pais

Karmas hulpida või oma õnne valada - selles on küsimus

on Kolmapäev, 09 September 2020. Posted in Arhiiv

Kõik, mille tõttu pole Sa kõikjalolev heatahtlik olend, kuulub karma juurde ja sellest võib kahtlusteta vabaneda.

- Ingvar Villido.

 

Lektooriumi aruteluõhtu Tartus

esmaspäeval 21.septembril kell 18:00

Heliseva Sõnumi seminariruumides Gildi 3 teisel korrusel

 

Karmas hulpida või oma õnne valada - selles on küsimus.

 

 Mis on karma ja miks selles hulbitakse? 

Mis on õnn ja kuidas seda valatakse? 

Kuidas vabaneda karma mõju alt ja elada teadlikku ning tasakaalustatud elu?

Arutelu inspireerib põnevate raamatute autor ja kirjastaja, iidsete kultuuride ja elu saladuste uurija INGA RAITAR.

 

 Elu karma väljendub su praegustes iseloomujoontes, mis toodavad praeguse elu olukordadega kokku puutudes häid või halbu tagajärgi. Eelmises elus tehtud teod on praeguses elus tajutavad su käitumist käivitavate alateadlike impulssidena.

Iga kogemus, mis sulle elus osaks saab, on sulle vajalik ja kasulik. Iga jõuliselt su elu pahupidi pöörav kogemus annab sulle võimaluse midagi ebaolulist elust välja puhastada ja samas selle protsessi käigus omandatud teadmised uue, väärtusliku kogemusena talletada. Seda kogemust omades seejärel maailma paremaks muuta aidata.
Mitte kunagi ei tasu loota, et keegi teine teeb sinu elu sinu asemel korda. Iga inimene maamunal tegutseb oma elust lähtuvalt. Seega ei tee mitte keegi mitte kunagi sulle midagi halba (ega ka enamasti midagi head) vaid ajab mingit oma asja, mida sina siis saad kas sulle heaks või halvaks kasutada.
Aga et valida oskaks, tulebki olla teadlik. Märgata protsesse - nii süsteeme kui inimesi - käivitavaid tegelikke põhjusi. Alles siis otsustada, kas soovid neid põhjusi oma tuleviku tagajärgedeks või mitte.

 

Teod ei ole head ega halvad. Kavatsused võivad olla. Kurjuse energia kood sa ise oma mõtetega kuhu iganes oma elus. Kui sa võtad asju nende endina, saad neid kasutada nii nagu nad on. Oma tegusid teadlikult valides tekib võimalus vabaneda karmilisest ettemääratusest. 

 Kui oled teadlik, saad valida - nii lihtne see ongi.

 

Meie võimalused, mida oma eluga enda poole tõmbame, annavad meile pildi meie olemusest. Meist igaüks elab endast lähtuvas reaalmaailmas. Lugusid võib jutustada sadu, kirjanikuna tean palju lugusid. Aga on olemas loodusseadused. Neid ignoreerides jõuame tasakaalutusse. Ning vaid idee, et tasakaal on kuskil olemas, meie elu konkreetse ja reaalsena tasakaalu ei vii. Aga kui meie elu POLE reaalses tasakaalus, tekitab ta tasakaalutust ka suures pildis. Ning siis hakkab kõik see, mida me tekitame, meile mõjuma - vastavalt sellele, mis meist välja tuleb.

Kui sinus pole tasakaalu pole ka Universumis sinu jaoks tasakaalu. Muidugi on Universum ise jumalikus suures plaanis harmooniline aga selles ju point ongi et kui sinu elu seda tegelikult ka, mitte ainult ettekujutuslikult pole, siis no polegi. Sa ei saa luua, kui su elu pole sinu enda poolt reaalselt balanssi elatud.

Tasakaal sisemise ja välimise vahel on sinuga alati kaasas, ükskõik, kuhu sa ei läheks. Tasakaalutus tekib siis, kui üritad olemasolevat mitteliigutades ikkagi liikuda. Sisemus kisendab, et tahaks muutust, tasakaalu, tervikusse, ent ego ütleb – ole turvaliselt paigal, sest tundmatu hea on ohtlik… Siis ollaksegi mistahes paigas paigast ära.

Vajadus harmoonia, suhete, ilu, läheduse, soojuse, helluse, mõistmise järele on meis kõigis. See vajadus on tegelikult sinus igas hetkes olemas olev rahu, armastus ja õnnelikkus, mille sa oled katnud sadade "eluliste vajadustega", kuid mis ometi sinus pidevalt esilepääsu otsib. Hetkes, kus kohtad ilu selle sõna tegelikus tähenduses - harmoonia ja kooskõlana terviku kõigi osade vahel, võib kohale jõuda taipamine: kui ise ei loo muutust, siis ei muutugi. Kvaliteetne elu on su enda looming.

Elukvaliteet pole millegi juurdelisamine oma elule vaid selle eemaldamine endast, mis segab sind kogemast sinus igas hetkes su põhiolemusena olevat.

Tasakaalus inimene saab hoida ennast ja oma maailma harmoonilisel sagedusel, selleks aga peab endast eemaldama kõik, mis tasakaalu paigast viib. Kõigepealt vaja aru saada enda ja maailma tegelikust koostoimemehhanismist. Sellest, mis või kes sa tegelikult oled, millest koosned ja kuidas kõlad kokku kõigi nende ilusate või mitteilusate hetkedega ja paikadega sinu ümber. Leida üles paik, kus sinus on kogu aeg olemas armastus. Selles paigas ollakse alati harmoonias. Mistahes kohas ja mistahes ilmaga.

-Inga Raitar.

 

Aruteluring kestab ca 3 tundi.

Pausi ajal tassike teed või kohvi.

Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.

Soovitav osaluspanus 5-10€

© 2020 MTÜ Lektoorium.