pais

Arhiiv

Illusioon - Tartus

Illusioon - Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis Teisipäeval, 6.detsembril kell 18:30

Millel on tähendus teekonna lõpus?
Elu jooksul tehtavad valikud viivad paratamatutena näivate ohverdusteni.Mille nimel oma valikuid teeme?
Kas ja millal on tarvis ja võimalik teha uut valikut?
Kuidas?
Kas on olemas miski, mis võimaldab peatada aja, et mitte hiljaks jääda?

Arutelus vastuseid leidma inspireerib seekord liigutav ja mõtlemapanev film „Illusioon“ (USA 2004, 106 min., eestikeelsed subtiitrid)

Legendaarne rezissöör Donald Baines (Kirk Douglas) lebab surivoodil, vaadates filme, millede loomisele ta on pühendanud kogu oma elu. Olles hoidunud pereelust ja sõpradest, kahetseb ta nüüd paljusid isiklikku elu puudutavaid ohverdusi. Oma vallaslapse Christopheri (Michael Goorjian) äratõukamine teeb talle kõige rohkem valu. Ta on näinud poissi ainult korra, 30 aastat tagasi.

Hilja öösel äratab Donaldi tema 35 aastat tagasi surnud lemmiktoimetaja Stani vaim. Ootamatult leiab Donald oma surivoodi paigutatuna vanasse kinosaali. Stan informeerib Donaldit, et ta tuli aitama ja tahab näidata kolme filmi- kolme visiooni, millest igaüks esitleb erinevat perioodi Christopheri elust.

Esimene visioon toob Donaldi poja murdeikka, tema esimese kohtumise juurde Armastusega... Kärisev hääl, mis kõlab ta kõrvus kui isa oma, keda ta kunagi pole tundnud, ütleb talle, et ta ei ole seda väärt.

Mässulisus iseloomustab järgmist visiooni 20-ndates aastates Christopherist, kes artistide elukeerisest põgenemisel leiab end vastakuti oma kaotatud armastusega. Tema ellu tuleb karm pööre ja jälle leiab ta end oma armastusest eemale kistuna.

Viimases visioonis, mida Donald näeb, on Christopher küps mees, kes on väsinud teda räsinud elu uperpallidest. Veelkord armastust otsimas, seekord on see viimane ja peaaegu ainus võimalus vabaneda kujutletavast laitvast isahäälest.

Donald on kimbatuses- kas hinnata ümber kogu elu või on tegemist järjekordse illusiooniga?

Akasha kroonikates on talletatud eredaimad hetked meie elus, otsused, mida oleme teinud, valikud, mida saame teha ja sild nende vahel.

„Jäid hiljaks“ tähendab, et ei jõudnud.(armee vanasõna)

Soovitav osaluspanus 5€, kahekesi tulles kahepeale 7€

Kohtumiseni!
Peeter

Holistlik tervis: film "Kahvliga skalpelli vastu" - Tallinnas

Holistlik tervis: film

Jätkame Tallinna Lektooriumis uute teemade ja neid illustreerivate filmidega.

KAHVLIGA SKALPELLI VASTU film, mis võib muuta sinu elu

Film “Kahvliga skalpelli vastu” (ingl k Forks Over Knives) toob  provokatiivsel moel ja täie selgusega esile mitmed teadusringkondades juba mõnda aega tuntud faktid. Paljud, kui mitte kõik tõsised degeneratiivsed  haigused on võimalik ära hoida ja paranemisele pöörata tegelikult väga lihtsalt - vältides vaid loomsete toiduainete tarbimist.

Filmi peamine sisuliin järgib kahe teerajaja, toitumisteadlaste, Dr T. Colin Campbell’i ja Dr Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud. Film toob uuesti laiema tähelepanu alla Dr T. Colin Campbell’i poolt 1980-ndatel läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn “Hiina uuringu” (ingl k The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste  esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega.

Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, nagu Dr Neal Barnard, Dr John McDougall ja Dr. Doug Lisle jt, kelle uurimistööde tulemused samuti näitavad samas suunas.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu - miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid

Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite täielikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

Film tuli USA ja Kanada kinodes linale 2011. aasta maikuus ning osutus kohe üllatavalt populaarseks. See on saanud väga palju positiivset meediakajastust.

Filmi on toetavalt maininud Dr Mehmet Oz, Oprah Winfrey, Alicia Silverston jt.

“Kahvliga skalpelli vastu” õpetab igaühte oma heaolu üle ise täielikku kontrolli saavutama. Ära oota vajalike muudatustega oma elus, kuni haigus on käes. Tee need teoks juba täna! See ei ole üldse keeruline! Meie kehad on loodud suurepäraselt hakkama saama vaid taimse kütusega. –Julie Sterner, Glenview

Filmi peaprodutsent on Brian Wendel.

Filmi autor ja režisöör on Lee Fulkerson, kelle isiklik tee oluliselt parema terviseni on samuti filmis dokumenteeritud.

Film on üles võetud 2 aasta jooksul erinevates kohtades USA’s ja Kandas ning Hiinas.

Filmi Forks Over Knives inglisekeelne koduleht: www.forksoverknives.com

Tõlge eesti keelde ja subtiitrid:
Rain Vainik , Humare OÜ
www.humare.ee

Sissejuhatus  teemasse: Rain Vainik. Filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri

Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

KAHVLIGA SKALPELLI VASTU - TARTUS

KAHVLIGA SKALPELLI VASTU - TARTUS

Lektoorium Tartus Athena keskuse III korrus (Küütri tn.1) neljapäeval, 24. novembril kell 18:30

Teadlik Toitumine. Kuidas see mind puudutab?

Teadliku ja oluliselt taimsema toitumisega on võimalik ära hoida või paranemisele pöörata paljud, kui mitte isegi kõik tõsised degeneratiivsed haigused.

Selle väga paljudes teadusuuringutes korduvalt tõestatud lihtsa tõe lõpliku jõudmiseni üldsuse teadvusse on veel pikk tee käia.

Uus dokumentaalfilm “KAHVLIGA SKALPELLI VASTU” (USA, 90 min, eestikeelsed subtiitrid) astub selles suunas väga jõulise sammu. See on film, mis võib päästa elusid.

Filmi peamine sisuliin järgib kahe teerajaja, toitumisteadlaste, Dr T. Colin Campbell’i ja Dr Caldwell B. Esselstyn’i isiklikke elurännakuid. Näeme, kuidas nende endi tõekspidamised tervislikust toitumisest on aja jooksul muutunud ning millise töö ja vaevaga on nad oma avastused ja teadmised täisväärtuslikust taimsest toitumisest avalikkuse ette toonud.

Film toob uuesti laiema tähelepanu alla Dr T. Colin Campbell’i poolt läbi viidud maailma seni kõige suurema ja olulisema toitumisuuringu, nn “Hiina uuringu” (ingl k The China Study). See tohutult mahukas teadustöö näitab mitmete vähiliikide ja teiste nn heaoluhaiguste esinemise otsest seost eluviiside ja toitumisega.

Näeme ka teisi tuntud USA toitumisteadlasi, nagu Dr Neal Barnard, Dr John McDougall ja Dr. Doug Lisle jt, kelle uurimistööde tulemused näitavad samuti samas suunas.

Film “Kahvliga skalpelli vastu” lahkab ka kaasaegse lääne toiduvaliku ajaloolist kujunemise lugu - miks ja kuidas on meie igapäevamenüüsse jõudnud nii palju liha, piimatooteid ja rohkelt töödeldud toitusid.

Veel on filmis esitletud mitme tõsiselt haige patsiendi isiklikke katsumusi ja võite täielikule taimsele toitumisele üleminekul. Nad kõik said sellest kogemusest rohkesti abi ja mõni neist seljatas koguni surmava haiguse.

