pais

Lektoorium Tallinnas

on Esmaspäev, 04 Aprill 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tallinnas

KOHALOLEKU VÄGI

Kuidas nautida iga oma eluhetke täiega, Siin ja Praegu, vabanedes minevikupainetest ja tulevikuigatsustest, kogedes Kohalolu sulnist, "õndsakstegevat" väge... kesk Mürisevat Vaikust...?
Kuidas on Kohalolu seotud teadvelolu, teadlikkuse, Tunnistaja-identiteediga?
Kuidas liikuda ühest teise?

Mahamudra Laul -- Tiibeti budism ülemlaul Teadlikkusele. Viis võrdpilti Mahamudra (Suure Sümboli, Tühjuse, Teadvelolu) kogemusest:
-Ümbrus, mis määratu kui Lõpmatu Ruum
-Teadlikkus kõikjalolev nagu ääretu maa
-Teadvus kindel kui Mägi
-Ennastteostav Teadlikkus selge ja ere nagu lamp
-Puhas Teadvus, kristallselge ja tühi eristavatest mõtetest

**Eckhart Tolle** (sündis 1948 Saksamaal) on kaasaja populaarsemaid vaimseid kirjanikke. Tema lihtsad ja mittesektantlikud kirjutised on avaldanud positiivset mõju ning leidnud sooja vastuvõtu üle maailma.

Tolle sündis ja elas kuni 13-aastaseks saamiseni Saksamaal. Seejärel elas ta koos isaga Hispaanias, kuni 19-aastasena kolis Inglismaale. 13-aastaselt keeldus ta formaalse haridustee jätkamisest, kuid sellest hoolimata lõpetas Londoni Ülikooli kõrgeimate hinnetega.

Eluaeg teda vaevanud depressioonid tipnesid 29-aastaselt, umbes samal ajal kui ta sai Cambridge'i ülikooli uurimisstipendiumi, müstilise kogemusega. Kuigi ta ei ole olnud ühegi vaimse liikumise järgija, on talle lähedased olnud Bo Yin Ra, Jiddu Krishnamurti ja Ramana Maharshi teosed.

Oma loengutes ja kirjutistes rõhutab ta väge, mis tuleneb käesolevale hetkele tähelepanu pööramisest ning seda, kui väeti on muretseda möödaniku pärast või karta tulevikku. Praegune on kõik, mis meil tegelikult on ning teadlikult siinses kohalolek on parim viis tuleviku potentsiaali realiseerida. Praeguses olek viib ka teadvuse mõistusest kaugemale. Selline teadlikkus võimaldab vabaneda "valukehast," mis on tekkinud teadvuse identifitseerumisel mõistuse, keha ja egoga. Praegu elab Tolle Kanadas, Briti Columbias, Vancouveris.

*Seminarifilm "Vaikuse toomine igapäevaellu" (eestikeelsete subtiitritega)*

Avasta saladused kuidas tuua meelerahu oma igapäevaellu. Sunduslik mõtlemine ja oma isikliku ajalooga samastamine on muutunud harjumuspäraseks. Õpi lahti laskma kompulsiivsest mõtlemisest ja oma "loost" - kes sa arvad end olevat. Alusta elamisega, olles enesest teadlik - kohalolekust, mis on sinu tegelik olemus. See video-seminar annab praktilisi näpunäiteid, sisenemaks Vaikuse kohalolu välja.

//Mis on praegu?//
//Tingimuslikkusest väljaastumine igavesse eluhetke.//
//Kuidas olla selles maailmas, aga mitte samastada ennast sellega?//
**Tarkus tõuseb sealt, kus pole mõtteid. Sisene oma Vaikuse Ruumi.**
**Tarkus saab sinu juurde tulla ainult siis, kui sisened mõttevabasse mõõtmesse -- Vaikusse.**

http://www.lektoorium.ee/videod/item/vaikuse-toomine-igapaeevaellu

Avateesid teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv. Teeme ka mõned kohalolu/teadvelolu edendavad harjutused.

Osalustasu: 6 euri
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, "Volta" trammipeatus)
Soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

© 2021 MTÜ Lektoorium.