pais

Vestlusring Tõnu Aru eestvedamisel

on Teisipäev, 31 Jaanuar 2023. Posted in Arhiiv

Lektooriumi õhtu Tartus Gildi 3 teisel korrusel Heliseva Sõnumi ruumides kolmapäeval 1.veebruaril kell 18:00

Vestlusring Tõnu Aru eestvedamisel.

Miks inimesed on sellised, nagu nad on? Kuidas saada aru, miks ma siin maailmas olen ja kuidas mingi nähtamatu struktuur meile seadused on kehtestanud. Milliseid seadusi me mingil moel eirata ei saa ja millises osas me saame ise valikuid teha?

Toetudes Michaelina tuntud tervikolemuse poolt edastatud süsteemile, toob vanameister Tõnu Aru välja praeguseks hetkeks kogunenud taipamised inimeseks olemise seaduspärasustest.

See, missugused taipamised rohkem tähelepanu saavad, sõltub kohalolijate küsimustest ja vihjetest.

Michael on tervikolemus, kes koosneb umbes tuhandest hingest, kellest igaüks on läbinud füüsilise tasandi nii palju kordi, kui on vaja elu kõigi aspektide kogemiseks. Michael pakub teed inimlikule arusaamisele omaenda kogemuste põhjal, mis temas ühinenud üksikud hinged on saanud elades inimestena. Tema eesmärgiks on õpetada füüsilisel tasandil teatavat arusaamist evolutsioonist, et õpilane saaks mingil määral mõista inimkäitumist, mis võimaldaks tal siis lakata mõtisklemast inimestevaheliste suhete või nende puudumise üle ja keskenduda oma isiklikele eluplaanidele.

Tao loob terveid tervikolemusi. Need fragmenteeruvad füüsiliselt vangistatud hingedeks nii kauaks, kui neil on vaja kogeda tsüklite käigus kogu elu.

Hingel on seitse arengutaset (beebi-hing, laps-hing, noor hing, küps hing, vana hing, transtsendentaalne hing ja piiritu hing), millest viis esimest ilmnevad füüsilisel tasandil.

Iga hinge arengutasemel läbitakse seitse taset. Iga taseme läbimiseks kulub mitmeid elusid.

Olemuse põhirolle on seitse. Need valitakse tervikolemuse sündimisel ehk Taost väljakujunemisel. Olemuse põhiroll ilmneb väliselt hoiakutes ja käitumises. Rollid on mõttetark, käsitööline, preester, ori, kuningas, sõjamees, õpetlane. Ühelgi rolli nimetusel pole „maist“ tähendust.

Pealislehed on hinge olemus, tegeliku Mina omadused: laad, siht, keskendumine, tähtsustunnus ja hoiak. Pealislehed on keha, olemus on skelett ja väärisiksus on rõivad.

Olemuse roll, vanus, tase, siht, laad, hoiak, kese ja tähtsustunnus on sinu valikud, mis võimaldavad sul täita oma kokkuleppeid. Vaid olemuse roll jääb kogu tsükli jooksul muutumatuks, kõik muu valitakse füüsiliste elude vahel.

Füüsilisel tasandil ellujäämiseks peavad sul olema vähemalt mõned ellujäämise sihid. Olemuse sihtide poole püüeldakse laadide kaudu. Laad defineerib, mil viisil sihti saavutatakse, kui saavutatakse.

Hoiak on suhtumine maailma ehk vaatluspunkt asjadele.

Kõigi fragmentide sees toimivad kõik keskmed, kuid isiksusel on tugev kalduvus kinnituda ühele keskmele. Kese on suures osas seotud reaktsioonidega, see näitab missugusest oma osast sa tegutsed.

Tähtsustunnus valitseb sind. Tähtsustunnus muutub inimese osaks tavaliselt alles umbes 20 aastasena või muul ajal, kui fragment saab vanemlikust keskkonnast iseseisvaks. Tähtsustunnus on sageli väärisiksuse tuumaks.

Te teete kõik oma järjestikused kokkulepped astraalsetel vaheaegadel. Kokkulepped on lepingud, mida saab muuta, rikkuda või kohandada vastavalt vajadustele. Sa pead oma valitud rolli vältimatult maha mängima. Suur osa elust raisatakse fantaasiatele. Kõik lihalikud ihad tuleb rahuldada, enne kui alustada tõsist tööd olemusega. Vastutad vaid enda ja mitte kellegi teise eest. Võttes endale meelevaldselt vastutuse teiste tegude eest, röövid neilt arenguvõimaluse.

https://www.vanaraamat.ee/Chelsea_Quinn_Yarbro_Michaeli_sonumid_Meediumiraamat_Nebadon_1995_33790-77.htm

Osaluspanus kuni 10€

Lahe on, kui midagi suupärast ühiseks näksimiseks lauale tood.

Peeter

5278539

© 2023 MTÜ Lektoorium.