pais

Arhiiv

Tallinnas - Vesi – enamuse haiguste tõhusaim ravim!

Tallinnas - Vesi – enamuse haiguste tõhusaim ravim!

Vesi – enamuse haiguste tõhusaim ravim!

Iraanis sündinud rahvusvaheliselt tunnutatud teadlane F. Batmanghelidj ravis oma elu jooksul tuhandeid inimesi paljudest kroonilistest haigustest pelgalt … veega. Allergiad, astma, suhkruhaigus, kõrgevererõhutõbi, kroonilised valud kehas (rematoidartriit, stenokardia, alaseljavalud, krambivalud, migreen, sapipõie- ja valeapenditsiidivalu jms – kõik need kui “kohalik janu”), maosong, peptilised haavandid, raseda hommikune iiveldustunne jms on kõik peaaegu alati tingitud esmajärjekorras veepuudusest. Piisab hakata jooma ca 2,5 l vett päevas, kui haigus – kui see pole just viinud püsivate struktuurimuutusteni – taandub juba mõne nädala või kuuga. Kusjuures F. Batmanghelidj kasutas selleks tavalist kraanivett, lastes sel vaid seista kloori lendumiseks. 1990ndatel, kui ta oma raamatud kirjutas, ei teatud “elava vee saladusest” veel eriti midagi. Seda tõhusam võib veeravi olla nüüd - puhastatud/leelistatud/ioniseeritud/strukureeritud “ideaalveega”.

 

Teemat ilmestab film: Vesi 2: Elava vee saladus.

Voda 2: Taina živoi vodõ, Russian Federation, 2007

"Elava vee saladus. Vesi 2" on 2007 valminud kaua oodatud järg 2006 aasta parimaks dokumentaalfilmiks nimetatud filmile "Vesi. Vee suurim saladus". Seekord sügavalt läbiuuritud faktid, millest produtsendi (Saida Medvedjeva) väitel ei olnud esimeses filmis mõtet juttu teha. Näiteks sellest, miks ei peaks jooma teed koos inimesega, kes teid ei armasta; mis on halastavad ravimid ja kuidas võib kogu rahva tervisele mõjuda "raevuvesi". See on ere ja dünaamiline film meie poolt eluks nimetatavast annist, mis on usaldatud ainsale ainele maailmas, mis on võimeline seda hoidma- veele.

Sugugi mitte juhuslikult ei saanud filmi "Vesi 2" Ukrainas ilmumise initsiaatoriks juhtiv loodusliku vee müügi firma. Vesi ju mäletab oma looduslikku päritolu ja talle on antud erilised omadused. Ta mitte ainult ei laadu kõikide emotsioonidega, mida ta oma teel kohtab - ta on meie energeetika allikaks ja võib isegi ravida. Seda enam, et vedelik moodustab kogu inimorganismist kaks kolmandikku, ajust 77% ja lihatest koguni 80%.

Oma teaduslikest uurimustest vee olemuse kohta räägivad filmis ülemaailselt tuntud teadlased Jaapanist, Ameerika Ühendriikidest, Suurbritanniast, Austriast, Iisraelist, Venemaalt ja Kasahstanist. Pilte vee emotsioonidest esitleb Jaapani teadlane Masaru Emoto. Moodustuvate kristallide vorm kõigub täiusliku korrapära ja kaose vahel ning sõltub sellest, mida täpselt kuulati: komplimenti või solvangut, Vivaldi muusikat või rasket rocki.

Vee struktuuri uusimate uuringute maailmas avanevad lausa kolossaalsed perspektiivid: tänu vee mälule on meil võimalik ravitseda nii ennast kui ka kogu planeeti, suudame juhtida ilma ja ennustada äärmuslikke loodusnähtuseid.

Filmis ootab meid veel hulganisti üllatusi oma vana tuttava saladuste tundmaõppimisel. Vanaks tuttavaks, kellest me, nagu selgub, õieti midagi ei teadnud, on selles filmis vesi.

