pais

Lektoorium Tartus

on Laupäev, 12 Veebruar 2011. Posted in Arhiiv

Lektoorium Tartus

*Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis teisipäeval,

15.veebruaril kell 18:30:*

Teadvuse nihe egokesksetest ambitsioonidest ja hirmust elule tähenduse ja mõtte leidmise suunas.*

Osaleme võimalusterohkes ja järjest kiirenevas muutuste protsessis, kus tähelepanuväärselt ja teenimatult suur roll on hirmul.

Kuhu mina selles muutuste protsessis olen jõudnud või kuhu ta mind on kandnud?

Kas ma tean kedagi, kellel on alatasa kulm kortsus ja kiire, kes on hoolimatu või kelle elu libiseb mööda asjade saamise nimel? Kedagi, kes ei ela mitte enda, vaid kellegi teise elu? Või sunnib hoopis kedagi teist enda elu elama? Kuidas olen mina sellega kõigega seotud? Mis on minu jaoks tegelikult oluline? Kuidas leida oma teed, kui ümberringi kõik kohutaval kiirusel muutub?

Nendel ja veelgi huvitavamatel, kohapeal kerkivatel teemadel inspireerib meid arutlema Michael Goorjani *(„Illusioon", „Sina oled oma elu tervendaja")*hingestatud ja vaimustav spirituaalne armastusfilm „Teadvuse muutus"(2009, 120 min.) Seekord omapäraselt õpetlikust vaatenurgast lähtudes.

„Teadvuse muutuses" osaleme me kolmes modernses kriisielus, mille sisse on hämmastaval viisil põimitud vaimse õpetaja Wayne Dyeri elutarkused.

Kord võimendamas, kord tähendust andmas, kord vihjamas võimalikele seostele ja lahendustele...

Noor ema, kes hoolitseb kõigi teiste eest peale iseenda, saavutusnarkomaanist mees, kes on vaimustav kõiges muus peale oma abielu ja filmitegija, kes otsib meeleheitlikult võimalusi, mis aitaksid tal ennast väärtuslikuna tunda. Iga elu on oma murdepunktis, muutuses- valikus, kus tuleb otsustada, mis on tegelikult oluline. Elu alguses järgime ego poolt kaardistatud rada, mille sihiks on auahned plaanid, võistlus ja püüdlused. Kui koidab keskiga, leiame ennast liigagi tihti randununa üksikutes ja kõledates paikades, mida me ei ole kunagi kavatsenud külastada. Meie kurbus ja pettumus ütlevad meile, e oleme teinud vale valiku. Keskeas tuntav igatsus uuenemise järele on justkui tuule pöördumine või tõusu ja mõõna vaheldumine .

Elus toimuv nihe, teadvuse muutus ambitsioonidest tähenduse suunas, juhatab eesmärgi ja tõelise enda taasleidmise rajale. See on puhastusprotsess, mis järgneb enesekaotusele.

Planeedil on toimumas oluline teadvusnihe, millele on vihjatud seoses 2012 aasta ja Maiade kalendri lõpuga. Kui see nihe on toimunud piisavalt suure hulga inimeste teadvuses, muutub kogu maailm. Usun, et kui 10 miljonit inimest vaatab seda filmi ja oma elu lähtuvalt enda olemusest muudab, toimub kvantfüüsikas „faasisiirdeks" nimetatav protsess- kriitilise massi ületamisel algav uus, vääramatu ümberkorraldumine, millega ülejäänud osakesed iseeneslikult ühinevad.

Kui Sa taipad, et sa ei tegutse mitte sellepärast, et keegi midagi Sinu heaks teeks, vaid sa tegutsed sellepärast, et elad oma elu eesmärki- võid sellise armastusega valgustada kogu maailma. Sel viisil toimib see minu elus. *—Wayne Dyer*

Kui tahad, et uksed Su elus oleks avatud, eemaldad end sellest, mida ego ütleb ja võimaldad endal elada lähtuvalt enda olemusest. Elu muutub oluliste väärtuste läbielamiseks mida Laozi sõnul on neli:

esimene on austus kõige elava vastu; teine on avameelsus ehk lihtsalt ausus; kolmas on leebus, mis elus avaldub lahkusena; neljas on toetus, mis avaldub teenimisena, teistele teenete pakkumisena. Niimoodi mõtlemine tähendab elamist tähenduses.

Hommiku sõnumid on sellest, mida saad ja ei saa teha, kuidas ühiskond sind määratleb. Elu pärastlõunal, pärast teadvusemuutust, on ühenduse saamine energiaga, mis hoolitseb kõige eest ja vajame vaid väärtuste tõekselamist.

Sügaval meis on koht, mis tahab tunda rahulolu. See tahab teada, et mu elu on midagi muutnud, et olen jätnud selle koha, selle planeedi, millel elasin, endast maha paremana, kui siia saabusin, et minu olemasolu puudutas sügavalt kellegi elu.

Asi ei puuduta vanust ega eneseleidmist - kus iganes oled, ükskõik kuivana, oled oma elu muutmisest vaid mõtte kaugusel.

Luuletaja Hafizilt on suurepärane tsitaat: „Isegi pärast kogu seda aega ei ütle Päike kunagi Maale, et oled mulle võlgu."

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

© 2023 MTÜ Lektoorium.