pais

ARMASTUSE VÄLJAKANNATAMATU KERGUS II: film “ILLUSIOON…”

on Reede, 11 Veebruar 2011. Posted in Arhiiv

ARMASTUSE VÄLJAKANNATAMATU KERGUS II: film “ILLUSIOON…”

TALLINNA LEKTOORIUMIS kolmapäeval, 16. veebruaril kell 18.30: ARMASTUSE VÄLJAKANNATAMATU KERGUS II: film “ILLUSIOON…”

ARMASTUSE VÄLJAKANNATAMATU KERGUS II: film “Illusioon”

Kahekümne esimesest kahekümne kaheksanda eluaastani te võite valida kaaslast. Ja nüüd te olete valmis valima; läbi kõigi nende kahe möödunud elutiiru kogemuste olete valmis leidma õiget kaaslast. Pole kedagi teist, kes saaks seda teie eest teha. See on midagi, mis on rohkem vaistlik tegevus – mitte aritmeetika, mitte astroloogia, mitte hiromantia, mitte I Ching, nendega pole midagi peale hakata.

See on vaistlik tunne: olles olnud kokkupuutes paljude-paljude inimestega, järsku midagi plõksatab, mida pole kunagi plõksatanud mõne teisega. Ja teievaheline sobivus on nii kindel ja nii täieline, et sa ei saa selles isegi kahelda. Isegi kui sa püüad selles kahelda, sa ei suuda – kindlustunne on tohutu. Teil pole kahtlusevirvetki, kõik on rahulik ja kaunis, meeles pole ainsatki lainesäbarat. Usaldus on täieline, täiuslik. Selles täiuslikus usalduses on õndsus, õnnistus. Isegi sellest mõeldes võite vilksamisi näha, mis see olla võib, aga kui te seda tunnete, siis on see tohutu, võrreldamatu. Koos selle plõksatusega sa jääd paigale.

Kahekümne esimese ja kahekümne kaheksanda eluaasta vahel, kui kõik laabub sujuvalt, nii nagu ma rääkisin, ilma mingi vahelesegamiseta teiste poolt, siis sa leiad oma koha, ja kõige meeldivam elujärk saabub kahekümne kaheksandast kolmekümne viiendani – kõige rõõmsam, kõige rahulikum ja kooskõlalisem, sest kaks inimest hakkavad sulanduma teineteisesse.

OSHO

Jätkame eelmise lektooriumiõhtu teemat mehe ja naise vahelisest armastusest – mil vaatlesime teadliku armastuse astmeid ja Uue Lähisuhte eeldusi, mis võimaldavad alata tõelisel kooskasvamisel.  Seekord süüvime peamistesse inimsuhtetüüpidesse armastuses sotsioonika (Carl Jungi õpetuse psüühilistest funktsioonides rakendus armusuhetes) valgusel – alates ideaalasest, nn duaalsuhtest.. Seekord ilmestab teemat küllap kaasaja filmikunsti lummavamaid armastusfilme “Illusioon” (2006, 106 min., eestikeelsed subtiitrid). Nagu “Kusagil ajas…”, võidab ka “Illusioon” armastuse jõul surma piiri…

Legendaarne rezissöör Donald Baines (Kirk Douglas) lebab surivoodil, vaadates filme, millede loomisele ta on pühendanud kogu oma elu. Olles hoidunud pereelust ja sõpradest, kahetseb ta nüüd paljusid isiklikku elu puudutavaid ohverdusi. Oma vallaslapse Christopheri (Michael Goorjian) äratõukamine teeb talle kõige rohkem valu. Ta on näinud poissi ainult korra, 30 aastat tagasi.
Valudes vaeveldes libiseb Donald „unne“, kus talle näidatakse kolme olulist katkendit  mahasalatud poja Cristopheri erinevatest eluetappidest. Alguses kahtlustavalt, seejärel uudishimulikult ja lõpuks kütkestunult jälgib ta oma kaotsiläinud poja liikumist esimese ja ainsa armastuse, Isabelli poole, murdeeast kuni täismeheeani. Kasvamise käigus võimendub Cristopheri tõmme Isabelli poole ja samas ka kujuteldav kärisev isa hääl, mis hea nõu ja julgustuse asemel kinnitab, et  poeg on väärtusetu ja soovimatu…

Donald on kimbatuses- kas hinnata ümber kogu elu, või on tegemist järjekordse illusiooniga…

Kaasakiskuv lugu suhetest, armastusest ja surmast, mis juhib meid küsimuseni: Kui reaalne ja vääramatu on elu, mida juhime ja kui suur osa sellest on lihtsalt unenägu, illusioon?

Film jutustab ka valulisest lõhest isa ja poja vahel ning aitab leida kaotsiläinud suhete uuesti leidmise teed.

***

„Üks parimatest filmidest, mida ma näinud olen. Kui enamus filme pühendub hingelisele rahulolule, siis ILLUSIOON purskab ekraani täis ideid ja emotsioone, mis puudutavad südameid ja vaimu. Douglase esitlus on vapustav. Film, millesarnast me oleme igatsenud.” – Mark Vincente, „Mida k...t me üldse teame?” rezissöör.

„ILLUSIOON haarab Su südame ümbert kinni päris alguses ja ei lase enam kunagi lahti... Kirk Douglase liigutavaim ja kustumatu roll ning teise peaosatäitja/rezissööri Michael Goorjani esilekerkimine oma generatsiooni rezissööride hulgast ühe tundlikuima visionäärina.” – Stephen Simon, filmide „Kusagil ajas”, „Milleks unenäod võivad saada?” ja „Jutuajamised Jumalaga” produtsent/rezissöör, üks www.spiritualcinemacircle.com loojatest.

Aeg: Kolmapäev, 16. veebruar kell 18.30

Koht: Kopli 62 (otse „Volta“ trammipeatuses, tramm nr 1 ja 2)

 

Teesid esitab ja Juturingi juhatab: Peeter Liiv

Osalustasu: 6 euri

Kuna ruum on piiratud, palun eelregistreeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Tule süüvima Tõelisese Armastusesse!

Peeter Liiv

© 2023 MTÜ Lektoorium.