pais

Arhiiv

Imelise otsinguil - Tartus

Imelise otsinguil - Tartus

Hea Lektooriumi sõber!

Tuleval esmaspäeval jõuame teemani, mis on oma hetke oodanud juba aasta algusest saati ja see annab loa Lektooriumi kevadhooaja Tartus lõppenuks lugeda.

Tänud tõepoolest vaimustavate esmaspäevaõhtute eest, koos kasvamise, tähelepanuväärsete kohtumiste ja taipamiste eest!

Kui suvel võiks mõnda Sinu enda korraldatavat sündmust rikastada Lektooriumi energia, oleme heameelega abiks.

Tõenäoliselt mahub suvesse hulgaliselt mereäärseid ja meretaguseid hetki, mil ise ootamatuid külalisi ootameJ

Muidugi on väga oodatud ka huvitavad mõtted tulevaks sügiseks.

*

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 11.mail kell 18:00

Imelise otsinguil.

Pjotr Uspenski kirjutatud raamat nii möödunud sajandi säravaimaks vaimseks õpetajaks kui suurimaks šarlataniks nimetatud Georgi Gurdžijevist on olnud inspireerivaks sõbraks kogu selle hooaja esmaspäevaõhtute planeerimisel.

Möödunud aastal tõlke saanud film Gurdžijevi noorusaastatest, „Kohtumised tähelepanuväärsete inimestega“, on nädalast nädalasse oodanud hetke, mil tundub, et filmi sõnumeid on võimalik mõista.

Nagu G.G. on öelnud, on asju, mida inimloom ilma välise abita teha ei suuda. Võibolla just sellepärast on hea mõte lõpetada õige hetke ootamine, koguneda üksteise jaoks tähelepanuväärsetena ning koos uurida, mis mõjutas legendaarse mehe kujunemist ja mis tema taipamistest võiks väärida sada aastat hiljem imelise otsingul olijate tähelepanu.

 

Arutelu inspireerib film Georgi Gurdžijevi otsingutest- „Kohtumised tähelepanuväärsete inimestega“ (Meetings with remarkable men, UK 1979, 108 min., eestikeelsed subtiitrid)

 http://www.imdb.com/title/tt0079542/

Filmi teeb muuhulgas tähelepanuväärseks see, et koos Peter Brookiga on stsenaariumi kirjutajaks Jeanne de Salzmann, Georgi Gurdžijevile väga lähedane inimene ja tema töö jätkaja.

***

Arutelule lisavad vürtsi Gurdžijevi mõtted Pjotr Uspenski raamatust „Imelise otsinguil“ (eesti keeles- Eesti Transpersonaalne Assossatsioon 2013)

Mõned intrigeerivamad ka siin:

Inimene koosneb kahest osast- olemusest ja isiksusest. Olemus inimeses on tema enda oma. Isiksus on see, mis ei ole enda oma- see on tulnud väljastpoolt, õpitu või peegeldatav. Olemus on inimeses tõeline, isiksus on võlts.

Inimese tõeline Mina, tema individuaalsus, võib kasvada ainult tema olemusest. Individuaalsus on küps olemus. Olemuse kasvu takistused on isiksuses. Sisemiseks arenguks, tööks iseendaga, on vaja nii isiksuse teatud arengut kui ka olemuse teatud jõudu.

Iseendaga tehtava töö edukas algus eeldab isiksuse ja olemuse võrdse arengu õnnelikku kokkulangemist. Isiksuse ebanormaalne areng pidurdab väga tihti olemuse arengut nii varases staadiumis, et olemus jääb väikeseks sandistatud nähtuseks. Pealegi juhtub tihtipeale, et inimese olemus sureb, isiksus ja keha aga on ikka elus. ...  Kui teaksime, kui palju on meie ümber tegelikult surnud inimesi ja milline hulk neist juhib meie elu, kaotaksime õudusest mõistuse. Oma õnneks me seda ei näe ega tea. 

Tavaline inimene on oma keha ori. Masin, kes on võimeline lakkama olemast masin kuid siiski pole lakanud olemast. Ilma välise abita inimene ennast muuta ei suuda. Masinatest rääkides ei tuleks alustada nende moraalsusest ega vaimsusest vaid masinlikkusest ja seadustest, mis seda masinlikkust reguleerivad.

Moraal koosneb puhvritest. Üksnes inimene, kellel on tahe, kes juhib end teadvuslikult, saab elada ilma puhvriteta. Hävitades puhvreid iseendas, tuleb samaaegselt arendada ka tahet. Inimene ei mõista, et allumine, millega ta teadlikult nõustub, on ainus tee iseenda tahte omandamiseks. Neljanda tee koolid nõuavad esmajärjekorras arusaamist. Neljanda tee harjutused on üheaegselt tahte, tähelepanu, liikumis-, emotsionaalse-  ja mõtlemiskeskuse harjutused.

Kolm põhilist keskust- mõtlemis-emotsionaalne ja liikumiskeskus töötavad normaalsel juhul kooskõlas. Teatud mõtted on tingimata seotud teatud emotsioonide või mentaalse seisundiga ja teatud liigutuste või kehaasendiga ja üks kutsub esile teise. Kui nüüd inimene otsustab mõelda millestki teistmoodi, kisuvad harjumuspäraselt kaasnevad liigutused (sigareti süütamine, kui vaja mõelda) ja tunded ta vanasse mustrisse tagasi. Liikumiskeskuse vale, sõltumatu või automaatne töö jätab toest ilma teised keskused ning need järgivad automaatselt liikumiskeskust.

