pais

Tiibet joogid

THE YOGIS OF TIBET, United States, 2003

„Tiibeti joogid” on lugu eelkõige Tiibetist ning alles seejärel neist erakordsete võimetega inimestest, kes on lugematuid päevi ja öid järginud püüdlust meelerahu saavutamiseks.
Joogi (yo-ge) on veetnud aastaid üksinduses ning harjutlenud vaimseid ja füüsilisi enesemuutmisharjutusi ning läbi nende saavutanud erakordse kontrolli nii meele kui keha üle. Joogi on lõpetanud kannatused, ta on vaba negatiivsetest mõtetest ja ta meel on täielikult rahus.
Samal ajal kui kõige arenenumad mõtlejad Läänes arendasid teadusi, et parandada inimkonna välist olu, arendasid joogid sisemisi teadusi, et parandada inimese seesmist meeleseisundit. Eesmärgiks on muuta tavamõtlemise mustreid, et ületada iseendas viha, ahnus, agressioon, kadedus, upsakus, nõmedus, teadmatus. Kõik see ühtekokku taotleb üht eesmärki – harmoonilist ja õnnelikku elu.

„The Yogis of Tibet” sisaldab videolõike suurtest tiibeti õpetajatest, kes on võtnud enda kanda enneolematu riski. Tavaliselt antakse äärmusliku saladuse hoidmise tõotusvanne, et hoida praktikate puhtust, nüüd anti need erakordsed intervjuud avalikkusele ainult seepärast, et aidata säilitada õpetust ja kultuuri ka järeltulevatele põlvedele.
„The Yogis of Tibet” on film iidsest, väga rikkast vaimu- ja kultuuripärandist mis praeguses raskes olukorras läbib suuri ja kiireid muutusi.

Ületa viha armastusega, halvale vasta heaga, ihnus võida heldusega, vale tõega .

© 2021 MTÜ Lektoorium.