Vt ka http://www.lektoorium.ee/videod/item/elava-vee-saladus-vesi2
Sissejuhatus teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri, pensionäridel 4 euri
Aeg: esmaspäev, 16. aprill kell 18.30

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)
Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.

Soojalt
Peeter Liiv

Tartus - Armastuse tervendav puudutus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis laupäeval, 14.aprillil kell 18:30

Lektooriumi diskomudel, kus ekraanile jõudvate lühikeste videolõikude järjekord ja valik on mõjutatud kohalolijate vahetu arutelu poolt.

Teemaks

Armastuse tervendav puudutus

 

Mõtteid, tundeid, kujutlusi ja inspiratsiooni käivitavad lühikesed videolõigud Lektooriumi varasalvest: Miski Tundmatu teeb ei tea mida, Rahumeelne sõdalane, Jutuajamised Jumalaga, Takistuste eemaldamine, Abraham, Kusagil ajas, Unistuste reaalsus, Väike hing ja päike, Taevalik ettekuulutus, 1Hiigelhüpe...tõenäoliselt veel miski mujalt... (vt. http://www.lektoorium.ee/videod )

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

Kohtumiseni!

Peeter

5278539

Tallinnas - IDEAALVESI IGAPÄEVAELLU!

Tallinnas - IDEAALVESI IGAPÄEVAELLU!

IDEAALVESI IGAPÄEVAELLU!

Elav, ioniseeritud puhas vesi - see superantioksüdant, millel just täna sellele erakordsed raviomadused. Kuidas tuua Ideaalvesi oma igapäevaellu?. Ideaalvee saamise astmed: 1) Vee destillleerimine 2) selle rikastamine šungiidi-räni-kvartsiga 3) Vee ioniseerimine 4) Vee struktureerimine. Kõiki neid astmeid vaatleme lähemalt ja praktilisest küljest.

FILMIST

Telekanali "Rossija" ja loomingulise ühenduse "Masterskaja" poolt 2006.a. loodud film "Vee suurim saladus" (stsenaarium Mihhail Vaiger ja Marina Dainovets, režii Anastasia Popova) avab Vee Saladust veel palju laiemalt ja sügavamalt dr Masaru Emoto seda meile juba tuntud filmis "Vee sõnumid" teeb. 17.novembril 2006 pälvis see film 3 auhinda ning nimetati aasta parimaks dokumentaalfilmiks.

Teadlased tutvustavad oma hämmastavaid uurimistulemusi loodusliku vee üha uutest unikaalsetest omadustest vaheldumisi jumalasulaste teada-tuntud kogemustega pühitsetud vee võimetest, sekka ohtralt tõestisündinud uskumatuid lugusid kaugemast ja lähemast minevikust, milles VESI mänginud pearolli.

"Vee iga omadus on unikaalne", väidab filmitekst: võime viibida kolmes olekus, tohutu pindpinevus ja lahustamisvõime; informatsioonisalvestus- ja isepuhastusvõime (destruktiivsest informatsioonist) jms. Selgub et hõbenõudes hoitud vesi on parim kaasajal toodetud antibiootikumidest; et looduslik vesi põleb (tagades sellega ka nt bensiini põlemise); et ta mõne minutiga korrastab kogu meie vere ja tohutult tervendab taimekasvu; et ta allub kergesti inimmõttejõule (ka vihmana või selle kadumisena), sõnale, muusikale; et tõenäoliselt just vesi inimorganismis võimaldab telepaatiat; et paljalt 10 grammi "pühitsetud" (struktureeritud) veega saab lahjendada 60 liitrit tavalist vett nii, et seegi muutub "pühitsetuks"; et inimtsivilisatsioonist täiesti puutumatu, "neitsilik" vesi on energeetiliselt 40 000 korda aktiivsem kui meie tavaline kraanivesi - ja et koos veega "läheb hulluks" ka inimene...

