pais

Lektoorium Tartus

on Kolmapäev, 02 Märts 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tartus

Lektoorium pühapäeval 6. märtsil kell 13:30 Atlantise konverentsisaalis:

MINU VALIKUD

Armastusel on kaks külge ja kaks poolt. Mina valin selle külje, mis ei ole ühekülgne ja selle poole, mis ei ole poolik. (Andres Luure)

Animafilm „Lamemaa“(USA 2007, 30 min., eestikeelsed subtiitrid) ja südamemeditatsioon Karunesh 2.

 

Valimiste päeval puhastame ja tasakaalustame eelkõige iseennast, pühitsedes oma valikut heade soovide, selge pea ja avatud südamega.
Teeme taotluse, et meie mets, maa, rahvas, riik ja kultuur on hoitud.
Maa ja taevas meis ühendatud, süda mõistusega kooskõlas.
Et püsiksime ikka ärksad ja vastutustundlikud, kuulaksime ja kasutaksime oma olemise tarkust.
Valimiste päeval, kui saab alguse uus riigivalitsemise nelja-aastane tsükkel, saame istutada sinna ka oma seemne, taotledes üha suuremat avatust uutele, puhastele energiatele, hoolimisele ja heatahtlikkusele meie riigivalitsemises.
Kas uues mõõtmes?

Karunesh 2. südamemeditatsiooni (90 min.) viib läbi Svetlana Nikolajeva.

http://www.youtube.com/watch?v=JQfwiyHwDUE

Midagi rääkida ega kellelegi maksta ei ole tarvis.

Lamemaalased elasid turvalises kahemõõtmelises maailmas. Valikuteks oli kas vasakule või paremale, ette või taha.
Nad aimasid, et on olemas ka kolmas dimensioon, aga sellest ei juletud rääkida.
Selline olukord ei jäänud kestma…

"Flatland" (Lamemaa) on animatsioonfilm, mis on ammutanud oma inspiratsiooni Edwin A. Abbott'i 1884 aastal ilmunud samanimelisest romaanist. Tegemist on kahedimensionaalse maailma eluga, mille elanikeks on geomeetrilised kujundid. Lugu räägib maailma nägemisest ja mõistmisest, esitades hulga küsimusi ning ei paku otseseid vastuseid. Vaatajal on võimalus tajuda enda ning ühiskonna seatud uskumuspiiranguid.

Film sobib nii kooliealistele lastele kui ka täiskasvanutele.

Karuneshi südamemeditatsioon on kerge liikumise ja hingamisega, enese avardamisega kõigisse nelja suunda ning samas nende nelja suuna energia koondamisega enda keskmesse. See on südame energiat avav ja tugevdav meditatsioon, mis samas ka puhastab ja tasakaalustab, koondab meie olemuse ja annab tuntava ühtsuse ja üksolemise tunde.

Tegemist on südamemeditatsiooniga, mille laiem taotlus ja eesmärk on kogemuse andmine, et südame tasandil oleme me kõik omavahel seotud ja ühenduses. Kui me vaigistame oma mõtted ja meele ning toome oma tähelepanu fookuse peast oma südame keskusesse, loome me eeldused elamiseks harmoonias ja rahus ning suhestumiseks teiste inimeste ja kogu maailmaga läbi rahu ja armastuse.

Palun pane meditatsiooni jaoks selga vabamat liikumist võimaldavad riided. Soovi korral võta kaasa matt, millel lamada ja tekk või magamiskott endale peale võtmiseks ning  vesi joomiseks.

Meditatsiooniga kaasnev liikumine on lihtne ja kerge ja ei nõua suurt füüsilist pingutust. Meditatsiooni taustaks kõlab Karuneshi loodud muusika.

Algasend. Seistes lõdvestunult, avatud silmadega, aseta mõlemad käed südamekeskusele (rinna keskosas).  Kuula oma südame rütmi, hinga rahulikult ja kergelt. Hinga oma kehasse värsket energiat ja vabasta väljahingamisel vana energia. Algab andmise ja võtmise ringkäik…

Silmapiir 8:24  Iga liikumine algab pärast nelja sissejuhatavat rütmilist heli. Kui muusika algab, hinga tugevalt sisse ja samal ajal siruta ettepoole mõlemad käed ja parem jalg. Peopesad on suunatud ettepoole, lükates vana energiat kehast välja. Sissehingamisel too käed ja jalg tagasi algasendisse, peopesad katma südamekeskust. Uuesti välja hingates korda samu liigutusi, suunates ette mõlemad käed ja vasaku jala. Jätka neid liigutusi muusika rütmis. Protsessi lõpuosas muutub muusika rütm kiiremaks.

Oluline tähelepanek: Palun ära liigu ettepoole kogu oma kehaga! Juurdununa maasse, hoia oma keset ühes ja samas punktis, liigutades ainult jalgu ja käsi.

Taevas ja Maa  8:24  Selles harjutuses hoia oma keha samas juurdunud positsioonis ning astu oma parema jalaga paremale küljele. Samal ajal siruta oma vasak käsi vasakule küljele üles (Taevasse) ja parem käsi paremale küljele alla (Maasse). Sinu vasaku käe peopesa on pööratud ülespoole ja parema käe peopesa allapoole. Sisse hingates too käed ja jalg tagasi algasendisse, käed katma oma südamekeskust. Oma järgmise väljahingamisega suuna samad liigutused vasakule: parem peopesa suundub paremal küljel ülespoole ja vasak peopesa vasakul küljel allapoole. Jätka neid liigutusi muusika rütmis.

Laienemine.  8:24 Seekord pöörad oma ülakeha, parema käe ja jala päripäeva tahapoole ning vasak käsi liigub ette ja üles. Sinu vasak jalg jääb paigale. Parema käe peopesa on suunatud allapoole ja vasaku käe peopesa ülespoole. Sisse hingates tule tagasi algasendisse. Seejärel korda samu liigutusi vastupäeva, ümber vasaku õla, suunates väljahingamisel vasaku käe peopesa alla Maa poole ja parema peopesa üles, Taevasse. Korda neid liigutusi muusika rütmis.

Ring 8:20 Selles osas liida kõik eelnevad harjutused ühtseks tervikuks. See on meditatsiooni kõige energeetilisem osa. Korda seda järjestust muusika rütmis.

Kojutulek 5:40 Istu lõdvestunult. Hingates sisse nina kaudu, lase maa tervendaval energial tõusta mööda oma selgroogu ülespoole. Suu kaudu välja hingates lase sellel energial mööda oma keha eesmist osa voolata alla Maasse. (Võid panna mõlemad käed oma südamekeskusele).

Siin ja praegu. 15:24 Heida pikali ja lase muusikal ennast juhtida täieliku lahtilaskmise ja vabanemise ruumi. Pole tarvis midagi teha ega saavutada- lihtsalt ole kohal Siin ja Paegu ning lase tervendaval ülemhelil voolata läbi kogu oma keha.

Kellad 5:30 Sulandu vaikusesse ja lase kellade helinal ennast oma kehasse tagasi tuua.

© 2023 MTÜ Lektoorium.