pais

KAHVLIGA SKALPELLI VASTU - TARTUS

on Esmaspäev, 14 November 2011. Posted in Arhiiv

KAHVLIGA SKALPELLI VASTU - TARTUS

Lektoorium Tartus Athena keskuse III korrus (Küütri tn.1) neljapäeval, 24. novembril kell 18:30

Teadlik Toitumine. Kuidas see mind puudutab?

Teadliku ja oluliselt taimsema toitumisega on võimalik ära hoida või paranemisele pöörata paljud, kui mitte isegi kõik tõsised degeneratiivsed haigused.

Selle väga paljudes teadusuuringutes korduvalt tõestatud lihtsa tõe lõpliku jõudmiseni üldsuse teadvusse on veel pikk tee käia.

Uus dokumentaalfilm “KAHVLIGA SKALPELLI VASTU” (USA, 90 min, eestikeelsed subtiitrid) astub selles suunas väga jõulise sammu. See on film, mis võib päästa elusid.

Filmi peamine sisuliin järgib kahe teerajaja, toitumisteadlaste, Dr T. Colin Campbell’i ja Dr Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud.

Film toob uuesti laiema tähelepanu alla Dr T. Colin Campbell’i poolt läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn “Hiina uuringu” (ingl k The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega.

Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, nagu Dr Neal Barnard, Dr John McDougall ja Dr. Doug Lisle jt, kelle uurimistööde tulemused näitavad samuti samas suunas.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu - miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid.

Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite täielikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

Filmi autori ja režisööri Lee Fulkersoni isiklik tee oluliselt parema terviseni on samuti filmis dokumenteeritud.

Filmile järgneb kogemuste jagamine ja vastused konkreetsetele küsimustele.

Diskussiooni juhivad:
Rain Vainik, toitumisnõustaja ja filmi tõlkija
, Humare OÜ (Tallinn)

Sirli Kivisaar, toitumisterapeut ja koolitaja, Via Naturale (Tartu)

Soovitav osaluspanus 6 €, kahekesi tulles kahepeale 9 €.

Kohtumiseni!
Peeter 5278539

© 2021 MTÜ Lektoorium.