Ent mis kõige hämmastavam - et just vette algselt kätketud informatsiooni kaudu on Looja loonud maailma, ja jätkab seda ka praegu (just vesi loob mh DNA spiraalstruktuuri).

Ja et kõige võimsamalt parandavad veestruktuuri kaks sõna üheskoos: ARMASTUS ja TÄNU.

Film, olles sügavalt elamuslik mitte ainult meile ilmutuvatelt teadmistelt, vaid ka imekaunite loodusvaadete ja eeskätt klassikamuusika kullafondi kuuluvate helindite läbi, avab meie tunnetuses tõenäoliselt täiesti uue lehekülje. Selle lõpp jäi, vähemasti minus, kõlama niisama ajatu ja läbistavana kui maailmafilmi tippudesse kuuluva Tarkovski "Ohverduse" lõpupilt.

Sissejuhatus teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri, pensionäridel 4 euri.
Aeg: esmaspäev, 9. aprill kell 18.30

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)
Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.

Soojalt
Peeter Liiv

Tartus - Sündmuste horisondi ületamine

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis teisipäeval, 10.aprillil kell 18:30

Sündmuste horisondi ületamine.

On olemas kahte liiki mistikuid- pessimistikud ja optimistikud. Pessimistikud ütlevad, et taevas kukub alla. Optimistikud ütlevad, et meie tõuseme kõrgemale. Swami Beyondananda

Oled Sa mõelnud võimalustele, mida võiks pakkuda muistsete ja kaasaegsete müsteeriumite lahendamine?

Mis siis, kui väikesed muudatused kaasaegse füüsika põhimõtetes võivad tuua praegusesse maailmapilti muudatusi, mis avavad ukse täiesti uuele olemise viisile?

Mis siis, kui vaimsus on see osa füüsikast, mida me praeguseks ei ole mõistnud?

Mis siis, kui vastused jõuavad meieni juba lähitulevikus?

Mille eest mina selles protsessis vastutan?

Kas on võimalusi oma meele „eelseadistusteks“?

Arutelu inspireerib

tavapäratuid vaatenurki märkav füüsikapioneer Nassim Haramein- tuntud kui suur isemõtleja, Einsteini Ühendvälja teooria edasiarendaja ning teaduse, filosoofia ja vaimsuse seotuse uurija. Ta algatas Resonance Project-i, mille taotluseks on inimtsivilisatsiooni aitamine uude ajastusse, kasutades selleks looduse baasmustrite mõistmisest ja jäljendamisest tulenevaid teadmisi ja tehnoloogiaid.

Nassim Haramein ütleb, et kuigi see info tundub olevat keeruline, on see tegelikult kõigile ligipääsetav ja tal õnnestub seda õpetada nii seitsme- kui ka seitsmekümneaastastele.

20 aasta uurimustöö tulemusena on Nassim Harameinil valminud inspireeriv õppevideo neljal DVD-l - „Sündmuste horisondi ületamine“, millest oma arutelu inspireerimiseks tutvume seekord esimesega (72 min., eestikeelsed subtiitrid).

Vt.lisaks http://theresonanceproject.org/shop/crossing-the-event-horizon

Lisaks mõned magusamad palad dok.filmist „Kes seda unenägu juhib?“

Osaluspanuse (soovitav 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€) kasutame Nassim Harameini järgmiste DVD-de tõlkimiseks.

Kohtumiseni!
Peeter
5278539

Tartus - Sündmuste horisondi ületamine

Tartus - Sündmuste horisondi ületamine

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 30.märtsil kell 18:30 – 21:30

Sündmuste horisondi ületamine.

Oled Sa mõelnud võimalustele, mida võiks pakkuda muistsete ja kaasaegsete müsteeriumite lahendamine?

Mis siis, kui väikesed muudatused kaasaegse füüsika põhimõtetes võivad tuua praegusesse maailmapilti muudatusi, mis avavad ukse täiesti uuele olemise viisile?

