pais

Lektoorium Tartus

on Pühapäev, 27 Veebruar 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis teisipäeval, 1.märtsil kell 18:30: Mina vastutan.

Mõnikord meil justkui ei ole valikut ja me kangestume jõllitama sobimatuid teeviitu. Viitadele on kirjutatud, et kui pöörad vasakule, raiutakse pea maha, pöörad paremale, puuakse üles…

Kas petta ennast või kedagi teist? Kas on olemas ka selline valik, mille kohta teeviit puudub? Kuidas seda märgata?

Kas olen valmis hüppeks oma piirangutest kõrgemale?

Inspiratsiooni aruteluks ammutame filmist „Hüpe!“ („Leap!“, USA 2009, 88 min., eestikeelsed subtiitrid)

Kui Sa oled vaadanud „Saladust“ või „Mida k…? me üldse teame“, aga oled tundnud vajadust minna „jäneseurus“ sügavamale, oled Sa valmis asuma teekonnale, mis viib Sind oluliselt kaugemale punktist, kuhu need filmid Su jätsid.

Filmi tegijad Ike Allen ja Chad Cameron on asunud uurima iidset vaimset aimdust selle kohta, et meie maailm on illusioon. Oma rännakul üha sügavamale jõudes on nad võtnud ette kosmilise seikluse iseenda reaalsuse allika poole ja läbi isiklike läbimurrete jõudnud veel suurema armastuse, külluse ja loovuseni kui nad arvasid võimaliku olevat. Oma teekonnal tegid nad avastusi, mis võivad muuta Sinugi elu sügavuti paremuse poole.

Paljude tänapäeva suurimate visionääride, teadlaste ja loomeinimeste osavõtul on „Hüpe!“ vaimu-avardav ja südant-avav film, olles samas tõeliseks väljakutseks meeltele ja tajudele.

Kui elu on illusioon, siis ei tähenda see, et sellel puudub eesmärk. Siinolemisel on oluline mõte, milleks on luua ja kogeda elu. Ma pean ennast sisemiselt muutma ja nagu võluväel muutub ka väline. Kui sa oled igavene, jumalik olend, kogu selle võimu, tarkuse ja küllusega, ei saa sa lihtsalt täringuid mängida. Sa sureksid igavusse. Kui selline olend mängib mängu, peab see olema ülim väljakutse.

Käimas on protsess. See on mõttetreening-  asjade kordaseadmine, asetades enda ümber õiged inimesed, kes räägivad sama keelt ja loevad samu raamatuid. Enda toetamine asjadega, mis meenutavad mulle minu tõde. Mõistus on lihas nagu iga teine. Me hakkame oma mõistust  sihipärasel viisil treenima.

Mäng seisneb ärkamises sellele, kes me tegelikult oleme, surematuseteadlikkuse saavutamises surelikus maailmas. Kui oled kord seda mängu mänginud, ei saa tagasi minna ja öelda, et olen siin, et elatist teenida.

Määravaks osutub ikkagi vastus küsimusele: kas teha hüpe või magada edasi?

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Kohtumiseni.

Peeter

5278539

© 2023 MTÜ Lektoorium.