pais

Tallinnas - "Valgustumine" kui kunstiliik; film "Kes seda unenägu juhib?"

on Laupäev, 17 Märts 2012. Posted in Arhiiv

Tallinnas -

Nädala eest vaadatud film jättis nii ereda mulje, sünnitas nii palju uusi mõtteid, taipamisi, küsimusi…et vaatame seda veelkord – sedakorda kolmapäeval eeskätt küllap koos nendega, kes veel pole näinud.
Selle filmi peategelasi (keda on viis, neist kaks verinoored “valgustunud”) on süüdistatud “spirituaalses nihilismis” – mis asjatundajamale liigitub kuskile radikaalse “advaita  vedanta” (milles määratleti juba Krišnamurtit) kanti.
Kas see on uus kunstiliik, moevool populaarses žanris ”valgustumine” – mis oma radikaaluses “lööb kinni” kõik eelneva – Krišnamurtist (läbi OSHO) Tolleni? Kui suurt rolli mängib Uue Jutuvestjate charismas nende “näitlejameisterlikkus”? Kas sedasama saaks lavastada  kuidagi “veel veenvamalt”.

Seda kaemegi selle Kohtumisel nii avateeside, sellele järgneva filmimaterjali kui ka sellele järgneva Juturingi toel…

MÄRKSÕNU ja -KÜSIMUSI:

Kas inimese evolutsioon on tsükliline (yin) või spitaalne (yang)?
Kas see on hierahiline või on vabaduse Ookeanil palju Kaldaid, millest täna tunneme alles väheseid?

Millised Uued Kaldad kangastuvad spirituaalse kultuuri eesliinil täna?

Mis vahe on “argiinimeste” tavakeele, poeetide Poeesia ja müstikute Lindude Keele (“keeltega rääkimise”) vahel?

FILMI TUTVUSTUSEST:

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Sissejuhatus  teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri
Aeg: esmaspäev, 12. märts kell 18.30
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.
Soojalt
Peeter Liiv

© 2021 MTÜ Lektoorium.