Mis siis, kui vaimsus on see osa füüsikast, mida me praeguseks ei ole mõistnud?

Mis siis, kui vastused jõuavad meieni juba lähitulevikus?

Vastuste leidmiseks tavapäratuid vaatenurki märkav Nassim Haramein on füüsikapioneer, Einsteini Ühendvälja teooria edasiarendaja ning teaduse, filosoofia ja vaimsuse seotuse uurija. Ta algatas Resonance Project-i, mille taotluseks on inimtsivilisatsiooni aitamine uude ajastusse, kasutades selleks looduse baasmustrite mõistmisest ja jäljendamisest tulenevaid teadmisi ja tehnoloogiaid.

Nassim Haramein ütleb, et kuigi see info tundub olevat keeruline, on see tegelikult kõigile ligipääsetav ja tal õnnestub seda õpetada nii seitsme- kui ka seitsmekümneaastastele.

20 aasta uurimustöö tulemusena on Nassim Harameinil valminud õppevideo neljal DVD-l - „Sündmuste horisondi ületamine“, millest oma arutelu inspireerimiseks tutvume seekord esimesega (72 min., eestikeelsed subtiitrid).

Vt.lisaks http://theresonanceproject.org/shop/crossing-the-event-horizon

Osaluspanuse (soovitav 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€) kasutame Nassim Harameini järgmiste DVD-de tõlkimiseks.

Kohtumiseni!
Peeter
5278539

Tallinnas - TEADVELE ÄRKAMINE ÖÖ- JA PÄEVAUNEST

Tallinnas - TEADVELE ÄRKAMINE ÖÖ- JA PÄEVAUNEST

TEADVELE ÄRKAMINE ÖÖ- JA PÄEVAUNEST

Ammu on tähele pandud, et oma meeleliigutustega samastuva inimese elu muutub omamoodi „unenäoks“, looritatud näivuseks, mida ta ei valitse, vaid mis valitseb teda. Sama uneelus – mida valitsevad vaid üksikud. Ometigi polegi see kunst nii raske – koos sellega kaasuvate tohutute võimalustega kogemiseks, nautimiseks, arenguks.

Millised on unenägude põhiliigid? Kuidas neist „ärgata“? Miks nimetatakse meie poolt juhitavat unenägu „ületamatuks seikluseks“ – võrreldes mis tahes muu seiklusega Maa peal? Kui unenäost on ärgatud, siis kuidas ärgata teisestki – eluunenäost endast, milles enamik meist teadvusetult põõnab? Kuidas asuda sedagi teadlikult juhtima – alul oma isiklikus, seejärel ühises, sotsiaalses elus üheskoos?

Teemat ilmestab animafilm  „ÄRKAV ELU“ (99 minutit, eestikeelsed subtiitrid)

See film on eriskummaline juba oma anima-vormilt: äärmiselt elav, lainetav, dünaamiline maailm, oivaline vorm unenäolisusele... Ja selles „unes“ ilmub justkui „maailma (unenäkku?) heidetud“ peategelasele üksteise järel Õpetajaid, üks omanäolisem kui teine. Jääb mulje, et siin esitatakse – lühidalt ja selgelt –kaasaja maailma filosoofilise, sotsiaalse, müstilise jms mõtte „eesliin“... sekka mõni unikaalne raevunud retsidivist, mõni stoiline enesesüütaja, mõni enesetapja, revolutsioonile õhutaja, kamp terroriste, surnu jt– kõik üllatavalt elavas, kirglikus olekus nagu „selgele unenäole“ kohane. Antakse konkreetseid juhiseid ka „unes ülesärkamiseks“, et seejärel asuda seda juhtima - koos sellega kaasuvate uskumatute seikluste, naudingute jms väljajoonistamisega...