Poosid ja liigutused valitsevad mõtlemise ja tunnete vorme. Need on mõtete ja tunnete poosid ja liigutused. Liigutused on automaatsed, üleminekud ühest kätteõpitud poosist teise.  Inimese igal funktsioonil on oma kindel repertuaar ja nad on vastastikuses koosmõjus. Ühte  keskust muutes ei ole võimalik nõiaringist väljuda. Üksi on inimene võimeline korraga muutma ainult ühte funktsiooni.

Mingigi töö iseendaga ei ole võimalik seni kuni inimene ei vabane illusioonist, et ta ise suunab ja korraldab oma elu. Üksnes oma tühisuse teadvustamisega suudetakse jagu saada võõrale tahtele allumise hirmust. Suuremat osa inimestest valdavad teiste abistamise mõtted ja tunded lihtsalt laiskusest. Nad on liiga laisad et töötada iseendaga, samas aga on neil väga meelitav mõelda, et nad suudavad aidata teisi. 

*

Järgneb aruteluring.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Oma koha leidmine tervikus - Tartus

Oma koha leidmine tervikus - Tartus

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 4.mail kell 18:00

Oma koha leidmine tervikus.

Inimene ei saa oma elus seda, mida ta tahab. See, mis tema ellu ilmneb, on tema enda olemuse peegelduseks. Üsna kiretult mõjutavad toimuvat iseenda mõeldavad mõtted, räägitavad jutud ja väärtused, millest valikud lähtuvad.

Mugav olemine või kellegi teise saavutuste ihaldamine on üsna ahvatlev. Kopeerida soovijaid näeme nii noorte kui vanade hulgas, kuid mingil hetkel hakkab igaühes märku andma sisemine tung elada iseenda elu. Leida tervikus loomulik rada, millel liikudes teel olemisest tulenev tänutunne varjutab päralejõudmise tungi.   

Kuidas oma loomulikku rada leida?

Arutelu inspireerib dok.film  Kompass (USA 2009, 87 min., eestikeelsed subtiitrid)

„Saladuse“- laadne film annab hulgaliselt ideid oma suuna leidmiseks ja viitab ka ahvatlustele, mis sellelt suunalt kõrvale meelitavad.

Inspiraatorite ja tarkade raskekahurväge esindavad T.Harv Eker, Bruce Lipton, Joe Vitae, Les Brown, John Demartini, Brian Tracy jt.

*

Miks panustada olematusse tulevikku, tehes tööd, mida sa ei talu või olles suhtes, kus puudub armastus?

Millal viimati oli sinu näol pöörane naeratus? Millal tundsid ennast tõeliselt hästi? Et olid õigel teel? Pane nendest hetkedest kokku plaan, kuidas sinna tagasi pääseda.

Sul peab olema mootor, mis sind hommikul tõusma inspireerib.

Millestki lugu pidades suurendad sa automaatselt selle väärtust.

Kui sinu elus on miski, mille eest sa tänulik olla ei saa, ei peaks seda seal olemagi. Mida tänulikum oled, seda suurem on su elu.

Kui hirm pole piisavalt suur, ei ole eesmärk piisavalt auahne.

Kõik, mida näed, on vaimus olemasoleva väljendus, illusioon.

Ükski mu tegu ei tõesta mu väärtust. Olen väärtuslik sellepärast, et ma olen.

Võtjad söövad vahel paremini, aga andjad magavad alati paremini.

Oled nüüd ristteel- kas hakkad ennast haletsema või kasutad seda hüppelauana, et muuta elusid. Ära  lase asjadel, mida sa ei suuda teha, jääda jalgu tegudele, mida saad korda saata.

Uusaastalubaduste jaoks ei saabu uus aasta enne kui oled leidnud uue enda.

Iga hommikul kui päikesekiir puudutab su nägu, saad sa armastada ja mõista, et oled eriline. 

   http://www.dailymotion.com/video/xcu26u_the-compass-movie-online-free_news?from_related=related.page.int.meta2-only.08a433e6c1b4d79caf405f09ef2bbc87143037699

Järgneb aruteluring.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Uue Ajastu lõksud - Tartus

Uue Ajastu lõksud - Tartus

Olen paljude tervendajate juures käinud, aga mind ei oska ükski aidata!

-Tundmatu otsija

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 27 .aprillil kell 18:00

Uue Ajastu lõksud.

 

Kuidas vabaneda mistahes probleemist ning liikuda üha kõrgemale ja kõrgemale teadvuse tasandile?

Vastuseid pakkuda on lahe ja seda Uue Ajastu liikumise sildi all üsna vapralt ka tehakse.

 

Miks oodatud tervenemine vahel tulemata jääb?

Mis aitaks märgata isuäratava juustutüki all peituvat lõksupäästikut?  

Arutelu inspreerib dok.film „Häälestumine“ (Tuning in, USA 2008, 80 min., eestikeelsed subtiitrid)

Imdb reiting 8,0.

http://www.imdb.com/title/tt1103276/

Allpool mõned mõtted filmist:

"Uue Ajastu liikumine" tahab olla kogu valgus ja kogu rõõm ja meie ütleme, et see ei ole selle eluaja mõte.

Tasub meeles pidada, et kasv on põimunud toode kõigest, mis sa oled.

See on toetus ja tasakaalustus, et kõik on väärtuslik ja miski ei ole eemale tõugatud.

Mida rohkem te arengus edasi liigute, muutute teadlikuks rohkemast tumedast, sest te soovite seda integereerida ja tasakaalustada seda kõike endas.

Tavaliselt ei anta sulle võimeid valguses töötamiseks enne kui sa ei ole saanud meistriks mõnes tumedas aspektis.

*

Elu on nagu näidend ja kui eesriie sulgub, tõusevad kõik surnud ja vaevatud üles ning teevad peo.

Seal pole vaenulikkust. Seal ei ole ohvreid ja kurikaelu. Grupeerutakse ümber ja alustatakse jälle...

