pais

Trauma tarkus

on Pühapäev, 04 Veebruar 2024. Posted in Arhiiv

Trauma tarkus

Lektooriumi õhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel kolmapäeval 7.veebruaril kell 18:00

Trauma tarkus

Gabor Maté, pensionil arst. Praegusel ajal reisib mööda maailma, õpetades ja rääkides laste arengust ja tervisest, haigustest, stressist ning traumast.

Traumast rääkimine on tõesti osa tänapäeva ajastu vaimust. Ma olen selles väga kirglik ühel lihtsal põhjusel, sest 30 aasta meditsiinipraktika jooksul ma leidsin ühise mustri praktiliselt kõigi vaevuste, vaimuhaiguste ja füüsiliste haiguste puhul - trauma.

Kui mõistame, et meie traumaatilised reageeringud ja mõjutused ei ole meie ise. Me saame need läbi töötada ja saada iseendaks.

Kas oleme vabad? Kas oleme teadlikud? Kas teeme otsuse, mis põhineb täielikul teadlikkusel või juhib meid alateadlik dünaamika, mille oleme pärinud või välja töötanud vastuseks lapsepõlvetraumale? Niivõrd, kuivõrd me pole teadlikud, pole me vabad.

Trauma ei ole halvad asjad, mis sinuga juhtuvad, vaid see, mis toimub sinu sees sinuga juhtunu tagajärjel.

Trauma tähendab eluaegset allasurumist, tohutut energiakulu ja valu mitte tundmist. Kui me terveneme, siis energia vabaneb elamiseks ja olevikus olemiseks. Nii saab trauma energiat muuta eluenergiaks.

Meiega on pikaaegse inimestega töötamise kogemusega Kalev ja Marika Veskimäe. Need jutud on väärt kuulamist ja osalemist.
 
Järgneb teepaus ja aruteluring.
Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.
Osaluspanus kuni 10€.
Peeter
5278539
© 2023 MTÜ Lektoorium.