Siin noppeid kangastunud Jutuvestjate sõnavoost:

Asja mõte on püsida pideva lahkumise seisundis, samas koguaeg saabudes...

Ma kardan et me oleme kaotamas kirglikult elamise tõelisi voorusi, enda olemuse eest vastutuse võtmist, arenemist ning selle üle rõõmu tundminst.

Sartre ütles ühes intervjuus, et tal pole elus olnud ühtki meeleheitepäeva. Eksistentsialiste lugedes ei teki ahastusetunnet, pigem on see midagi küllastatuse, ülevoolavuse sarnast.

Huvitav on seejuures see, et arengust saab indiviidi keskne protsess. Nii luuakse uus inimene, uue isesusega, uue teadvusega. Ja selle uusinimsuse arengu väljendused võivad olla dramaatiliselt vastandlikud praegustele...Vana evolutsioon on külm, steriilne, efektiivne ja ta väljendused on sotsiaalselt vaadatuna parasiitlus, võimutsemine, moraalitus, sõda, hävitamine. Uus arengumudel annab meile inimliku tõeluse, lojaalsuse, õigluse, vabaduse. Ennast hävitav inimene tunneb end selles täiesti võõrandununa, äärmiselt üksildasena. Ta on kogu inimkonnast eemaldunud. Ta mõtleb endamisi "Ma olen hull!"

Inimene tahab kaost. Kui tõtt öelda, siis ta vajab seda kõike: masendust, tüli, mässu, mõrvu, kõike seda jubedust. Me oleme vastupandamatult sisse tõmmatud sellesse orgastilisse seisundisse, mille on loonud surm ja häving. See on meis kõigis, me pidutseme selles. Te veel maksate selle eest, mis te mulle tegite! Iga sekundi eest, mis ma selles põrguaugus veedan, panen teid aastaks elavasse põrgusse!

Me peame mõistma, et meid kontrollitakse massiviisiliselt. Esita väljakutse sellele ärilisele orjariigile!

Ühe hetke omaksvõtt tähendab kogu olemasolu omaksvõtmist.

Need hetked, mida ma kutsuksin piiripealseteks, ääremaisteks kogemusteks, on nüüd saamas normiks. Need mitmekesisused ja erinevused, mis ennist tekitasid suuri raskusi vanale meelelaadile, on tegelikult tänu oma olemusse sisenemisele tundmas ja maitsmas oma ainulaadsust. Inimene võib murda läbi sellesse ühisesse, mis neid koos hoiab.

Maailmas on kahte tüüpi kannatajaid. Ühed kes kannatavad elutusest ja teised elu üleküllusest.

Tegelikult on Platoni ja Nietzsche ning tavainimese vahel rohkem maad kui ahvi ja tavainimese vahel.Tõelise loovvaimu, kunstniku, pühaku, filosoofi sfäär on vaid harvade ulatuses.Kurat! Kreeklased olid juba 3000 aastat tagasi sama arenenud kui meie praegu.

Trikk seisneb selles, et tuleb oma ratsionaalsed, ärkveloleku võimed kombineerida unemaailma lõpmatute võimalustega. Sest kui sa suudad seda, suudad sa kõike.

Kõik oleks nagu ärkamist märkamata unes või magamist märkamata ärkvel.

Sissejuhatus teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.
Osalustasu: 6 euri

Aeg: kolmapäev, 28. märts kell 18.30
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)
Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.

Soojalt
Peeter Liiv

Tartus - Hirmu jaoks pole ruumi kui Su süda on täidetud armastusega.

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 23.märtsil kell 18:30

Jätkame möödunud nädalal „tuleproovi“ teinud diskoformaadiga, kus ekraanile jõudvate videolõikude järjekord ja valik on mõjutatud sellest, mis kohalolijate vahetu arutelu inspireerimiseks hetkel oluline tundub olevat.