*

Te püherdate oma enese-haletsuses. Olete loonud ohvri-energia.

Kas tead, mis teeb sellest vabanemise inimeste jaoks keeruliseks ja raskeks?

See, et nad arendavad kõiki neid mitmeastmelisi programme ja kirjutavad raamatuid, osalevad seminaridel ja kursustel...

Ja nad vajuvad rohkem, rohkem ja rohkem mõistusesse ja eemale tõelisest tähtsamast, käesolevast.

*

Ei ole olemas sellist asja nagu üldine inimolend.

Te tulete erinevalt platvormilt, erinevatest eludest, teistest kultuuridest ja saabute siia kultuuri.

Mõned teist soovivad ühtemoodi asju. Mõned soovivad süüa midagi muud...

Tee seda, millega sinu keha end kõige paremini tunneb, et tulemuseks oleks enam energiat

Sinule kõige sobivamal viisil.

*

Igal eluajal, mil valid taasünni, koged eraldatust. Eraldatust allikast, tingimusteta armastusest, valgusest... eraldatust, eraldatust... Midagi on puudu minu elus...

Soov millegi üleloomuliku järgi muutub väga tugevaks. Selle asemel, et seda otsida

autentselt endast läbi vaimsuse, otsivad inimesed väliseid aseaineid ja meeli muutvaid aineid.

*

Pole oluline, mis juhtus minevikus. Oluline on see, kuidas sa siit edasi otsustad minna.

*

Järgneb aruteluring.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Alguseks on üks teadlik hingetõmme - Tartus

Alguseks on üks teadlik hingetõmme - Tartus

Isegi kõige hõivatumal inimesel on päeva jooksul aega üheks teadlikuks hingetõmbeks.

Parem oleks, kui kaheks.

Kutsun üles tegema kolme!

-Eckhart Tolle

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 20 .aprillil kell 18:00

Alguseks on üks teadlik hingetõmme.

Kuidas tuua meelerahu oma igapäevaellu?

Kuidas vabaneda masinlikust mõtlemisest ja oma isikliku ajalooga samastumisest, oma „loost“?

Kohalolek, iseendast teadvel-olek on sinu tegelik olemus.

Tarkus saab sinu juurde tulla ainult siis, kui sisened mõttevabasse mõõtmesse – vaikusse.

Inspiratsiooniallikaks Eckhart Tolle videoseminar „Vaikuse toomine igapäevaellu“ (2004, 96 min., eestikeelsed subtiitrid)

Video-seminar avaldab näpunäiteid sisenemaks vaikuse kohaloleku välja.

Järgnevalt teeme mõned praktilised harjutused ja põimime kogetu mõtte-meelega aruteluringis.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Mitte-duaalsus - Tartus

Mitte-duaalsus - Tartus

Mittedualistlik vaade on väga selge teadmine tühjusest, mis on lopsakas ja pakatav, mitte selline, millel puudub igasugune mõte.

-Guy Smith

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 13.aprillil kell 18:00

Mitte-duaalsus.

Kogemuslikku õhtut  juhib Ants Haanjast.

Kes ma olen?

Mis siis, kui kindel teadmine sellest, et Sa oled eraldiolev indiviid, ei ole tõde?

Seekord ei püüa me vastuseid mõista ega ära arvata vaid tunnetada.

 

Inspiratsiooni sähvatusteks pakuvad TÄHELEPANUVÄÄRSED KATKENDID

väljakutsuval moel mitte-duaalsust uurivast filmist „Kes seda unenägu juhib?“ (Who`s driving the Dreambus?) UK 2009, eestikeelsed subtiitrid.

Film, mis võib edasi aidata sügava tõe otsijat, keda saatus on suunanud hetke, kus üldlevinud tõed enam ei kehti.  Kutsuda esile sähvatusi, mis vaate elule täiesti pea peale võivad pöörata.

Filmis esiletoodud vaated võivad aidata mõista biotsentrismi ning õpetusi, mis kutsuvad üles elama praeguses hetkes. Kumbki ei keela pärast endaga tutvumist põnevusega endisesse ellu sukeldumist.

Ants: Enese leidmisel võib film olla tõhusaks abiks, kuid igapäevaelu probleemide lahendamisel võib siin esilekerkivate ideede rakendamine hoopis takistuseks osutuda.

Arutelu ei pruugi järgneda!

Vt.lisaks:

http://www.dreambuslive.com/ 

http://www.whosdrivingthedreambus.com/filmdescription.html

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Teretulnud on ka toetus filmi eestikeelse tõlke autorile.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Eneseleidmise gurmaanide kohtumine - Tartus

Eneseleidmise gurmaanide kohtumine - Tartus

Enese uurimine saab edeneda ainult siis, kui on valmisolek kõigest lahti lasta.

-Toni Packer

Kas on midagi, mida ma võiksin valgustumise saavutamiseks teha?

Jah, valgustumise saavutamiseks võid Sa teha mida iganes.

-Timothy Freke

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 6.aprillil kell 18:00

Eneseleidmise gurmaanide kohtumine.

Kes ma olen?

Kellele kuuluvad silmad, mille kaudu ma näen?

Mida tähendab elus olemine?

Kes seda unenägu juhib?

Mis hoiab otsijat vangis?

Mis on valgustumine? Ärkamine? Vabanemine?

Mis siis, kui kindel teadmine sellest, et Sa oled eraldiolev indiviid, ei ole tõde?

Arutelu inspireerib väljakutsuval moel mitte-duaalsust uuriv film „Kes seda unenägu juhib?“ (Who`s driving the Dreambus?) UK 2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid.

Film, mis võib edasi aidata sügava tõe otsijat, keda saatus on suunanud hetke, kus üldlevinud tõed enam ei kehti.  Kutsuda esile sähvatusi, mis vaate elule täiesti pea peale võivad pöörata...

