pais

Illusioon - Tartus

on Kolmapäev, 30 November 2011. Posted in Arhiiv

Illusioon - Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis Teisipäeval, 6.detsembril kell 18:30

Millel on tähendus teekonna lõpus?
Elu jooksul tehtavad valikud viivad paratamatutena näivate ohverdusteni.Mille nimel oma valikuid teeme?
Kas ja millal on tarvis ja võimalik teha uut valikut?
Kuidas?
Kas on olemas miski, mis võimaldab peatada aja, et mitte hiljaks jääda?

Arutelus vastuseid leidma inspireerib seekord liigutav ja mõtlemapanev film „Illusioon“ (USA 2004, 106 min., eestikeelsed subtiitrid)

Legendaarne rezissöör Donald Baines (Kirk Douglas) lebab surivoodil, vaadates filme, millede loomisele ta on pühendanud kogu oma elu. Olles hoidunud pereelust ja sõpradest, kahetseb ta nüüd paljusid isiklikku elu puudutavaid ohverdusi. Oma vallaslapse Christopheri (Michael Goorjian) äratõukamine teeb talle kõige rohkem valu. Ta on näinud poissi ainult korra, 30 aastat tagasi.

Hilja öösel äratab Donaldi tema 35 aastat tagasi surnud lemmiktoimetaja Stani vaim. Ootamatult leiab Donald oma surivoodi paigutatuna vanasse kinosaali. Stan informeerib Donaldit, et ta tuli aitama ja tahab näidata kolme filmi- kolme visiooni, millest igaüks esitleb erinevat perioodi Christopheri elust.

Esimene visioon toob Donaldi poja murdeikka, tema esimese kohtumise juurde Armastusega... Kärisev hääl, mis kõlab ta kõrvus kui isa oma, keda ta kunagi pole tundnud, ütleb talle, et ta ei ole seda väärt.

Mässulisus iseloomustab järgmist visiooni 20-ndates aastates Christopherist, kes artistide elukeerisest põgenemisel leiab end vastakuti oma kaotatud armastusega. Tema ellu tuleb karm pööre ja jälle leiab ta end oma armastusest eemale kistuna.

Viimases visioonis, mida Donald näeb, on Christopher küps mees, kes on väsinud teda räsinud elu uperpallidest. Veelkord armastust otsimas, seekord on see viimane ja peaaegu ainus võimalus vabaneda kujutletavast laitvast isahäälest.

Donald on kimbatuses- kas hinnata ümber kogu elu või on tegemist järjekordse illusiooniga?

Akasha kroonikates on talletatud eredaimad hetked meie elus, otsused, mida oleme teinud, valikud, mida saame teha ja sild nende vahel.

„Jäid hiljaks“ tähendab, et ei jõudnud.(armee vanasõna)

Soovitav osaluspanus 5€, kahekesi tulles kahepeale 7€

Kohtumiseni!
Peeter

© 2021 MTÜ Lektoorium.