Teemaks

Hirmu jaoks pole ruumi kui Su süda on täidetud armastusega.

http://www.youtube.com/watch?v=M9t8m0X1JSU&feature=channel

Kas selliseid inimesi on palju, kes oma elus sellest lausest lähtuvad?
Kuidas neid leida? Kuidas ära tunda?
Kas miski takistab mind praegu sel kombel elamast? Või mis aitaks?
Missuguseid häid näiteid oma elust saan teistega jagada?

Mõtteid, tundeid, kujutlusi ja inspiratsiooni käivitavad videolõigud Lektooriumi varasalvest: Abraham, Osho, Kusagil ajas, Unistuste reaalsus, Illusioon, Väike hing ja päike, Taevalik ettekuulutus, Armasta mind, Teadvuse muutus, 1Hiigelhüpe...tõenäoliselt veel miski mujalt...

Samuti on teretulnud osalejate kaasavõetud „soovilood“ e. teemakohased lühikesed videolõigud, mis on väärt teistega jagamist. Sel juhul vaja eelnevalt teada, mitmendal minutil-sekundil lõik algab ja lõpeb.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

Kohtumiseni!
Peeter
5278539

Tallinnas - "Valgustumine" kui kunstiliik; film "Kes seda unenägu juhib?"

Tallinnas -

Nädala eest vaadatud film jättis nii ereda mulje, sünnitas nii palju uusi mõtteid, taipamisi, küsimusi…et vaatame seda veelkord – sedakorda kolmapäeval eeskätt küllap koos nendega, kes veel pole näinud.
Selle filmi peategelasi (keda on viis, neist kaks verinoored “valgustunud”) on süüdistatud “spirituaalses nihilismis” – mis asjatundajamale liigitub kuskile radikaalse “advaita  vedanta” (milles määratleti juba Krišnamurtit) kanti.
Kas see on uus kunstiliik, moevool populaarses žanris ”valgustumine” – mis oma radikaaluses “lööb kinni” kõik eelneva – Krišnamurtist (läbi OSHO) Tolleni? Kui suurt rolli mängib Uue Jutuvestjate charismas nende “näitlejameisterlikkus”? Kas sedasama saaks lavastada  kuidagi “veel veenvamalt”.

Seda kaemegi selle Kohtumisel nii avateeside, sellele järgneva filmimaterjali kui ka sellele järgneva Juturingi toel…

MÄRKSÕNU ja -KÜSIMUSI:

Kas inimese evolutsioon on tsükliline (yin) või spitaalne (yang)?
Kas see on hierahiline või on vabaduse Ookeanil palju Kaldaid, millest täna tunneme alles väheseid?

Millised Uued Kaldad kangastuvad spirituaalse kultuuri eesliinil täna?

Mis vahe on “argiinimeste” tavakeele, poeetide Poeesia ja müstikute Lindude Keele (“keeltega rääkimise”) vahel?

FILMI TUTVUSTUSEST:

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Sissejuhatus  teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri
Aeg: esmaspäev, 12. märts kell 18.30
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.
Soojalt
Peeter Liiv

Tartus - Ehedad suhted praeguses hetkes.

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis laupäeval, 17.märtsil kell 18:30

Ehedad Suhted praeguses hetkes.

Inspireerituna Mai-Agathe Väljataga loengust Tartus.

Kui inimteadvuses on toimumas nihe, siis mil kombel see mind puudutab?

Kes ma olen, miks ma ikkagi siin olen ja kas ma elan seda elu, mis minu sees pakitseb?

Kas teadvustan suunda, kuhu sisehääl ja elu märgid mind nügivad?

Kuhu võib suunduda terve inimkonna evolutsioon?

Kas ka selle taipamiseks on märgata mingeid märke ja mustreid?

Võibolla hoopis ignoreerin seda kõike?

Proovin sobituda kellegi loodud raamidesse?

Loon ise teistele raame?

Märgates, et vastuseid on liiga palju ja need võivad tunduda vastuolulistena, tunnen, et oma mõistusest jääb väheks ja loodan, et keegi ütleks, mida vaja teha täna ja mida homme?