Ants: Enese leidmisel võib film olla tõhusaks abiks, kuid igapäevaelu probleemide lahendamisel võivad siin esilekerkivad ideed hoopis takistuseks osutuda.

Järgneb arutelu.

Vt.lisaks:

 http://www.dreambuslive.com/ 

 http://www.whosdrivingthedreambus.com/filmdescription.html

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Teretulnud on ka toetus filmi eestikeelse tõlke autorile.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Psühhoaktiivsed ained ravimi asemel? - Tartus

Psühhoaktiivsed ained ravimi asemel? - Tartus

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 9.märtsil kell 18:00

Psühhoaktiivsed ained ravimi asemel?

 

Kas psühhedeelikute kasutamine võib jäädavalt muuta elu?

Arutelu inspireerib

 Dok.film Nirvaananeuronid (“Neurons to Nirvana“ 2013,85 min., eestikeelsed subtiitrid)

Dokumentaalfilm psühhoaktiivsete ainete taastulekust ravimimaailma.

Intervjuudes maailma juhtivate teadlaste, kirjanike, psühholoogide ja psühhedeelse psühhoteraapia pioneeridega uurib film viie võimsama psühhedeeliku ajalugu ja nende tõestatud meditsiinilist potentsiaali. LSD, Kanep, Psilocybin (seen), MDMA (Exstasy) ja Ayahuasca. Tavatud tervendajad ja teisitimõtlejad kasutavad kõike, alates muistsetest segudest kuni 60-ndatel sünteesitud ja seejärel demoniseeritud disainermolekulideni. Nad tõestavad veenvalt nende ainete kasutamise tõhusust terapeutilises praktikas.

Tuginedes rangelt teadusele ja meditsiiniliste uuringute tulemustele, heidab „Neurons to Nirvana“ pilgu põhjustele, miks ühiskond on kujundanud sotsiaalse ja poliitilise eelhäälestuse isegi selliste uuringute jätkamise vastu, mis võiksid aidata leida lahendusi tänapäeva kõige piinavamate haiguste ravimiseks. 

Vt.lisaks www.neuronstonirvana.com

 http://www.imdb.com/title/tt2195566/

*Kriitikud hoiatavad, et psühhedeelikute kasutamine võib jäädavalt muuta elu, kuid nad ei taha mõista, et just selles kogu asja mõte ongi.  

*Taimede mõju on tõhusam kui farmatseutilistel ravimitel. Peavoolu probleem ei ole selles, et inimene ravimeid ei kasutaks vaid selles, kuidas ta kasutaks rohkem just farmatseutilisi ravimeid.

*Teadvustada tuleks mitte ainult kasutusvõimalusi psühhoteraapias, vaid ka võimalikku mõju inimliigi evolutsioonile ning muidugi planeedi säilimisele.  

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Kuidas armastada ilma enesepettuse ja hirmuta? - Tartus

Kuidas armastada ilma enesepettuse ja hirmuta? - Tartus

Valgustumisele ei vii mitte valguskujundite visualiseerimine vaid pimedusest teadlikuks saamine.

- Carl G. Jung

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 16.märtsil kell 18:00

Kuidas armastada ilma enesepettuse ja hirmuta?

Arutelu inspireerib dok.film

Armastus, reaalsus ja üleminekuajad (Love, Reality and the Time of Transition, USA 2011, 77 min, eestikeelsed subtiitrid)

Filmis esitletavad mõttekäigud heidavad valgust ja aitavad kainema pilguga vaadata New Age kultuuriga kaasnevatele roosadele (ja ka mustadele) stsenaariumitele.

Järgnevalt mõned mõttekäigud filmist:

Ajame paljusid asju armastusega segi ja isegi mõistame hukka intellekti, arvates ekslikult, et see on ahvi- või kiskjalaadne mõistus. Sellepärast ütlevad paljud, et me peame mõtlema südamega ja tegema seda, mida me igatseme, mis enamasti viib enese petmiseni ja kriitilise mõtlemise puudumiseni.

Paljud püüavad sundida ennast jõudma pealiskaudse ja ebasiira armastuse seisundini läbi ebaloomulike afirmatsioonide ja „hea enesetunde“ ning vaimsuse, ignoreerides kõike, mis ohustab nende positiivset maailmavaadet.

Sellist suhtumist võib näha paljude isehakanud teadlike inimeste puhul, kes järgivad pealiskaudseid new age õpetusi ja nn levipsühholoogiat, mis viib eneselohutuseni, aga selles puudub potentsiaal sügavamaks tervenemiseks ja kasvuks ja järelikult puudub tõeline armastus.

Armastus näeb maailma nii, nagu see on, mitte nagu meile meeldiks, nagu me tahaksime või nagu oletame.

***

Paistab, et kvantmehhaanika teadust on ülelihtsustatud new age ringkondades ja filmides nagu „The Secret“.

Meie tajumine mõjutab reaalsust, aga võib-olla see pole nii lihtne nagu meid pandi uskuma tänapäeva populaarsete „eneseabi“ gurude poolt.

„Oluline on see, et kvantmehhaanika ei eita objektiivse reaalsuse olemasolu. Samuti ei väida see, et ainuüksi mõtted muudavad väliseid sündmusi. Tagajärg ikkagi eeldab põhjust, nii et, kui tahate muuta universumit, on vaja sellega ka tegeleda.“ - Lawrence M. Krauss, füüsikaprofessor

*

Ebaratsionaalne paradigma, mis new age kogukonnas juba mõnda aega hoogu kogub, tuntud kui „sa ise lood oma reaalsust“, valmistab tahtlikult palju segadust.

