pais

Kuidas luua endale oma unistuste elu? Kuidas saada seda, mida ma tahan?

on Pühapäev, 04 Oktoober 2020. Posted in Arhiiv

Lektooriumi aruteluõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel esmaspäeval 5.oktoobril kell 18:00:
Kuidas luua endale oma unistuste elu? Kuidas saada seda, mida ma tahan? 
Millistel juhtudel juhivad sedalaadi küsimused meid kõige tähtsamast hoopis kõrvale ja avastame ennast aastaid hiljem väga nukrast kohast. Või vastupidi, näiliselt väga rikkast kohast, sees aga tühi tunne kraapimas.
Tahaks öelda, et hinges on meie teekonna juhatus olemas ja seda tuleb jälgida ning igasugune unistamine põhjustab lõpuks kannatusi, kuna seab tingimusi õnnelikuks olemisele. Vaatame aga veidi sügavamale.
Unistamine, visualiseerimine, eesmärkide seadmine, taotlemine, manifesteerimine, ... need tunduvad olevat ühiseks nimetajaks millegile, mida võib ilmselt nimetada omale parema tuleviku loomiseks. 
Rohkem kui 10 aastat tagasi käis kulutulena maailmast üle film The Secret, mis andis selge valemi, kuidas oma ellu luua seda, mida sa tahad.
Vaatame kuidas täna 10 või rohkem aastat hiljem asjalood on. Mis on faktiliselt muutunud ja kus keegi oma elus praeguseks on.
Kui unistame asjadest, soovime nende realiseerumist tulevikku, visualiseerime neid sinna ja usaldame selle protsessi universumi kätte ( mõned jumala hooleks, mõned kõrgema jõu hooleks jne.), siis ehk peaks teadvustama, et võibolla on mündil kaks poolt... Saame oma soovitu, kuid loome kuhugi ka kannatust ja kaost. Enda maailma tekib näiliselt palju kraami, kuid mis kaugemal juhtub?
Aga mis juhtub siis, kui hakkame unistama oma ellu teistsugust inimest, uut kaaslast, paremat sõpra, toredamat töökaaslast? Keegi on ju ka meie taotluse teises otsas. Kas unistus suurest armastusest ja selle taotlemisest oma ellu toob koos uue imelise kaaslasega, kes lõpuks kohale ilmub, ka kannatuse õuele? 
Kas innustunud loometegevus võib osutuda hoopis võõra manifestatsiooni tagajärjeks või kaasnähtuseks?
Millistel juhtudel kõik klapib kõrgema juhatusega ning millistel juhtudel me kannatust juurde loome?
Ja mis juhtub veel siis, kui hakkame unistama paremast kogukonnast, riigist, ühiskonnast, maailmast, universumist. Kohati usume, et suudame oma taotluste ja parema maailma kujundamise soovidega luua ilusama, parema ja kergemat elu pakkuva maailma, kus kõrgema teadlikkusega ühiskonnas elava indiviidi eksistents muutub armastusest, hoolimisest ja kõrgeimast eetikast läbi põimunult paradiisi-laadseks kogemuseks. Paradiis maa peal sündigu! Samas igapäevane pilt ja tagasiside reaalsusest annab vihjeid hoopis ühiskonna kõigi väärtussüsteemide kokkukukkumisest ja üldse kogu maailma kaosesse liikumisest. Kas selle põhjuseks võib olla loomise maagia, mida lapsik ja egotsentristlik ühiskond meelevaldselt, enesele kahjusid teadvustamata on kasutama hakanud ja sellest tulenevalt meeletu kiirusega maailma kaosesse paisanud?
 Ehk on see liialt karm eeldus, kuid tundub, et oleme avastanud võimsa vahendi reaalsuse loomiseks, kuid see on justkui sattunud kohati valedesse kätesse. Oleme avastanud endas looja, kuid tundub, et liiga vara. Reaalsuse loomise seadused on sattunud justkui täiskasvanud laste kätesse, kes maagia koolis käinud pole ning põneva loodusseadusega meelevaldselt ringi käivad. Kas kuskil on ka maagia kasutamise ohutus-abinõude raamat, kus on kirjas näiteks eeldatav vanus ja kogemus, nõuded teatud tasemeni arendatud teadlikkuse suhtes või on eelduseks hoopis teatud võlukunsti-koolide läbimine, shamaanilt pärimuse ja pühitsuse saamine? Ehk on nii, et see pole igaühele ette nähtud ning varasemalt hoiti neid maagia valdkonda kuuluvaid  teadmisi põhjusega saladuses? 
Sisetunne ütleb, et see info, mis maagiaga mässamiste tagajärgedest räägib, on ka olemas.
  Kuidas seada elusihti nii, et unistuste kõrval jääks ruumi ja kohta ka terviku tajumisele ning tagantärele ei oleks piinlik oma lihtsameelsuse üle?  
Jätame ruumi ka variandile, et antud teema ja sellele võetud vaatenurk võib ka olla lihtsalt elava ettekujutlusvõime vili ja tegelikult on maailmas kõik hästi ja see liigub paremuse ja järjest täiuslikuma korrastatuse taseme poole. Käimas on loomulik kõrgemasse teadvusesse kasvamise protsess, meie kõigi paremaks hüvanguks.
Aruteluring kestab 3-4 tundi.
Soovitav osaluspanus 10-15€
Pausi ajal tassike teed või kohvi.
Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi lauale tood.
Päikest igasse hetke,
Rait 
© 2021 MTÜ Lektoorium.