pais

Tartus - Selge uni

on Teisipäev, 06 Märts 2012. Posted in Arhiiv

Tartus - Selge uni

Unenägude meenutamise ja selge une (lucid dream) seisundisse sisenemise tehnikad aitavad ravida ja transformeerida meile mittekohaseid mentaalseid struktuure ja samas ka õppida esile kutsuma tähendusrikkaid intuitiivseid taipamisi. Nende meetodite kasutamine aitab kaasa sügava sisemise olemise väe sünnile. Prof. Tarab Tulku Rinpoche 1999, Tartus.

Lektoorium Tartus , Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 9.märtsil kell 18:30 "Selge uni"

Unenäod. Mis need on? Kas põgenemine reaalsusest või reaalsus ise? Kuidas neis toimuvat juhtida?

Keskkonna ühiseks aruteluks loob seekord

...filosoofiline teraapia, fantastiline animafilm,  „Ärkvel elu“ (Austraalia, 2001, 99 min., eestikeelsed subtiitrid), mis jälgib ühe noormehe unenägusid ja püüdlusi määratleda erinevust ärkvelolu ja unemaailma vahel. Püüdes mõista, kas kogetav on reaalsus või uni ja kui see ongi uni, siis kuidas sellest ärgata, kohtub ta paljude inimestega, kellest mõned poetavad olulise lause elu või unenägude kohta, teised sukelduvad sügavale eksistentsiaalsetesse küsimustesse ja elu müsteeriumisse. Sealjuures on mõned mõtted sügavfilosoofilised,  mõned tunduvad spekulatiivsetena, mõned esmapilgul sootuks seosusetud...

Missuguseks muutub maailm, kui saada ligipääs võimalustele, mida unenäoseisund pakkuda võib?

Kogetava unenäolises loomuses muutume justkui ise filmi peategelaseks, sellest saab meie endi uni ja kerkima hakkavad meie endi küsimused ning vastused neile. Kas suudame oma unesid kontrollida? Mida need meile elu ja surma kohta räägivad? Meie endi kohta, selle kohta, kust me tuleme ja kuhu oleme teel?

Film neile küsimustele meie eest ei vasta. Selle asemel inspireerib ta meid endid küsimusi küsima ja ise ka vastuseid leidma.

Järgneb arutelu ja selliste teemakohaste mõtete jagamine, mis on väärt jagamist.

Muuhulgas tuleb juttu Kopenhaageni Ülikooli professori Tarab Tulku Rinpoche kolmepäevasest seminarist „Selge uni“, mis toimus Tartus 1999 aasta sügisel.

Vt.lisaks http://www.imdb.com/title/tt0243017/

http://www.nyingma-buddhism.com/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=108&Itemid=2

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

© 2021 MTÜ Lektoorium.