pais

Lektoorium Tartus

on Reede, 18 Veebruar 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis kolmapäeval, 23. veebruaril kell 18:00

LOOMISE JULGUS

Õhtu juhatab sisse teadjamees Arvi Pikner arutlusega sellest, mis suunas me inimesena liikumas võime olla. (45 min)

Kuidas me  oma reaalsust loome?
Kuidas seda teadlikult kujundada?
Mismoodi toimub koosloomine?
Missugused ohud ja võimalused on praeguses, kolmandas mõõtmes ?
Mismoodi toimub loomine viiendas mõõtmes?

Reaalsus on pelgalt illusioon, kuigi väga kangekaelne.“Albert Einstein
„Aatomid ei ole asjad, nad on ainult tendentsid.“Werner Heisenberg
Maailm ei ole koht, vaid meeleseisund.

Kui elu on illusioon, siis ei tähenda see, et sellel puudub eesmärk. Siinolemisel on oluline mõte, milleks on luua ja kogeda elu. Ma pean ennast sisemiselt muutma ja nagu võluväel muutub ka väline. Kui sa oled igavene, jumalik olend, kogu selle võimu, tarkuse ja küllusega, ei saa sa lihtsalt täringuid mängida. Kui selline olend mängib mängu, peab see olema ülim väljakutse. (filmist „Leap!“ (Hüpe!))

 

Kujutlusvõimel avarduda ning uutel vaatenurkadel kujuneda aitab fantastiline ja liigutav armastusfilm  "What Dreams May Come" (Milleks unenäod võivad saada). 1998, 109 min., eestikeelsed subtiitrid. (Produtsent Stephen Simon („Kusagil ajas“, „Jutuajamised Jumalaga“, „Väike hing ja päike“…))

Filmile järgnevad teepaus ja jutupulgaring, kus on võimalik jagada tekkinud mõtteid ja tundeid , inspireerida teisi ja vaimustuda ise…(ca. 60 min)

Osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Kohtumiseni!
Arvi,  Peeter.52
78539

…jah, magada... Võib-olla undki näha?

Siin ongi konks. Sest see, mis unenäod meil võivad tulla selles surmaunes, kui maise möllu puntrast pääseme, - see paneb kõhklema; siin peitub põhjus, miks viletsusel iga on nii pikk… …nii kaalutlus teeb pelgureiks meid kõiki ja südiduse loomulikust jumest saab nukra mõtte põdur kahvatus ning lennukad ja tähtsad ettevõtted teelt targutuste tõttu kalduvad ja kaotavad teo nime…
Shakespeare, Hamlet, 3.1., Georg Meri tõlge.

Film põhineb Richard Matheson-i samanimelisel novellil. Pärast oma laste hukkumist üritavad Chris Nielson (Robin Williams) ja tema naine Annie (Annabella Sciorra) oma eluga küll edasi minna, kuid leiavad, et see ei ole sugugi kerge. Annie on eriti liimist lahti ning viimase hoobi annab talle ühel päeval saabunud teade, et Chris on autoõnnetuses hukkunud. „Taevasse“ jõudnud Chris saab teada, et Annie on oma elu ise lõpetanud ja teda ootab sellisel juhul hoopis teistsugune eksistentsivorm. Chris otsustab oma elu armastuse päästa needusest, mille olemasolust naine ise teadlik ei ole ning asub ohtudest palistatud teekonnale.

Rahvas nimetab võimatuks seda, mida ta varem näinud ei ole.
Mõnikord, kui sa kaotad, sa võidad...

"Suurepärane meistriteos, mis kajastab efektselt elu pärast elu kogemusi ning elu süvamat mõõdet..."

Film tunnistati parimate eriefektide Oscari vääriliseks.

 

© 2023 MTÜ Lektoorium.