pais

Ei saa kunagi kedagi asendada, sest igaüks koosneb spetsiifilistest ilusatest pisiasjadest.

on Teisipäev, 14 Veebruar 2023. Posted in Arhiiv

Ei saa kunagi kedagi asendada, sest igaüks koosneb spetsiifilistest ilusatest pisiasjadest.
Lektooriumi õhtu Tartus kolmapäeval 15.veebruaril kell 18:00
Ei saa kunagi kedagi asendada, sest igaüks koosneb spetsiifilistest ilusatest pisiasjadest.
 
Hetke vaid mõni mälestus kestab... kuid on neid, keda ei oleks tohtinud niisama lihtsalt minna lasta...
Kuidas tunda ära Päris ja Oma Inimesi, kuni nad on veel siinsamas? 
Inspiratsiooni aruteluks pakub romantiline film "Enne päikeseloojangut" (2004, 80 min., eestikeelsed subtiirid)

Ameeriklane Jesse Wallace on Pariisi raamatupoes, esitlemas oma viimast raamatut „See aeg“. Raamat jutustab Jesse juhuslikust kohtumisest üheksa aastat tagasi pariislannaga nimega Celine ning meeldejäävast ja romantilisest päevast ja õhtust, mille nad koos Viinis veetsid. Lahkumishetkel lubasid nad kohtuda täpselt kuue kuu pärast samas kohas, kuid seda kohtumist ei toimunud ja ühendus katkes. 
Raamatuesitluse lõpuhetkedel märkab Jesse rahva hulgas Celine'i. Sarnaselt nende eelmisele kohtumisele otsustavad nad selgi korral Jesse äralennuni jääva tunnikese koos veeta. Nad räägivad taas oma elufilosoofiast ja armastusest ja sellest, kuidas üheksa aasta tagune koosveedetud päev on kujundanud nende järgnevat elu...
 
Filmis tunnistab Jesse Celine'ile, et kirjutas nende kohtumisest 9 aastat tagasi raamatu, osaliselt lootuses, et naine loeb selle läbi ja loob temaga uuesti kontakti. Lugu põhineb sündmustel režissöör Richard Linklateri enda elus. Ta oli kunagi veetnud 1989. aastal ühe öö Philadelphias jalutades ja vesteldes naisega nimega Amy. Kuigi nad pidasid algselt ühendust telefoni teel, kaotasid nad lõpuks kontakti. 1994. aastal filmis Linklater filmis Before Sunrise(1995), mis põhineb tema ööl Amyga. Nagu Jesse filmis "Enne päikeseloojangut", lootis Linklater salaja, et Amy oli sellest filmist kuulnud ja ilmub esilinastusele, kuid ta ei teinud seda. Kui "Before Sunset" ilmus, ei ilmunud ta ka kohale. Alles 2010. aastal, enne kui Linklater alustas teise järje " Enne keskööd" (2013) tootmist, võttis temaga ühendust Amy sõber, kes teadis nende loost. Ta teatas, et Amy hukkus mootorrattaõnnetuses, paar nädalat enne seda, kui Linklater alustas filmi Before Sunrise (1995) võtetega.
 
Pärast teepausi järgneb aruteluring.
Vahva on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.
Soovitav osaluspanus  kuni 10€.
Peeter
5278539
© 2023 MTÜ Lektoorium.