pais

Lektoorium Tartus

on Esmaspäev, 04 Aprill 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus neljapäeval, 7.aprillil kell 18:30

*Teadlik vanemaksolek.*

Kuidas saame kaasa aidata oma laste võimete avaldumisele ning tõsta nii

laste kui ka enda elukvaliteeti? Missugust mõju avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile

vanemate hoiakud ja uskumused?

Millal tuleks elada sisse lapse teadliku „geeniinseneri" rolli?

*Arutelu inspireerib rohkete näidetega illustreeritud dr. Bruce Liptoni videoseminar „Teadliku vanemaksolemise bioloogia" (ca. 70 min., eestikeelsed subtiitrid)*

/Uus teadus lapse iseloomu ja võimete kujundamisest./

Teadus on seni kinnitanud, et inimese loomuomadused on programmeeritud tema geenidesse. Ometi tõestavad hiljutised avastused rakubioloogias, et vanemate hoiakud ja uskumused avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile sügavat mõju.

Sünni- ja sünnieelse arengu uurimise üks pioneere Ph.D. Bruce H. Lipton vaatleb vanemate „programmeeringu" olulist rolli meie tervise, käitumise, mõtteviisi ja suhete kujunemisel. Uuel teadusel põhinev loeng näitab mehhanismi, kuidas vanemate emotsioonid ja tõekspidamised mõjutavad laste geneetilise koodi väljavalimist ning isegi selle ümberkirjutamist.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

© 2023 MTÜ Lektoorium.