Iga selline „isiklik kehtestamine“, „positiivne mõtlemine“ ja enesekindel visualiseerimine toimub vältimatus kontekstis – sellel on tagajärjed ja järelmõjud – keegi ei toimeta isiklikus, privaatses enesest lähtuvas tühjas ruumis.

Elu ei kulge ainult iseendale antud käskude järgi. Sa lihtsalt kavandad reaalsuse hüpoteese ehk stsenaariume, mida pidevalt peegeldatakse ja katsetatakse Terviku kontekstis. Ja Tervik koosneb nii selgesti nähtavast kui varjatust.

Ühest küljest tegusad positiivsed enesesisendused, teisest küljest ka möödalaskmised, tõlgendused ja märkamatuks jäänud seosed. Kõik mis on ja mis võib olla, eksisteerib isiku reaalsuses samaaegselt ja on möödapääsmatult ühenduses üldise „saldoga“. See, mida oled „oma reaalsusest“ valikuliselt välja jätnud, ilmneb samuti!

Ainult kooskõlas kogu Olemisega võib reaalsus täpselt „isikliku väljenduse“ kujul manifesteeruda, sest siis pole vastuolu „isikliku“ ja Üldise vahel, kujutluse ja defineerimatu Kõiksuse vahel.

Kooskõlastumine kindlustab selle, et toimuvatel sündmustel on õpetlik loomus nende jaoks, kes on võimelised seda mõistma.

Paljud heade kavatsustega lahked inimesed, kes soovivad paremat maailma, teevad rohkem kahju kui head, ignoreerides ja eitades meie reaalsuse aspekte, mis ei sobi nende subjektiivsesse „positiivsesse“ maailmavaatesse.

Need, kes paljastavad maailma valesid ja õudusi, need, kes näevad maailma nagu see on, kõikvõimalike erinevate nägudega, kaasaarvatud ebameeldivatega, need inimesed teevad valgustööd selle tegelikus tähenduses, teadvustades pimedust, tõstes teadlikkust ja valgustades seda.

Valgus on informatsioon ja teadmine, mitte kõige tegemine valguseks, olles heasüdamlik ja pehme, ilma selleta, et ütleks midagi halvasti või raskesti.

„Kui räägime kaastundest, siis me räägime heasüdamlikkusest. Aga kaastundlikkus ei tähenda nii palju heasüdamlikkust kui olemist piisavalt loov, et kedagi üles äratada.“

„Tõeline kaastunne annab jalaga tagummikku ja ei pruugi olla meeldiv. Kui sa selleks TULE kogemiseks valmis ei ole, leia mõni new-age magus ja valguseküllane alati naeratav õpetaja ning õpi nimetama oma egot vaimselt kõlavate terminitega. Aga hoia eemale nendest, kes praktiseerivad TÕELIST KAASTUNNET, sest nad panevad su tagumiku põlema, mu sõber.“ –Ken Wilber

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Kuidas juhtida oma keha läbi tõbede kadalipu? - Tartus

Kui tunnistad, et oled ohver, tunnistad ka seda, et sulle on vaja päästjat ja annad ära kogu oma jõu, kogu kontrolli elu üle niinimetatud päästjatele.

Avad silmad ja näed kedagi, keda Sa armastad - keemia sinu kehas realiseerib täiel määral rakkude kasvupotentsiaali läbi armastuse.

Dr. Bruce Lipton

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 23.märtsil kell 18:00

Kuidas juhtida oma keha läbi tõbede kadalipu?

Arutelu inspireerib

rakubioloog Bruce Liptoni kõne Noeetiliste Teaduste Instituudi (IONS) 40.aastapäeva konverentsil.

(2013, 47 min., eestikeelsed subtiitrid)

 

Lühike ja vaimustav kokkuvõte aastatepikkuse teadustöö tulemustest, esitletuna inimestele, kelle tähelepanu võitmiseks ei ole tarvis „vilgutada värvilisi tulukesi“ ning iga lause saab olla asjakohane ja selge.

Liigume sammukese edasi mõistmaks, kuidas maailma tajumise viis mõjutab rakubioloogiat ja raku käitumist, mida tähendab inimeseks olemine, mis tegelikult toimub meie kehas, kui toimuvad muutused „välises“ keskkonnas ning kuidas juhtida protsessi nimega ELU.

*

Geenid ei kontrolli bioloogiat. Geen on oma loomult kavand, mille järgi valmistada valku. Mine arhitektuuribüroosse, astu joonestaja juurde, kummarda üle tema õla ja küsi, kas tema joonis on sisse lülitatud või väljas. Siis ta vaatab sulle otsa ja küsib, millest sa räägid – joonist ei saa sisse ega välja lülitada.

Miks on see oluline? Meid kõiki programmeeriti nii, et geenid lülituvad sisse, lülituvad välja ning kontrollivad meid, aga see on täiesti vale! Geen ei lülita ennast sisse ega välja, sest geen on lihtsalt kavand. Geenid ei põhjusta vähki ega teisi haiguseid, nad on lihtsalt kavandiks, mille järgi toota ehitusmaterjali. Kui me saame sellest aru, saame ka loobuda kontseptsioonist, et geenid kontrollivad meie elu.

*

Kõik meie funktsioonid –hingamine, seedimine, eritamine – nad kõik toimivad tänu valkude

liikumisele, aga kõik valgud liiguvad tänu signaalidele.

Keskkonna signaal edastatakse raku membraanilt raku sisemusse ning see mõjutab valke, mis

muudavad oma käitumist. Kui sul pole vajalikke valke selle käitumise jaoks, siis signaal siseneb raku tuuma ja valib vastavad geenid, et ehitada vajalikud valgud. Ja äkki kogu geenikeskse bioloogia idee lülitub ümber raku membraanile.

