pais

Tallinna Lektooriumis - "Miski Tundmatu teeb ei tea mida... "

on Teisipäev, 13 Detsember 2011. Posted in Arhiiv

Tallinna Lektooriumis -

Meil pole valida, kas luua oma maailma või mitte – küll aga seda, millisena seda luua.

Tundmatu autor

Enne kui Isand asutas end minekule Kaugele Maale, kutsus ta enda ette oma sulased. Ühele neist andis ta viis, teisele kolm ja kolmandale ühe Talendi, käskides nendega targalt umber käia. Läks aeg ja ühel päeval naases Isand Kaugelt Maalt, nõudes sulased enda ette koos neile jäetud Talentidega. Esimene oli oma Talente rohkendanud, sellele Tema ütles: “Sina hää ja ustav sulane, Sa oled õigesti järginud Minu tahet – tule Minu rõõmu sisse!” Teinegi oli oma Talente kasvatanud ja temagi pääses Tema rõõmu sisse. Aga kolmas oli oma Talendi, kartes sedagi kaotada, igaks juhuks maa sisse matnud, ja tõi nüüd uhkelt selle Talle tagasi. Aga temale Ta ütles: “Sina rumal ja paha sulane, kes sa pole mõistnud Minu tahet – Sinu ma saadan sinna, kus on ulgumine ja hammaste kiristamine!”

Piibel

Elame maagia tormilise  taasavastamise ajastul: märksõnad nagu The Secret, Mastermind, eduteadvus jms on teada küllap enamikule meist. Kuna mh uusima teadvusefüüsika valgusel on selgunud, et maailm loodub “seest välja”, meie meeletegevuse mõjul, siis küsimus on: kuidas luua/kujundada endale teadlikult ja tõhusalt  just sellist saatust, mida hing ihkab? Kes on kursis uusima teadmusega selles vallas, on küllap märganud, et seegi on alalises arengus, tabades üha peenekoelisemaid nüansse, millega võrreldes algselt nii särav ja innovatiivne “The Secertki” võib täna tunduda juba “rohmakas”. Juba Napoleon Hill (kelle raamatule “Mõtlemist muutes rikkaks” toetub nt Mastermind) taipas, et selleks, et midagi saada, tuleb midagi ka vastu anda? Mis on see suurim, mida meil oleks maailmale anda ja mille ilmutamine viib kõige kiiremini sihile?  Ja teiseks: kuidas esitada oma taotlusi võimalikult “peenel”, “trantsendeerumisele” võimalikult lähedasel teadvusetasandil, kus “külvatakse maailma seemned” – ja kuidas pääseda sellele tasandile võimalikult hõlpsalt, loomulikult, kiiresti? Kuidas on see seotud nt jooga, sh Trantsendentaalse Meditatsiooni olemuse ja võimalustega, ehk  – mida kujutab endast jooga kui maagiakunst? Ja millised on uusimad maagia-teaduse “uudised”?

„Miski Tundmatu teeb ei tea mida…“ (105 min, eestikeelsed subtiitrid)

Something Unknown Is Doing We Don't Know What, Netherlands, 2009

„On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Telepaatia, selgeltnägemine, tervendamine, telekinees ja kaugnägemine...
Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas seda seletada?

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…“  – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete praktikutega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, lusikapainutajate liikumise algataja dr. Jack Houck, tervendaja Eric Pearl, astronaut dr. Edgar Mitchell, põlisrahva vaimne juht Rupert Encinas…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

„Ilmselt parim õppefilm, mis kunagi parapsühholoogia ja selle mõjude kohta on tehtud. Kui Sind huvitavad loominguliste teadlaste poolt selles valdkonnas tehtud uuringud ning meie praegused teadmised, siis soovitan seda filmi soojalt“- Charles T. Tart, Ph.D. Prof.Em. Psych. UC Davis, Institute of Transpersonal Psychology

Vt ka: http://www.lektoorium.ee/videod/item/miski-tundmatu-teeb-ei-tea-mida

Sissejuhatus  teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri

Aeg: esmaspäev, 19. detsember kell 18.00

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.

Soojalt
Peeter Liiv

© 2021 MTÜ Lektoorium.