pais

Holistlik tervis: film "Kahvliga skalpelli vastu" - Tallinnas

on Esmaspäev, 21 November 2011. Posted in Arhiiv

Holistlik tervis: film

Jätkame Tallinna Lektooriumis uute teemade ja neid illustreerivate filmidega.

KAHVLIGA SKALPELLI VASTU film, mis võib muuta sinu elu

Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k Forks Over Knives) toob  provokatiivsel moel ja täie selgusega esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed  haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt - vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist.

Filmi peamine sisuliin järgib kahe teerajaja, toitumisteadlaste, Dr T. Colin Campbell’i ja Dr Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud. Film toob uuesti laiema tähelepanu alla Dr T. Colin Campbell’i poolt 1980-ndatel läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn “Hiina uuringu” (ingl k The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste  esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega.

Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, nagu Dr Neal Barnard, Dr John McDougall ja Dr. Doug Lisle jt, kelle uurimistööde tulemused samuti näitavad samas suunas.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu - miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid

Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite täielikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

Film tuli USA ja Kanada kinodes linale 2011. aasta maikuus ning osutus kohe üllatavalt populaarseks. See on saanud väga palju positiivset meediakajastust.

Filmi on toetavalt maininud Dr Mehmet Oz, Oprah Winfrey, Alicia Silverston jt.

“Kahvliga skalpelli vastu” õpetab igaühte oma heaolu üle ise täielikku kontrolli saavutama. Ära oota vajalike muudatustega oma elus, kuni haigus on käes. Tee need teoks juba täna! See ei ole üldse keeruline! Meie kehad on loodud suurepäraselt hakkama saama vaid taimse kütusega. –Julie Sterner, Glenview

Filmi peaprodutsent on Brian Wendel.

Filmi autor ja režisöör on Lee Fulkerson, kelle isiklik tee oluliselt parema terviseni on samuti filmis dokumenteeritud.

Film on üles võetud 2 aasta jooksul erinevates kohtades USA’s ja Kandas ning Hiinas.

Filmi Forks Over Knives inglisekeelne koduleht: www.forksoverknives.com

Tõlge eesti keelde ja subtiitrid:
Rain Vainik , Humare OÜ
www.humare.ee

Sissejuhatus  teemasse: Rain Vainik. Filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

© 2021 MTÜ Lektoorium.