Hakkad mõistma, et membraan (ingl. mem-aju) on raku tegevust kontrollivaks faktoriks.

*

Sa võid omada mutantset geeni, mis ei väljendu, kui sa muudad keskkonda ja sellega tervet protsessi. Vähk pole algne põhjus, vähk on selle tagajärg, et sinu keskkonnataju ja

eneseprogrammeerimine on häiritud, see on algne põhjus.

*

Epigeneetika on revolutsioon, mis muudab maailma. See on tähtsaim revolutsiooniline avastus bioloogias, sarnaselt kvantfüüsika avastamisele lisaks klassikalisele Newtoni füüsikale füüsika maailmas. Epigeneetika muudab mängu, see muudab kõike, mida me bioloogiast teame sellel põhjusel, et „epi“ tähendab „üleval“. Epigeneetika tähendab kontrolli, mis on geenidest üle. Kontroll polnud kunagi geenides,

vaid väljaspool geene ja see tuleneb keskkonnatajust.

Raku membraan, mis võtab vastu ja annab edasi keskkonna signaale, on raku aju. Ja rakud on nagu väikesed inimesed.

*

Sina ja rakk olete olemuselt samad, sa tunned signaale oma keha pinnaga, su nahk võtab vastu informatsiooni, mida edastab närvisüsteem, ja kontrollib sinu bioloogiat.

Sul on retseptorid –silmad, kõrvad, nina, maitse, kompimine, valu, temperatuur – kõik need retseptorid on sinu nahas, niimoodi loed infot keskkonnast ja reageerid keskkonnale.

Kogemusel ja sotsiaalsel keskkonnal on roll, võib-olla põhiline roll meie arengus. Sina oled oma bioloogia valitseja, sa kontrollid oma geneetikat, aga kui sa seda ei usu, siis sa võtad vastu kellegi teise uskumuse. Oluline on see, et me peame andma tagasi jõu indiviidi kätte, sest me oleme võimsamad kui pelgalt geneetiline masin.

*

Tajud seda, mis toimub keskkonnas, aga sellega asjad ei lõpe, sest järgmine kontrollitase on veel tähtsam. See pole nii, et närvisüsteem lihtsalt reageerib signaalidele, siin on oma roll ka mõistusel. Mõistus on tõlgendus, tähtis on mõista, et kaks inimest võivad viibida samas keskkonnas, saada samasuguseid keskkonnasignaale, aga nad tajuvad toimivat erinevalt ja neil on sellepärast kehades erinevad reaktsioonid, nii et äkki selgub, et see pole keskkond vaid sinu taju ja interpreteering, mis on mõistuse funktsioon, ja kui mõistus interpreteerib, mida ta siis teeb? Ta saadab signaalid tagasi ajju ja aju eritab kemikaale, mis vastavad interpreteeringule.

*

Pole kahte inimest samade rakkudega, igaühel meist on erinevad antennid, mõningaid nendest antennidest kutsutakse isiklikeks retseptoriteks, enese vastuvõtjateks.

Kust tuleb enese signaal? Reageerime keskkonna signaalidele, programmeerime ennast informatsiooniga väljastpoolt. Rakud tulevad ja lähevad, kehad tulevad ja lähevad, keskkonna signaalid, mis väljendavad meie isiksust,

on alati olemas. Need keskkonna signaalid kujutavad endast vaimu ja see on idee, millest kõneles

IONS viimased 40 aastat...

*

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Sedona meetod piiravatest uskumustest vabanemiseks - Tartus

Sedona meetod piiravatest uskumustest vabanemiseks - Tartus

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 30. märtsil kell 18:00

Sedona meetod piiravatest uskumustest vabanemiseks

 

Kuidas lihtsate võtetega vabaneda enda kohta välja mõeldud „loo“ piiravast, ahistavast ja nõrgestavast mõjust?

Ispiratsiooni aruteluks ja vahetuks kogemiseks ammutame „Saladuse“-õpetaja Hale Dwoskini vaimustavast videoseminarist Sedona meetod (120 min, eestikeelsed subtiitrid).

Kui inimene suudab lahti öelda enda hirmudest, kinnisideedest ja vihast, siis paraneb seeläbi mitte ainult närvikava, vaid kogu keha. Meil kõigil on kaasasündinud võime loobuda kõigist ebameeldivatest ja mittesoovitud tunnetest. Samuti on meil kaasasündinud võime loobuda kõigist seatud sisemistest piirangutest.  Isegi nendest, mille kohta on välja mõeldud kõige vaimustavamad lood.

Piirangute ideed avalduvad pidevalt meie tunnetes ja mõtetes. Piiranguid tundma õppides saab leida nendest vabanemise viise. Lahendused ei pruugi peituda keerulistes tehnikates, vabanemine võib olla ka loomulik ja kerge protsess.

Kõik meie piirangud kerkivad esile paarikaupa. Kui tunned rõõmu, siis ka kurbust. Kui  tunned valu, siis ka õnne. Kui tunned rõõmu, siis ka ängistust. Enamik meist võitleb selle poole vastu, mis talle ei meeldi. Mis juhtub siis, kui sa võitled ebameeldiva vastu? See püsib.

Sedona meetod on lihtne ja tihtipeale äärmiselt efektiivne, n.ö. esmaabivahend. Meetod ei nõua mingit religioosset või muud uskumist. Sedona meetod on vabastamistehnika, mida igaüks oma elus võiks julgelt kasutada.

Edasise praktiseerimise tarbeks saavad osalejad kaasa töölehe juhistega.

