pais

Missuguste Eckhart Tolle sõnumitega tasuks rikastada oma elufilosoofiat?

on Neljapäev, 27 Veebruar 2020. Posted in Arhiiv

Lektooriumi aruteluõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi seminariruumides

esmaspäeval 2.märtsil kell 18:00

 Missuguste Eckhart Tolle sõnumitega tasuks rikastada oma elufilosoofiat?

 

Maailmapildi kokkupanekul on oluline roll elufilosoofial.

Suhtumine kõigesse, mis oli, on ja tulla võib, põhineb omaksvõetud vastustel elu peamistele küsimustele-  Kes ma olen? Mis on maailm? Miks ma olen siin? Kuidas olla siin parimal viisil?

Täiuslikku enesekohast elufilosoofiat riiulist ei leia. Valem tuleb endal koostada.

Lektooriumi õhtul tuulutame ja uurime Eckhart Tolle  peamisi sõnumeid, et märgata nende hulgas pärleid, mida tasuks oma rahulduspakkuva elu valemisse põimimida. Või hoopis selliseid, mis ei sobi sugugi. Vaatleme seoseid teiste inspireerivate õpetajate vaatenurkadega.

 

Arutelu inspireerib Eckhart Tolle videoesinemine "Rahuldustunde allikas" (Eckhart Teachings 2016, 90 min., eestikeelsed subtiitrid)

 

 Olemasolul on kaks mõõdet:

Identiteet, mis on määratletud füüsilise ja psühholoogilise vormi ning mõtleva olevuse kaudu.

Ja on olemas sügavam, avara teadvuse ruum, mis ei ole määratletud vormi kaudu.

Teadaolev ja tundmatu.

Evolutsiooni mõistetes rääkides on inimese elu eesmärgiks leida oma sügavam olemus ning tuua see praegusesse ellu.

-Eckhart Tolle

https://www.youtube.com/watch?v=PlFPN2a-Aso

 

Universum tahab luua kõikjal võrratut eluvormide mängu. Sellel on mingi eesmärk, mida me ratsionaalselt ega intellektuaalselt ei suuda täielikult mõista. Kuigi vormide loomise ülimast eesmärgist saab meil olla vaid sähvatusi, saab vormide loomine juhtuda inimese kaudu ja see on sügavalt nauditav protsess. Sul tekib plaan, kuid selles ei ole eneseotsingut. Mis iganes tahab läbi Sinu loodud saada, Sa ei otsi selles õnne ega eneseupitamist, kuulsust ega rikkust. Mida iganes ego enda jaoks korraldada soovib, võib tulla kõrvalsaadusena, kuid see ei ole põhjus, miks loomine Sinu kaudu toimus. Kui Sinu kaudu toimus meeletu andmine, tuleb miski ka tagasi.

Universumis toimub loova impulsi evolutsiooni spontaanne väljendumine. Inimesel võib tekkida tugev tunne, et miski tahab läbi tema avalduda. Millegi uue loomisega kaasneb toetav energia, aga ka takistused- nende inimeste vormis, kes ei ole uue loomisest huvitatud. Kui takistuste ilmnedes tulevad mängu stress ja negatiivsus, on tegemist märgiga sellest, et ühendus loova impulsiga on kaotsi läinud.
Loomisega võib kaasneda intensiivne energiavool, mida ekslikult stressiks peetakse, kuid see on intensiivne ja samas rahuldustpakkuv. Loomisõhina energiavool on väga erinev stressist. Stress ei ole kunagi voolamine. Loov impulss võib takistusi laiali pühkida või muundada neid millekski kasutoovaks.
Kui oled ühenduses sisemise impulsiga millestki, mis tahab läbi Sinu loodud saada, võid öelda, et Sul on plaan, aga see plaan on oma olemuselt ego plaanidest väga erinev. Ego plaanid on piiratud ego vajadustega. Oma plaanide kaudu otsib ego iseennast, eelkõige enda puhevile ajamist. Ego plaanide elluviimine on võitlus, see toob kaasa probleeme endale ja teistele. Ego plaanides on alati varjatud eneseotsing.
Kui juhtud looma midagi, mis on kooskõlas Universumi plaaniga, on Sinu tegevus nagu rullumine tohutul laineharjal. See, kui tihti laineid ette tuleb ja kui suured need on ja kas neid märgatakse, on inimeseti erinev.
Vaimustav ja imeline on olla osaks sellest loomisprotsessist ning see on täiesti uus olemise viis meie planeedil.

 

Järgneb aruteluring.

Kohtumine kestab 3-4 tundi.

Pausi ajal tassike teed või kohvi.

Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.

Soovitav osaluspanus 5-10€

Kohtumiseni!

Peeter

5278539

© 2020 MTÜ Lektoorium.