pais

Lektoorium Kuressaares, "Varjuefekt"

on Neljapäev, 24 Veebruar 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Kuressaares,

Vaid siis, kui meil on julgust vaadata näkku asjadele just sellistena nagu need on, ilma igasuguse enesepettuse või illusioonita, moodustub nendest sündmustest valgus, mille järgi tunneme ära tee, mis viib eduni - I Ching.

“Varjuefekt” on emotsionaalselt ja visuaalselt kaasahaarav dokumentaaldraama, mis selgitab, miks allasurutud emotsioonid ja lahendamata jäänud sisemised konfliktid viivad käitumismustriteni, mille tulemusel jätkuvalt kangutatakse ametist poliitikuid, purunevad vaimustavad karjäärid, kõigub majandus ja murenevad koost miljonite inimeste elud.

Praegusel avaliku alandamise ja meedia sulatusahju- ajastul jätkab Debbie Ford tööd igas inimolendis tähelepanu pärast võistlevate vastandlike jõudude ühise olemuse paljastamisega. Koos Deepak Chopra, Marianne Williamsoni, Mark Victor Hanseni, James Van Praaghi ja mitmete teiste tänapäeva väljakutsuvamate mõtlejatega valgustab Debbie Ford oma filmis Varju varjatud väge.

Sellel elu-muutval rännakul on oma tähelepanuväärsete lugusid jutustajateks inimesed, kes on tulnud läbi kuritarvitamise ja väärkohtlemise, elanud üle rassismi, holokausti või sõja. Kohtume nendega, kes on õppinud seisma silmitsi terroriga, ravima oma haavu ja varjuefektist jagu saades võtma omaks enda kõrgemat, kangelaslikku olemust.

Et inspireerida ja julgustada vaatajaid isiklikule arenguhüppele, on Debbie Ford koostanud oma Varjutöö praktika edukaimatest protsessidest ka spetsiaalse interaktiivse versiooni „Varjuefektist“. Praktika käigus tutvustab Ford kaheksat harjutust, mis on kujundatud paljastama varjuefekti inimeste endi eludes ja esitleb neid koos isiklikke piirangute ületamise võimalustega. Filmis tutvustab ta nendest meetoditest ühte rida.

© 2023 MTÜ Lektoorium.