pais

Tallinnas - Kes seda unenägu juhib?

on Kolmapäev, 07 Märts 2012. Posted in Arhiiv

Tallinnas - Kes seda unenägu juhib?

METAFÜÜSIKA kui  teadus inimelu süvimatest seostest, on tasapisi jõudmas üha laiema avangardini, kes asunud elukestva arengu teele. Paljud juba TEAVAD, mis on VABANEMINE, nt Ida, aga ka Lääne müstitsismi mudeli mõttes… mõnedki TAIPAVAD ja rakendavad seda oma vahetus igapäevakogemuses, olgu aeg-ajalt ilmutuvate “tipuhetkede” või siis juba lühemate või pikemate “kõrgperioodidena” oma elus…Milles see seisneb – kui püüda sõnastada “hästi lihtsalt”, “läbistavalt”?  Seda kaemegi selle Kohtumisel nii avateeside, sellele järgneva filmimaterjali kui ka sellele järgneva Juturingi toel…

MÄRKSÕNU ja -KÜSIMUSI:

Vabanemine – millest?

Loovus ja Vabanemine

Vabanemine ja Vägi

Mentaalsus ja kaemuslikkus

Tunnetus (yin) ja Teadmus (yang)

Sünkroonsus

Astmed

FILMI TUTVUSTUSEST:

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Sissejuhatus  teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri

Aeg: esmaspäev, 12. märts kell 18.30

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.

Soojalt

Peeter Liiv

© 2021 MTÜ Lektoorium.