pais

Lektoorium Tartus

on Laupäev, 12 Märts 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus, Küütri 14 teise korruse seminariruumis, teisipäeval, 15.märtsil, kell 18:30

Tartu Lektooriumis aasta alguses hoo sisse saanud suhte-ja armastusearuteludes settinust inspireerib kokkuvõtet tegema OSHO videovestlus „MIKS ON SUHTLEMINE NII KEERULINE, ERITI ARMASTAJATE VAHEL?“ (90 min., eestikeelsed subtiitrid)

Inimesed on protsessid, mitte asjad. Suhted tapab see, kui hakkad teist iseenesestmõistetavalt võtma.

Armastus ja meditatsioon on kaks teineteist tasakaalustavat tiiba. Oled õppinud selgeks tähtsaima asja elus, kui oskad pingutuseta libiseda ühest seisundist teise. Meditatsioonist armastusse ja tantsust üksiolekusse. Sa ei saa hävitada oma teist poolt.
Isegi armastus on vabaduse kõrval teisejärguline, vabadus on ülim väärtus. Armastuse võib ohverdada vabaduse eest, ent vabadust ei saa ohverdada armastuse eest.

Inimestel on teatud alateadlik igatsus petliku lohutuse järele. Kui sa tahad olla rahus eksistentsiga, siis kõigest, mis on võlts ja põhineb ainult uskumusel, tuleb lahti saada. –OSHO

Missugused uskumused kujundavad minu suhteid ja suhtumist armastusse?

Kas nad toetavad seda, kelleks ma olen saanud, kas nad hoiavad mind sisemise õnnetunde kursil?

Kui olen midagi taibanud, siis mis on järgmine samm?

***
India pühamees OSHO  vestab talle omasel vaimukal ja intrigeerival moel inimsuhtlemise keerukusest üldse ning mehe ja naise vahel eriti. Ta väidab, et igapäevastest asjadest rääkides ei teki nii suuri probleeme kui abstraktsemate mõistete jutuks tulles – eesotsas Jumalaga. Jumala-kesksetes religioonides on Jumal Alguses – Looja. Religioonides, kus Jumal puudub (OSHO näitel budism, jainism, taoism) – on Ta siiski olemas, aga Lõpus ja hoopis teises mõttes ja muul kujul. Jumal – see on iga inimarengu lõpp-punkt. Maailm aga sel juhul pole mitte kellegi poolt “loodud” – vaid alati olnud ja alati saab olema – lõputus arengus. OSHO jaoks oleks “loodud” maailm valmis ja lõplik – ning sellisena “igav”.
OSHO armastab pikkida oma “jutlustesse” naljalugusid ja anekdoote, mida tema õpilasedki tema jaoks kõikjalt kogusid – nii ka siin. Lisaks kutselisele filosoofiaõppejõu praktikale oli ta veel ka tohutu lugemusega (lugedes teadupärast 10-15 raamatut päevas).
OSHOt kuulates peaks ilmnema, miks ameerika kirjanik Tom Robbins on teda nimetanud “kõige ohtlikumaks meheks pärast Jeesus Kristust”, “vaimseks mässajaks”, kes oma eluajal olnud kümnetes riikides (millest ta oma läbisõitudel kiiresti välja saadeti) “preestrite ja poliitikute hirm”. Tema enda väitel tahetud teda USA vanglas ka ära mürgitada - pärast mida tema elu lõpupool oli suht haiglane ja surm varajane (ta suri 59-aastaselt).
Vt.lisaks www.lektoorium.ee

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Järgmisel kokkusaamisel, tõenäoliselt 22.märtsil, räägime tehnikatest, mis aitavad muuta ennast piiravaid alateadlikke uskumusi.

Keskendume ühele tõhusamale neist:

http://www.lektoorium.ee/videod/item/tajumiste-bioloogia-muutuste-psuehholoogia-terviku-loomine

Kohtumisteni!

Peeter

peeterlepisk@lektoorium.ee

5278539

© 2021 MTÜ Lektoorium.