Õnneks on meil peale mõistuse teisigi toimemehhanisme ja hindamatuks abiliseks nende käivitamisel on teised inimesed.

Ehedad suhted praeguses hetkes.

Tuleme kokku selleks, et vaadata otsa inimestele, kelle sees on vastused sarnastele küsimustele.

Väljume seekord tavapärastest raamidest ja keskendume kogu õhtu vältel sellele ehedusele, mis kohalolijate sees pakitseb.

Tiibu kujutlusvõimele ja tunnetele ning inspiratsiooni aruteluks...ja kes teab, milleks veel... pakuvad lühikesed katkendid Lektooriumi videovaramust: „Teadvuse muutus“, „Thrive“, „Taevane ettekuulutus“, „Unistuste reaalsus“, „Kusagil ajas“, „Oopus“, „Mida k...dit!?...“, „Lamemaa“, Abraham, Tolle...

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Kohtumiseni!
Peeter
5278539

Tallinnas - Kes seda unenägu juhib?

Tallinnas - Kes seda unenägu juhib?

METAFÜÜSIKA kui  teadus inimelu süvimatest seostest, on tasapisi jõudmas üha laiema avangardini, kes asunud elukestva arengu teele. Paljud juba TEAVAD, mis on VABANEMINE, nt Ida, aga ka Lääne müstitsismi mudeli mõttes… mõnedki TAIPAVAD ja rakendavad seda oma vahetus igapäevakogemuses, olgu aeg-ajalt ilmutuvate “tipuhetkede” või siis juba lühemate või pikemate “kõrgperioodidena” oma elus…Milles see seisneb – kui püüda sõnastada “hästi lihtsalt”, “läbistavalt”?  Seda kaemegi selle Kohtumisel nii avateeside, sellele järgneva filmimaterjali kui ka sellele järgneva Juturingi toel…

MÄRKSÕNU ja -KÜSIMUSI:

Vabanemine – millest?

Loovus ja Vabanemine

Vabanemine ja Vägi

Mentaalsus ja kaemuslikkus

Tunnetus (yin) ja Teadmus (yang)

Sünkroonsus

Astmed

FILMI TUTVUSTUSEST:

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Sissejuhatus  teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri

Aeg: esmaspäev, 12. märts kell 18.30

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442.

Soojalt

Peeter Liiv

Tartus - Selge uni

Tartus - Selge uni

Unenägude meenutamise ja selge une (lucid dream) seisundisse sisenemise tehnikad aitavad ravida ja transformeerida meile mittekohaseid mentaalseid struktuure ja samas ka õppida esile kutsuma tähendusrikkaid intuitiivseid taipamisi. Nende meetodite kasutamine aitab kaasa sügava sisemise olemise väe sünnile. Prof. Tarab Tulku Rinpoche 1999, Tartus.

Lektoorium Tartus , Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 9.märtsil kell 18:30 "Selge uni"

Unenäod. Mis need on? Kas põgenemine reaalsusest või reaalsus ise? Kuidas neis toimuvat juhtida?

Keskkonna ühiseks aruteluks loob seekord

...filosoofiline teraapia, fantastiline animafilm,  „Ärkvel elu“ (Austraalia, 2001, 99 min., eestikeelsed subtiitrid), mis jälgib ühe noormehe unenägusid ja püüdlusi määratleda erinevust ärkvelolu ja unemaailma vahel. Püüdes mõista, kas kogetav on reaalsus või uni ja kui see ongi uni, siis kuidas sellest ärgata, kohtub ta paljude inimestega, kellest mõned poetavad olulise lause elu või unenägude kohta, teised sukelduvad sügavale eksistentsiaalsetesse küsimustesse ja elu müsteeriumisse. Sealjuures on mõned mõtted sügavfilosoofilised,  mõned tunduvad spekulatiivsetena, mõned esmapilgul sootuks seosusetud...

