pais

Suhe alateadvusega

on Reede, 22 Märts 2019. Posted in Arhiiv

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi seminariruumides esmaspäeval 25.märtsil kell 18:00:

Suhe alateadvusega.

Kas tunned kedagi, kes on lugenud eneseabiraamatuid, käinud loengutel ja kursustel, üht-teist sissegi lonksanud, aga ikkagi närib teda kahtlus, et elu veereb suuremalt jaolt samamoodi nagu enne muutuste otsingute algust. Suhted, küllus, enesehinnang, kaalulangetamine, töö, stress...

Mida tuleks teha teisiti, kui ei ole abi afirmatsioonidest, positiivsest mõtlemisest, selgeksõpitud eneseabitehnikatest ja isegi klassikalisest psühhoteraapiast?

Kuidas leida üles ja tasakaalustada ennast piiravad uskumused ehk programmid, mis võivad olla pärit suguvõsast, lapsepõlvest, mittetoetavast elukeskkonnast...?

Mis on peamisteks takistusteks piirangutest vabanemisel?

Kuidas suhelda oma alateadvusega?

Kuidas koostöös alateadvusega kohendada oma elu juhtivaid programme?

Arutelu inspireerib PSYCH-k-meetodi looja, psühhoterapeut Rob Williamsi videoesitlus „Muutuste psühholoogia- terviku loomine“ (The Psychology of Change - Piecing it all together, 2001, 60 min., eestikeelsed subtiitrid)

Hoolimata teadliku meele ideaalidest määratleb inimese elukäigu see, mis toimub alateadvuses.

Arvutimetafoori kasutades sarnaneb teadlik meel algelisele kompuutrile ja alateadlik meel lugematuid programme hoidvale ja jooksutavale serverile, mille protsessor on tuhandeid kordi võimsam kui teadliku meele oma.

Alateadvus on justkui sõber, kes tahab Sulle parimat selle info põhjal, mis tal on. Konflikt võib kerkida sellest, et osad alateadvuse serveris lahtiolevad programmid on aegunud ja ei toeta Sind enam ning puudub värske, enesekohane tarkvara.

https://www.youtube.com/watch?v=yh3zWCBAlIQ

*

Rob Williamsi juhendamisel vaatleme võimalusi oma alateadvusega sõbrunemiseks ning tutvume lihtsa tervik-aju seisundisse jõudmise meetodiga.

Järgneb aruteluring.

  

Kohtumine kestab ca 3tundi.

  Pausi ajal tassike teed või kohvi.

Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.

Soovitav osaluspanus 10€, kahekesi tulles kahepeale 15€

 Kohtumiseni!

Peeter 5278539

© 2021 MTÜ Lektoorium.