pais

Kuidas maalida tulevikku

on Reede, 08 Jaanuar 2021. Posted in Arhiiv

Kuidas maalida tulevikku
Keskkonnataju kontrollib geene. Geen on joonis, projekt. Tuleviku kavandamiseks saavad valitud sellised projektid, mis olemasolevat maailmapilti toetavad. Aju loob maailmapildile kohase kehakeemia.
 Armastad- kehasse paiskuvad kasvuhormoonid. Oled hirmul- stressihormoonid sunnivad keha kaitsesse ja vaigistavad immuunsüsteemi. Ei ole võimalik elada korraga kasvus ja kaitses.
Sinu maailmapilt on maailmaga kooskõlas- oled loomas maapealset Taevast. 
Sinu maailmapilt on maailmaga vastuolus- oled loomas  maapealset Põrgut. Vaatamata sellele, et sul on justkui head kavatsused...
-dr. Bruce Lipton.
 
Lektooriumi aruteluõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel esmaspäeval 11.jaanuaril kell 18:00
Kuidas maalida tulevikku.
 
 
Hetkel, mil maailm tundub olevat inimkonnaga tülis, ei peaks tegema kurja, kui arutleda selle üle, kas tülile on lahendusi ja missugused need võiksid olla.
 
Arutelu inspireerivad ja tulevikumustrit aitavad kokku panna:
* armas film Lektooriumi varasalvest "Tulevikku maalimas" (Hay House 2012, 48 min., eestikeelsed subtiitrid)
*Kohalolijate asjakohased mõtisklused ja mõistulood.
*Meenutused varasemate esmaspäevaõhtute taipamistest.
 
***
Inimene võib tegeleda kõige automaatsega- magada, süüa, seksida, töötada... Loomalikul tasandil ei ole tal eriti valikuid.  Keha on loomne ja loodus on selle õigesti programmeerinud- inimene ei saa loomalikus maailmas eriti midagi muuta.  Kui tal kui loomal oleks vaba aeg, kasutaks ta seda ainult enda kahjustamiseks... Loomaliku tasandi tegemistele ilmneb tähendus alles siis, kui inimene leiab tähenduse oma elule. Tähendus ei väljendu inimese loomalikul tasandil. Keha ei saa väljuda loomalikult tasandilt, aga "mina" saab. On võimalik tajuda oma Mina tasand kõrgemal- vaimses maailmas. 
Inimest ei ole võimalik veenda egoismist loobuma. Egoismi ei saa võita... teda saab ainult parandada. Loodus ütleb, kuidas: olen õnnelik sellest, et teine inimene on õnnelik. Kui seda seadust rikume, meid pekstakse. 
 Iga rakk on egoistlik, kuid mõistab, et selleks, et elada, tuleb olla organismile kasulik. Inimeses peab sündima mõte, et ta on osa tervikust ja peab õppima armastama. Sellega tõmbame enda poole kõrgema armastuse jõu ja see muudab meid. 
"Mina" jääb pärast siitilmast minekut alles, tegele selle lihvimisega, mitte mateeria ja muu loomalikuga.  
Järgmisel tasandil teadvustad endale oma loomuse nõrgad kohad, aga sul ei ole nende parandamiseks enam midagi võimalik teha. Saad aru, et on maailmas palju ilusat, aga sinu loomuse piiratuse tõttu puudub sul sellele ligipääs. Praegu on võimalik kasvada. Lõpuks ka võimalik ennast "endast" välja rebida ja elada ainult praeguses hetkes.
Inimese vabadus seisneb eelkõige oma egoismist ülesaamises. See, mis sind täiega valitseb, peab hakkama sulle alluma. 
Tõuseme loomaliku tasandi egoismist inimliku egoismi tasandile. See on juba vaimne tasand. Järgmistel põlvkondadel säilib side vanematega vaid siis, kui esinevad mingid ühised vaimsed eesmärgid. Kui inimene leiab oma elusihi, saab ta ühineda sarnase sihiga inimestega, et seda ellu viia. Vanemad ja lapsed e.loomalik osa ei puutu siin asjasse. Oluline on Looja avastamine ja teadvustamine... see on omavahelise sideme ja armastuse teadvustamine. Kui ühist eesmärki ei leita, ei seo lapsi ja vanemaid miski.
Viirusejärgses maailmas oskavad inimesed näha mateeriast läbi. Materiaalse ega staatuse põhjal ei anta enam hinnangut. Vaadatakse läbi prisma, mis temast kui inimesest tolku võiks olla. Kuidas ta saab aidata ühiskonnal liikuda ühinemise suunas. See, kes oma kasulikkust ühiskonnale oskab välja tuua, saab ühiskonna poolt ka vääriliselt hinnatud. Väärtuslikuks saab inimene, kes endast annab, ühendab, selgitab, juhib, edasi nügib... ühiskonna kui ühtse hinge suunas. 
  -Mihhail Laitman
***
 
Kokkusaamine kestab 3-4 tundi.
Pausi ajal tassike teed ja suupisted.
Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.
Soovitav osaluspanus 10€.
 
Kohtumiseni!
Peeter Lepisk

Rait Reemets  

© 2021 MTÜ Lektoorium.