Missuguseks muutub maailm, kui saada ligipääs võimalustele, mida unenäoseisund pakkuda võib?

Kogetava unenäolises loomuses muutume justkui ise filmi peategelaseks, sellest saab meie endi uni ja kerkima hakkavad meie endi küsimused ning vastused neile. Kas suudame oma unesid kontrollida? Mida need meile elu ja surma kohta räägivad? Meie endi kohta, selle kohta, kust me tuleme ja kuhu oleme teel?

Film neile küsimustele meie eest ei vasta. Selle asemel inspireerib ta meid endid küsimusi küsima ja ise ka vastuseid leidma.

Järgneb arutelu ja selliste teemakohaste mõtete jagamine, mis on väärt jagamist.

Muuhulgas tuleb juttu Kopenhaageni Ülikooli professori Tarab Tulku Rinpoche kolmepäevasest seminarist „Selge uni“, mis toimus Tartus 1999 aasta sügisel.

Vt.lisaks http://www.imdb.com/title/tt0243017/

http://www.nyingma-buddhism.com/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=108&Itemid=2

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Tartus - Kes seda unenägu juhib?

Tartus - Kes seda unenägu juhib?

Lektoorium Tartus , Küütri 14 teise korruse seminariruumis laupäeval, 10.märtsil kell 18:30 Kes seda unenägu juhib?

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Filmile järgneb arutelu, kus on võimalus kogetut toetada, täiendada ja muidugi ka ümber lükata.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Vt.lisaks http://www.whosdrivingthedreambus.com/index.html

Kohtumisteni!
Peeter
5278539

Tartus - Kes seda unenägu juhib?

Tartus - Kes seda unenägu juhib?

Lektoorium Tartus , Küütri 14 teise korruse seminariruumis

reedel, 2.märtsil kell 18:30 Kes seda unenägu juhib?

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Filmile järgneb arutelu, kus on võimalus kogetut toetada, täiendada ja muidugi ka ümber lükata.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Vt.lisaks http://www.whosdrivingthedreambus.com/index.html

Tartus - Kes seda unenägu juhib?

Tartus - Kes seda unenägu juhib?

Lektoorium Tartus , Küütri 14 teise korruse seminariruumis neljapäeval, 23.veebruaril kell 18:30

Kes seda unenägu juhib?

Elu kõige tähendusrikkamat müsteeriumi uuriv dok.film, mis võib üllatada isegi neid, kes aastaid vaimset rada on tallanud.

Enda vastu aus olles tõdeme, et olemise kõige tähtsamad küsimused on pärit nende hulgast- Kes ma olen? Kust ma tulen? Miks ma olen siin? Milleks on vajalikud kannatused? Kas on olemas elu pärast surma? ... ja muidugi ka igapäevane küsimus: Kuidas leida õnne ja meelerahu?

Mis siis, kui see õnneotsimine on tingitud sünnist saati kaasas tiksunud uskumusest, et oleme üksteisest eraldatud isikud?

Dok.film „Kes seda unenägu juhib?“ (2009, 99 min., eestikeelsed subtiitrid) koosneb intervjuudest lugupeetud vaimsete õpetajate, filosoofide ja kirjanikega, eesmärgiga selgitada välja, mida tähendab “olla elus“.

See jõuline ja väljakutsuv film võtab ette riskantse reisi inimidentiteedi müsteeriumi südamikku ja paljastab vaimse pürgimuse sõnumi sedavõrd sügavalt ja lihtsalt, et võib tekkida oht otsinguid sootuks lõpetada...

Filmile järgneb arutelu, kus on võimalus kogetut toetada, täiendada ja muidugi ka ümber lükata.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Vt.lisaks http://www.whosdrivingthedreambus.com/index.html

<<  10 11 12 13 14 [1516 17 18 19  >>  
© 2020 MTÜ Lektoorium.