pais

Mõnus kohalolemine kaks õhtut enne 2012 - Tartus

on Pühapäev, 25 Detsember 2011. Posted in Arhiiv

Mõnus kohalolemine kaks õhtut enne 2012 Lektooriumi ja Tunnetusteadmiste Seminari ühissündmus Tartus, Küütri 14 teise korruse seminariruumides reedel, 30.detsembril kell 18:30

Miski, mis puudutab.

18:30 Prantsuse romantiline lühikomöödia Armasta mind (Aime moi, 2010, 15 min., eestikeelsed subtiitrid)

Mis võib juhtuda, kui oled oma elus jõudnud ristteele ja vajad edasiminekuks taganttõukajat? Küsid seda ja ta tulebki, kuigi sugugi mitte sellisel kujul kui oled oodanud...

Clarisse elus ei ole eriti palju kadestusväärset: väsitav töö ettekandjana ühes Pariisi baaris, talumatu boss, igavad kliendid...Kõigest hoolimata juhtub ühel päeval selles sündmustevaeses baaris kogu ümbruskonda elevile ajav lugu.  Antoine, keda Clarisse kunagi märganudki ei ole, otsustab kõigi nähes rääkida naisele oma kirglikust armastusest. See on ootamatu, see on imeline. Võib-olla isegi liiga imeline.

Pärast filmi räägib asjakohaseid lugusid ja joonistab huvitavaid seoseid Andrei.

Mõned teemad, mis  Andrei poolt tutvustamisele tulevasse süsteemi sobituvad:
Mehe-naise suhe kui loomulik, aga mitte kerge viis unest ärkamiseks.
Miks üldse muude vahenditega vaeva näha?
Kas üks igikestev suhe või hoopis suhete pilv...
Mille põhjal otsustada?

Rikas on see, kes palju annab. Mida ja kellele anda? Koos kasvamine.
Eelmiste suhete jäljed.
Mis aitab (alateadlike?)nippide vastu, millega suhetes tähelepanu oluliselt kõrvale juhitakse...

Milleks on head ärevad hetked?
Näiline rahulolu kui energiamõrv.
Tõenäoliselt loeb keegi ka mõne mõnusa luuletuse.

Kõditavast prantsuse huumorist ja   Andrei tulistatud mõttepiltidest inspireerituna sukeldume arutelusse.

20:30 Vaatame üksteisele otsa.

Sööme suus sulavat kooki ja rüüpame teed-kohvi.

21:00 Meditatsioon: „Tänu ja hüvasti aasta 2011!“

Meditatsiooni ajal vaatame  tänutundes tagasi kohe-kohe lõppevale aastale ja teadvustame oma soovid järgmiseks aastaks. Mida saame muuta endas, et oleksime veel loomingulisemad ja vabamad Loojad? Palume appi Igavikulise Väe, lubame toimida valguse, mõistmise ja transformatsiooni jõul meie kaudu igale poole planeedil, kus selle järgi on vajadus. Peagi oleme aastas 2012., selles oodatud ja kardetud aastas, kus ju kindlasti midagi muutub?! Läheme uude aastasse sooja südame-, heade soovide-, huvi, tänutunde- ja hoolivusega.

Meditatsiooni juhib joogaõpetaja Juta Tani, taustaks kõlavad kandlekeelte helid. Ehk siis sõnumid, mis Juta Tani meiega jagab, saavad „Heliseva Sõnumi“ saalikeses ka pilli helinad juurde ja siis  heliseme ja kumiseme me kõik kaasa … „Su elus kumiseb kaasa tulevik, minevik, aegade armas kannel, sina õnnelik, õnnelik!“ (Betti Alver)

21:30 Laulame tervendavaid bhajaneid. Bhajanid (loe: badžanid) on sanskritikeelsed laulukesed, mis on harmoniseeriva toimega. Laulukestes, mis on meeldejääva meloodiastuktuuri-  ja lihtsa harmooniaga, korratakse pidevalt ühtesid ja samu lauseid. Sanskriti keel on meie planeedi üks esimesi keeli. Selles on 50 häälikut ja meie kehas on 50 organit. Kui laulame bhajaneid, siis meie energiad tasakaalustuvad ja keha terveneb. Kui Sul on mõni muusikainstrument, mille soovid kaasa võtta, siis tee seda julgesti!

22:30 Tervendavad kallistused

Kellaajad võtavad endale õiguse vajadusel veidi nihkuda.

Võib juhtuda, et veel miski?
Selgub kohapealJ

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles 9€.

Teretulnud on ka see, kui midagi teistele jagamiseks kaasa võtta.

(Kui miski on tegemata, siis võib-olla sellepärast, et mina seda ei teinud. Kui miski on puudu, siis võib-olla sellepärast, et mina seda ei toonud)

Mõnusate aastalõpusoovidega
Külli
Juta
Andrei
Peeter
5278539

© 2021 MTÜ Lektoorium.