Vt.lisaks http://www.lektoorium.ee/videod/item/sedona-meetod

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Kuidas aidata kuuldavale seda, mis on väärt kuulamist? - Tartus

Kuidas aidata kuuldavale seda, mis on väärt kuulamist? - Tartus

Hääl sinu peas räägib lakkamatult. See on nagu metsik hobune, kes viib sind ükskõik kuhu. Kui sa ei õpi hobust taltsutama, viib see sind sinna, kuhu ise tahab.

Don Miguel Ruiz- Tolteegi šamaan, raamatu "Neli kokkulepet" autor

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 2.märtsil kell 18:00

Kuidas aidata kuuldavale seda, mis on väärt kuulamist?

...nii iseendas kui teistes.

Inspiratsiooni aruteluks leiame Neale Donald Walshi elulool põhinevast filmist „Jutuajamised Jumalaga“ (USA 2006, 109 min., eestikeelsed subtiitrid)

 http://www.lektoorium.ee/videod/item/jutuajamised-jumalaga

Järgneb aruteluring.

Meie kohtumine kestab  3-4 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Kuidas õppida kuulama? - Tartus

Kuidas õppida kuulama? - Tartus

Kuulamine näitab, kes sa tegelikult oled pidevalt muutuvate asjade varjus.

Eckhart Tolle

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 23.veebruaril kell 18:00

Kuidas õppida kuulama?

Üsna ahvatlev on kuulata targa inimese mõtteid.

Keerulisem leida kuuldust endakohaseid mõtteid ja neid ellu rakendada.

Vahel on ahvatlev kuulamise asemel oma uitmõtteid  vahele hõigata.

Sel juhul on rääkijal keeruline oma sügavamate mõteteni jõuda.

Koos-olemise vili on mahlasem siis, kui päriselt kuulata.

Kuidas kuulata nii, et võõraste tarkuste vahelt oma tõde paistma saaks hakata?

Inspiratsiooni aruteluks leiame filmist

Elavad valgustunud õnne tõelisest olemusest (USA 2007, 95 min., eestikeelsed subtiitrid)

 http://www.lektoorium.ee/videod/item/elavad-valgustunud-onne-toelisest-olemusest

*

Esimene reegel: ära usu mind, aga õpi kuulama.

Ära usu mind, sest see, mis ma sulle räägin, on lihtsalt jutt. See on minu nägemus elust ja see kehtib vaid minu puhul.

Aga kui õpid kuulama, siis mõistad, mida ma öelda tahan. Seega ära usu mind, aga õpi kuulama.

Ära usu ka ennast. Tead, et su pea räägib koguaeg. See on nagu metsik hobune, kes viib sind ükskõik kuhu. Kui sa ei õpi hobust taltsutama, viib see sind sinna, kuhu ise tahab.

Seega ära usu ennast, aga õpi kuulama seda, mis su peas on.

Ära usu kedagi teist. Täpselt samadel põhjustel. Ükskõik mis nad sulle räägivad, kehtib vaid nende kohta

ning näitab, kuidas nad väljendavad oma kogemusi elus.

Aga kui õpid kuulama, siis näed, et kõigi nende valede vahelt paistab tõde. Ning sa suudad seda tõde tajuda.

Kui sa ei usu ennast, kedagi teist ega mind, ei jää kõik need valed ellu, aga tõde jääb.

Usu või mitte, aga päike on taevas igal jumala päeval. Sa ei pea uskuma tõde selleks, et see eksisteeriks.

Aga et valed eksisteeriksid, pead sa neid uskuma.

Sa õpid kuulama, just see ongi asja võti: õpi kuulama.

Don Miguel Ruiz

Tolteegi šamaan

Raamatu "Neli kokkulepet" autor

Meist peavad saama inimesed, kes - kui märkavad, mida on vaja teha- suudavad seda ka teha.

Järgneb aruteluring.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Mis on elu? Mis on armastus? - Tartus

Mis on elu? Mis on armastus? - Tartus

Armastus ilma tegudeta on tähtsusetu ja ilma armastuseta tehtud teol puudub tähendus.

Meile ei avalda mõju niivõrd see, mida kogeme, vaid lood sellest, mida kogetu kohta räägime. Kogemus elustub siis, kui sellest kellelegi räägid.

Joseph Campbell, The Power of Myth

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 16.veebruaril kell 18:00

Mis on elu? Mis on armastus?

 

See on nüüdseks järele uuritud ja teada, et keskmisele eesti mehele on elus tähtsaimaks valdkonnaks armastus.

Tõenäoliselt ei saa me kuidagi teada, mida see keskmine mees elu ja armastuse all silmas pidas, kuid arutluses võime jõuda lähemale taipamisele, mida need kaks mõistet iseenda jaoks tähendavad.

Inspiratsiooni aruteluks pakuvad kaks lühifilmi:

„Väike hing ja päike“- animatsioonifilm Neale Donald Walsh-i lugude ainetel  (28 min., eestikeelsed subtiitrid)  http://www.lektoorium.ee/videod/item/vaeike-hing-ja-paeike

Prantsuse romantiline lühikomöödia „Armasta mind!“ (Aime moi, 14 min., eestikeelsed subtiitrid)  http://www.lektoorium.ee/videod/item/armasta-mind

Järgneb aruteluring.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Tabav lühilugu on tõhusam kui põhjalik seletuskiri - Tartus

Tabav lühilugu on tõhusam kui põhjalik seletuskiri - Tartus

Iga meel on vormitud erinevate vanemate, õpetajate, preestrite, poliitikute ja müügimeeste poolt. See on iseenesest erinev maailm.

Igal üksiku sõna kohta on neil erinevad arvamused, eelarvamused, tingimused.

Sõnad on samad, kuid partner ei kuule sama tähendust, mida sina silmas pidasid.

-Osho

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 9.veebruaril kell 18:00

Tabav lühilugu on tõhusam kui põhjalik seletuskiri.

