pais

Eneseteostus

on Pühapäev, 01 November 2020. Posted in Arhiiv

For what is a man, what has he got?
If not himself then he has naught
To say the things he truly feels
And not the words of one who kneels
-Paul Anka
*
Kui inimesel pole iseennast, pole tal mitte midagi.
Lektooriumi aruteluõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi seminariruumides esmaspäeval 2.novembril kell 18:00:
Eneseteostus
Abraham Maslow' järgi asub eneseteostus inimvajaduste hierarhia püramiidi kõrgeimal tasemel. Enne seda on vaja rahuldada füsioloogilised vajadused, saavutada turvatunne, rahuldada armastus- ja kuuluvusvajadust ning pälvida tunnustus. Peep Vain on eneseteostuse kohta kasutanud väljendit „oma potentsiaali realiseerimine“ pidades silmas enda annete välja arendamist ning parimate võimalike tulemuste saavutamist. Samuti kasutab ta väljendit „saada iseenda parimaks versiooniks“. https://edasi.org/31177/peep-vain-eneseteostus-kui-liikuv-marklaud-keset-elu/
Enamasti peetakse eneseteostusest rääkides silmas kõrget ametialast või loomingulist professionaalset taset. Kas see on põhjendatud ja piisav? Millist väärtust loob eneseteostus? Kas eneseteostus on nö.“asi iseenesest“ või peaks/võiks täielik eneseteostus looma mingisugust olulist väärtust? Ehk peaksime hoopis rääkima eneseteostusest Inimesena? Mida võiks sisaldada oma maksimaalse potentsiaali realiseerimine Inimesena? Tegelikult on neid eneseteostusega seotud küsimusi veel palju. -Terje Saame esmaspäeval kokku ja proovime üheskoos esitada õigeid küsimusi ning leida neile ka vastuseid!
 
 
Kokkusaamine kestab 3-4 tundi.
Pausi ajal tassike teed .
Soovitav osaluspanus 10-15€
Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.
Kohtumiseni!
Rait Reemets
Terje Oden
Peeter Lepisk
© 2021 MTÜ Lektoorium.