pais

KVANTTEOORIAST TEADVUSEFÜÜSIKANI (Tallinnas)

on Esmaspäev, 18 Aprill 2011. Posted in Arhiiv

KVANTTEOORIAST TEADVUSEFÜÜSIKANI (Tallinnas)

KVANTTEOORIAST TEADVUSEFÜÜSIKANI

Kui kvantfüüsikale pani aluse juba Albert Einstein 1905, siis tervikuna sündis see teooria 1920ndatel. Tänaseks on see juba “eilne sõna” – asemele on tulnud uue, Teadvuse-füüsika mudelid: Jeffrey Chu Bootstrapi (tagasisideme) hüpotees, David Bohmi “Kõiksus kui hologramm” ja akadeemik Šipovi torsioonväljade mudel. Mida need endast lähemalt kujutavad? Teemat ilmestab film “What the Bleep to we know!?” Film on eestikeelsete subtiitritega

"Mida paganat me üldse teame!?" on osaliselt dokumentaalfilm, jutustus, animatsioon, kõik kokku enneolematu visuaalne tulevärk. Kolm režissööri on valinud filmi aluseks teaduse ja vaimsuse ühendamise.

Film jutustab voolavat lugu kvantfüüsikast, ajust, teadvusest ja sellest, mida me nimetame reaalsuseks, samuti sellest, mida me reaalsuseks ei nimeta. Filmi peategelane Amanda (Marlee Matlin) läheb läbi küülikuaugu ja rändab ringi nagu Alice Imedemaal, kus igast mõttest võib sündida uusi maailmu. Protsessi käigus jõuab ta arusaamisele oma depressiooni põhjustest ja tasapisi muutub ka tema elu.

Neljateistkümne filmis intervjueeritud teadlase ja müstiku ideed sulanduvad ühte, rõhutades filmi aluseks olevat ideed kõige olemasoleva ühtsusest. Filmi jooksul muutub erinevus teaduse ja müstika vahel järjest laialivalguvamaks, kuni märkame, et oma olemuselt kirjeldavad nad ühtsama fenomeni. Nad on ühe ja sama mündi eri küljed. Nad täiendavad üksteist, aidates mõista ja selgitada universumi olemust ja meie võimalusi selles maailmas.

Filmi teemadeks on: neuroloogia, kvantfüüsika, psühholoogia, epistemoloogia, ontoloogia, metafüüsika, maagiline mõtlemine ja vaimsus. 2006 valmis filmist avardatud versioon "What the Bleep!? - Down the Rabbit Hole".

Filmis figureerivad järgmised teadlased-müstikud: David Albert, Dr. Joe Dispenza, Amit Goswami, John Hagelin, Stuart Hameroff, Ramtha (J.Z. Knight), Dr. Miceal Ledwith, Daniel Monti, Andrew B. Newberg, Candace Pert, Jeffrey Satinover, William Tiller, Fred Alan Wolf.

Vt ka http://www.lektoorium.ee/videod/item/mida-kdit-me-ueldse-teame

Avateesid teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv..
Osalustasu: 6 euri
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)
Soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

© 2021 MTÜ Lektoorium.