pais

Lektoorium Põlvas "Varjuefekt"

on Pühapäev, 20 Märts 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Põlvas

Lektoorium Põlvas, Oja 7 teisel korrusel kolmapäeval, 23. märtsil kell 18:00

Vaid siis, kui meil on julgust vaadata näkku asjadele just sellistena nagu need on, ilma igasuguse enesepettuse  või illusioonita, moodustub nendest sündmustest valgus, mille järgi tunneme ära tee,  mis viib eduni - I Ching.

Enda eemalt vaatamine on inimese ülim võime – Jiddu Krishnamurti.

VARI

Missugust omadust endas hindan kõige enam?
Missugust omadust, mis võib olla eeltoodu vastand, mõistan hukka teistes?  (VARI)
Missugust kingitust minu Vari endaga kaasas võib kanda?
Kus oma elus saan abi sellelt kingituselt?

Inspiratsiooni vastusteks leiame muuhulgas Debbie Fordi dokumentaalfilmist “Varjuefekt” (70 min., eestikeelsed subtiitrid)

VARJUEFEKT.

Teekond süngete mõtete kitsikusest oma kõige suurema unistuse suursugususse.

“Varjuefekt” on emotsionaalselt ja visuaalselt kaasahaarav dokumentaaldraama, mis selgitab, miks allasurutud emotsioonid ja lahendamata jäänud sisemised konfliktid  viivad käitumismustriteni, mille tulemusel jätkuvalt kangutatakse ametist poliitikuid, purunevad vaimustavad karjäärid, kõigub majandus ja murenevad koost miljonite inimeste elud.

Praegusel avaliku alandamise ja meedia sulatusahju- ajastul jätkab Debbie Ford tööd igas inimolendis tähelepanu pärast võistlevate vastandlike jõudude ühise olemuse paljastamisega.  Koos Deepak Chopra, Marianne Williamsoni, Mark Victor Hanseni, James Van Praaghi ja mitmete teiste tänapäeva väljakutsuvamate mõtlejatega valgustab Debbie Ford oma filmis Varju varjatud väge.

MÕTTEID VARJUEFEKTIST

Kui me ei lase oma tumedal poolel ohutul viisil end väljendada, hakkab see kuhjuma ja sellest saab võimas jõud, mis on suuteline hävitama nii meie kui ka teiste elusid.

Elu põhineb vastandipaaride kooseksisteerimisel. Meie vari peidab alati end iseenda eest. Selle asemel, et oma pimedusega silmitsi seista, projitseerime need omadused teistele.

Sest see, millele sa vastu seisad, jääb püsima. Kui sina ei tegele oma varjuga, tegeleb tema sinuga. Hävitusliku mustri ignoreerimise hind on see, et sa hävitad end seestpoolt. Sa ei plahvata, vaid varised kokku.

On ülimalt oluline ära tunda ja väljendada igasugust valu. Muidu jääb see meie sisse, laienedes meie kehas, põhjustades reaktsioone ja elamist mitteteadlikult. Lahendamata probleemid inimeste kehas, nende emotsioonid on otseselt seotud nende füüsilise keha, tervise ja heaolutundega, nende üldiste tervisliku olukorraga…

www.theshadoweffect.com

Lisainfo: Piret Mets
58133725
piret.mets@gmail.com

© 2021 MTÜ Lektoorium.