pais

Teadlikud lähedased suhted mitme partneriga.

on Pühapäev, 22 November 2020. Posted in Arhiiv

Lektooriumi aruteluõhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi seminariruumides esmaspäeval 23.novembril kell 18:00:
Teadlikud lähedased suhted mitme partneriga. Kuidas jõuda avatusel, aususel, autentsusel, hoolivusel, toetamisel, siirusel, armastusel põhineva teadliku suhteni mitme lähedase partneriga? Kuidas need toimimas hoida?
 
Tavapäraselt arvatakse, et kui jutt on avatud suhetest, siis ilmselt käib see nii, et mees käib naistes, et rahuldada on vajadust seiklemise, uudsuse, seksi järele. Võibolla põgenetakse koduste väljakutsete eest või käitutakse lihtsalt lapsikult ja toorelt. Võib ka nii olla. Üldine arvamus tundub olevat, et avatud suhe on midagi sellist, kus igaüks teeb seda, mis pähe tuleb, siis kui tahab. Seksitakse paljude partneritega ning tõenäoliselt on oma paarisuhe karile jooksnud ja probleeme palju. Missugune on tegelikkus?
 
Vähe räägitakse toimivatest avatud suhetest, ning sellest, kui hästi need meie elu toetada võivad.
Sellised suhted on kindlasti olemas. Teadlikud avatud harmoonilised suhted, kus põhisuhte mõlemad pooled on teineteisega väga heas kontaktis, on reaalsus. Õnnelikud, hoitud ja austatud saavad olla kõik pooled - ka põhisuhte-välised inimesed.

 

Kuidas jõuda avatusel, aususel, autentsusel, hoolivusel, toetamisel, siirusel, armastusel ja mõistmisel põhineva teadliku suhteni mitme lähedase partneriga? Kuidas need toimimas hoida nii, et kõik osapooled on hoitud?

Tundub, et see algab iseendast. Kõigepealt peaksime me kõiki neid kvaliteete arendama iseendas. See algab täielikul aususel põhinevast suhtest iseendaga. Ma ei saa endale enam valetada. Alustan enda aksepteerimisest sellisena, nagu ma olen. Pean õppima ennast armastama, endast hoolima, ennast tundma nii heas kui halvas, oskama endaga veedetud aega hinnata ja nautida. Tean, et teen vigu ja proovin alati veidi paremini ning toetan ennast selles protsessis. Hoolitsen enda keha ja vaimu eest. Hoolitsen suhte eest iseendaga ning see peegeldub ka välismaailmas, kus proovin alati parimal võimalikul moel hoida ka suhteid teistega. 
 
Kui mu suhe iseendaga on suures plaanis välja kujunenud, stabiilne, tasakaalus, selge, suuresti konfliktivaba, saan ma hakata suhtestuma ka välismaailmaga ausal ja autentsel viisil.
Saan luua olemuslikul tasandil uusi lähedasi ja pikaajalisi sõprussuhteid inimestega, kellest väga hoolin, ning need võivad areneda ka väga sügavateks. Minimaalselt nii sügavateks, kui mu suhe iseendaga, kuid ilmselt koostöös veel sügavamateks. Saame aidata seda laadi usalduses ka teineteisel jõuda uute taipamisteni iseenda kohta, kasvades olemuslikult paremateks inimesteks. Nendes suhetes on tihtipeale palju hoitust, lähedust ja intiimsust, kuid mitte tingimata seksi. 
 
Olles samaaegselt pikaajalises suhtes ning tuues ühisesse maailma kas kolmanda ja/või neljanda või siis omapäi leides lähedase, kellega mõtteid, tundeid ja intiimsust koos kogeda, võime avastada tunnetuslikul tasandil uusi maailmu,  muutunud teadvuse seisundites saada taipamisi enda kohta ning leida elu väljakutsetele lahendusi seal, kus tavapärased lahendused ei tööta.
 
Arutelu inspireerimiseks ja konteksti loomiseks vaatame filmi “Vicky Cristina Barcelona” 2008 1 h 34 min, eestikeelsed subtiitrid.
 
Kokkusaamine kestab 3-4 tundi.
Pausi ajal tassike teed ja suupisted.
Lahe on, kui ühiseks näksimiseks midagi suupärast lauale tood.
Soovitav osaluspanus 10€.
 
Kohtumiseni!
Rait Reemets
Peeter Lepisk
© 2021 MTÜ Lektoorium.