pais

Süsteem, mis mõjutab maailmas toimuvat

on Esmaspäev, 31 Mai 2021. Posted in Arhiiv

Lektooriumi aruteluõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi seminariruumides KOLMAPÄEVAL 2.juunil kell 18:00
Süsteem, mis mõjutab maailmas toimuvat.
 

Kabala- müstika või peen teadus? Kuidas kabala tekstid mõjutavad ja seletavad maailmas toimuvat? Kuidas kabala mõistmine võib mõjutada pilti tajutavast maailmast?   

Lektooriumil on külas Olga Aasav, kellel on käsil õpingud rahvusvahelises kabala akadeemias. 

Olga teeb kokkuvõtte sellest, kuidas kabala vahendusel nähtavale tulevad mustrid maailma mõjutavad ja kuidas kabala uurimine tema enda elu on mõjutanud.

 Järgneb aruteluring.   

 

http://www.kabbalah.info/et/info/about-bnei-baruch/rahvusvaheline-kabbala-akadeemia

Saades aru kabalistilisest tekstist, tungime me emotsionaalselt, kuuenda meeleorganiga, kõrgemasse maailma. Me hakkame tajuma seda, kuidas need jõud meile mõjuvad. See on sama, kui muusik vaatab nootidele ja kuuleb muusikat. Tavalisele  inimesele aga paistavad noodid kui mingisugused mustad sabadega täpid. Muusikule aga on see keel, mis annab talle edasi informatsiooni, milles on struktuuri ja liikumist. 

Kabalist, lugedes sõnu ja lauseid, laseb endast läbi kõik tegevused maailmakõiksusest. Ta asub nende tasemel, saab justkui laboratooriumiks, milles need tegevused  antud hetkel toimuvad. ...  See on sarnane sellele kui arvuti kuvaril näeme mingit pilti – ilusaid lilli, metsalagendikke, päikest – seda, mis kutsub meis esile teatuid emotsioone. 

Inimene, kes mõistab, mis pilt see on, võib selles näha teatud elektriliste vektorite informatsioonide  kooslust, mille abil tekib kujutis ekraanile. 

Kabala räägib nendest vektoritest, kabalist aga, mõistes nende seoseid ja võttes endasse neid tähtede ning graafikate koosluse läbi, kujundab enda sisemuse ekraanil selle pildi. Seega kuuendat meeleorganit nimetatakse ka ekraaniks, millel inimene oma sisemuses tajub kõrgema maailma pilti.

 Kohtumine kestab 3-4 tundi.

Pausi ajal tassike teed ja suupisted.
Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.
Soovitav osaluspanus 10€.
 
Kohtumiseni!
Olga Aasav
Peeter Lepisk
© 2023 MTÜ Lektoorium.