Kuidas anda oma sõnumit partnerile edasi nii, et ta seda Sinuga sarnasel kombel mõistaks?  

Arutelu inspireerib film „Müütiline teekond“ (Mythic Journeys, USA 2009, 97 min., eestikeelsed subtiitrid)

Joseph Campbell's teose „Müüdi vägi“ (The Power of Myth) põhjal valminud film, milles põnevate müüdiuurijate mõtted on põimitud selgitama ja täiendama üht õpetlikku mütoloogilist lugu.

Imdb reiting 7,9

 http://www.imdb.com/title/tt1204935/

Mõned mõtted väga intensiivsesse filmi sisseelamiseks:

Meile ei avalda mõju niivõrd see, mida kogeme, vaid lood sellest, mida kogetu kohta räägime.

Kogemus elustub siis, kui sellest kellelegi räägid.

Sufidel on ütlus: Jumalani jõudmiseks on kolm moodust: esiteks palve, sellest samm edasi on meditatsioon, sellest omakorda samm edasi on vestlus.

Joogid ütlevad, et meditatsiooni väe tõestus ei peitu koopas, vaid turuplatsil ja laadal, mis tähendab dialoogi maailmaga.

Fakt ei pruugi ilmtingimata olla tõde ja tõde ei ole ilmtingimata fakt.

Oleme suures hädas inimeste tõttu, kes lihtsalt ei tea, mis on metafoor.

Ükski sõda ei käi inimeste vahel, kes usuvad, et nende lood on metafoorid. Sureme pimesi-uskumise tõttu.

Inimene peab olema suuteline nägema asju mitmest vaatenurgast.

Inimesed on eelkõige emotsionaalsed olendid. Nad langetavad emotsionaalseid otsuseid ja õigustavad neid ratsionaalsete mõtete abil. Isegi teeseldes ratsionaalseks inimeseks olemist oleme emotsioonidest pungil.

Otsus tegutsemiseks peaks tulema emotsionaalsest tungist sinus endas- KIREST.

Millest kõigest jääd ilma, kui kardad oma kirge?

Armastus ilma tegudeta on tähtsusetu ja ilma armastuseta tehtud teol puudub tähendus.

Meil pole aega oma elu läbi kellegi teise lugude elada.

Inimesed tahavad võtta kellegi lugu ja muuta see enda jaoks täielikuks tõeks. Samuti tahavad panna kogu pahupoole ja süü kellelegi teisele.

Osa inimese elust on esile kutsuda sõnad, mis on kirjutatud hinge seintele. Seda saab teha palvete, meditatsiooni ja dialoogiga, olles avatud teiste inimeste ütlemistele ja õppides tõeliselt kuulama.

Juudi tarkus: Kui sul pole võimalik ülesannet lõpule viia, ei tähenda see, et sinu asi ei ole seda alustada.

Kolm tegevust, millega võid muuta maailma:

Satsang- kogunemine ja lugude jagamine.

Simron- püüa meenutada, kes sa tegelikult oled.

Sayva- mine välja ja tee midagi endast suuremat.

Inimesed üritavad rääkida tõest lihtsal õpetlikul viisil, aga sel kombel ei saa tõde edasi anda.

Hea lugu ei lase kõigega nõustuda ja viib kuulaja väikesesse heitlusesse iseendaga: kus on tõde, kui ma isegi nõustuda ei suuda?

Igas loos peitub paradoks- pole õiget vastust, tõde ja vale eksisteerivad korraga, sõltub sellest, kuidas asjale vaatad.

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

Kuidas vestelda olulistel teemadel - Tartus

Kuidas vestelda olulistel teemadel - Tartus

„Bobby, ühel päeval oled sa Jumal.

Kuid see ei juhtu läbi palvete.“

-Osho

Lektooriumi inspiratsiooniõhtu Atlantise teise korruse seminariruumis

esmaspäeval 2.veebruaril kell 18:00

Kuidas vestelda olulistel teemadel.

Inspiratsiooni aruteluks pakub Osho videovestlus

„Miks on suhtlemine nii keeruline, eriti armastajate vahel?“ (93 min., eestikeelsed subtiitrid)

Iga meel on vormitud erinevate vanemate, õpetajate, preestrite, poliitikute ja müügimeeste poolt.

See on iseenesest erinev maailm.

Kui kaks meelt püüavad vestelda igapäevastest asjadest, pole vähimatki keerukust.

Hetkest kui nad liiguvad asjadest edasi mõistete maailma, muutub suhtlus üha keerulisemaks.

Igal üksiku sõna kohta on sul erinevad arvamused, eelarvamused, tingimused.

Sõnad on samad, kuid partner ei kuule ta sama tähendust, mida sina silmas pidasid.

*

Viisid, kuidas partner järeldusteni jõuab, ei pruugi olla loogilised, need võivad olla aimdused.

Intuitiivne lähenemine omab reaalsuse tajumiseks mingisugust tagaust.

Intellekt koputab esiuksele ja keegi ei ava seda, kuid tagauks on alati lahti.

*

Petliku lohutuse vältimine on eluliselt vajalik.

Kui tahad ehedana olla rahus eksistentsiga, tuleb vabaneda kõigest, mis on võlts

ja põhineb ainult uskumustel.

Vt.lisaks  http://www.lektoorium.ee/videod/item/osho-miks-on-suhtlemine-nii-keeruline-eriti-armastajate-vahel

Järgneb arutelu.

Meie kohtumine kestab  ca. 3 tundi.

Pausi ajal kostitab Atlantis kohvi, tee ja magusa näksiga.

Soovitav osaluspanus 5€.

Kohtumiseni!

Peeter Lepisk

5278539

<<  6 7 8 9 10 [1112 13 14 15  >>  
© 2021 MTÜ Lektoorium.