjutab kõik, mis toimub meie meeles, ka otseselt meie keha.
Meditatsiooni kestvus 60 min. + sissejuhatus 15 min.
Palun pane selga mugavad riided, mis võimaldavad vaba liikumist ja soovi korral võta kaasa matt, et viimases etapis, pikali olles mediteerida.
Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€
Kohtumiseni!
Inge
ingevalgus@gmail.com
53316263
Peeter
peeterlepisk@lektoorium.ee
5278539
Järgmine Lektooriumi õhtu Tartus tõenäoliselt mitte enne ohjeldamatute vihmade perioodiJ