pais

Kehakeel

on Reede, 15 Märts 2019. Posted in Arhiiv

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi seminariruumides esmaspäeval, 18.märtsi kell 18:00: Kohtumine tantraõpetlase Igor Earthchild-iga: Kehakeel. 

Kehakeel

Oleme harjunud mentaalselt suhtlema ja samastuma oma mõtetega. Enamus vestlustest on diskussioonid või debatid, mille käigus kas püüame teineteist veenda või omandada uusi teadmisi. Isegi üksi olles ei peatu vestlused meie peas. Kui me ei leia parasjagu endale vestluskaaslast, jätkame arutelu iseendaga. Meel on pidevalt hõivatud mõtete protsessimise ja sõnastamisega, kasutades seejuures suure hulga energiat ja jättes tähelepanuta paljud ümberringi toimuvad sündmused.

Samas peitub kehas märksa suurem potensiaal, mis suudab töödelda kordades rohkem informatsiooni. Keha reguleerib meie elu ja töötleb infot, mille mahust mõistusel aimugi ei ole. Teadlased väidavad, et selleks, et rajada tehas, mis suudab kõiki inimkehas toimuvaid protsesse järgi teha, läheks tarvis kümme hektarit maad, kuhu kõik see tehnika ära mahuks. Järelikult on meie käsutusse antud imeline aparaat, mis kuulekalt ja ennastsalgavalt täidab kõiki meie soove. 

Mis juhtub aga siis, kui anda võimalus kehal rääkida? Kuidas me elaksime oma elu, kui me juhinduksime oma keha soovidest? Milline on üldse keha keel ja kuidas sellest aru saada? Kas keha soovid erinevad aju soovidest? Kuidas neil vahet üldse teha? Ja millist meeleseisundit on võimalik saavutada kui keha on kuulda võetud? 

Sel kohtumisel sukeldume oma sisemaailma ja leiame kontakti oma kehaga, et saada vastuseid nendele küsimustele

Selleks tuleb kõigepealt mõistus välja lülitada. Seejärel anname kehale võimaluse avaldada soovi ning seejärel püüame üheskoos sellest lähtuvalt kogeda midagi täiesti uut.

See saab olema õhtu, mis on täis mängulisust ja liikumist, puudutust ja hääli, aga võibolla hoopis liikumatut vaikust ja meditatsiooni. Igatahes saab see olema unikaalne kogemus, mille loovad meie kehad. Pane õhtuks selga riided, mis ei takista liikumist ja aitavad sul end mugavalt tunda ning samas hoiavad sind soojas. Võid kaasa võtta veel pleedi ja meeldivaid snäkke teistega jagamiseks.

Õhtut juhib Igor Earthchild, kes on näidanud eelnevalt lektooriumis oma dokumentaalfilmi tantrast. Selleks kohtumiseks pakub inspiratsiooni Igori poolt tehtud lühifilm “Sand”, mille leiab tema inglisekeelsel kanalil: https://www.youtube.com/watch?v=6NSXHf-WQQ8

Igor Earthchild

Kohtumine kestab ca 3tundi.

  Pausi ajal tassike teed või kohvi.

Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.

Soovitav osaluspanus 10€, kahekesi tulles kahepeale 15€

 Kohtumiseni!

Peeter 5278539

© 2021 MTÜ Lektoorium.