Filmi autori ja režisööri Lee Fulkersoni isiklik tee oluliselt parema terviseni on samuti filmis dokumenteeritud.

Filmile järgneb kogemuste jagamine ja vastused konkreetsetele küsimustele.

Diskussiooni juhivad:
Rain Vainik, toitumisnõustaja ja filmi tõlkija
, Humare OÜ (Tallinn)

Sirli Kivisaar, toitumisterapeut ja koolitaja, Via Naturale (Tartu)

Soovitav osaluspanus 6 €, kahekesi tulles kahepeale 9 €.

Kohtumiseni!
Peeter 5278539

Mida ma julgen ütelda armastuse kohta? - Tartus

Mida ma julgen ütelda armastuse kohta? - Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 11.11. kell 18:30:

Mida ma julgen ütelda armastuse kohta?

Armastusel on kolm mõõdet: loomalik, jagav ja olemise seisund. Esimene mõõde kasutab partnerit vahendina, teisel juhul pole partner enam vahend ja kolmandal juhul on partner kadunud. OSHO

Kas kõikehaarav armastushetk  minevikust kiirgab minu tänasesse päeva avardumist ja loovust või hoopis endassetõmbumist ja igatsust?

Kuidas kirjutada ümber oma minevikku?

Kas ajas rändamine on võimalik?

Mis väärtus on  meeleseisundil, mis jääb alles siis, kui „elu“ on möödas?

Nendel ja paljudel ootamatult kerkivatel suhteteemadel inspireerib meid üksteisele oma tundeid ja mõtteid jagama  võrratute näitlejatega südantliigutav, mitmekihiline, ajatu ja elav film

Kusagil Ajas. (USA 1980, 103 min. Eestikeelsed subtiitrid)

Lummav lugu mehe ja naise vahelisest ühendusest. Ühendusest, mis ületab fantaasia. Ületab Aja enda piirid.  Otsides armastust, mida ta oma praeguses elus ei suuda leida, asub näitekirjanik Richard Collier hämmastavale teekonnale teise reaalsusesse, teise aega, teise ellu…

Produtsent Stephen Simon (Spiritual Cinema Circle-i rajaja ).  Lektooriumis tutvustatud filmidest on tema voolinud veel „Jutuajamised Jumalaga“, „Milleks unistused võivad saada“ ja „Väike Hing ja Päike“.

Richard Collier  -                    Christopher Reeve („Superman“- Superman)

Elise McKenna   -                   Jane Seymour („Ela ja lase teistel surra“ – Bondi „tüdruk“)

William Fawcett Robinson  -  Christopher Plummer („Helisev muusika“ – Kapten von Trapp)

Naine, keda tundsid eile, pole täna enam siin. Suhtlemine tähendab, et alustad alati otsast peale, püüad jätkuvalt tuttavaks saaada. Kui sa ei taanda suhtlemist suhteks, muutub teine sulle peegliks. –OSHO

Järgneb aruteluring.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles 9€.

Kohtumisteni!
Peeter
5278539

Teadlik toitumine. Algus.

Teadlik toitumine. Algus.

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

Reedel, 28.oktoobril kell 18:30

Teadlik toitumine. Algus.

Kuivõrd ohtlik on kaasaegne toit? Mida saab inimene vastutasuks kiirtoidu tarbimise eest? Kui süütud on kaasaegsed maitsetugevdajad? Lisaained? Pakendid? Kas inimene võib osutuda toidusõltuvuse ohvriks? Kuidas anda oma panus enda ja oma laste parema tervise nimel?

Film „Ettevaatust- TOIT!“ (Venemaa, 90 min., eestikeelsed subtiitrid) räägib ohtudest, mis võivad kaasneda igapäevase toiduga. Vale toitumine ja tervisele ohtlikud lisaained ei too kaasa mürgitust, kuid pideva tarvitamise korral murendavad nad inimest seestpoolt.

Pärast filmi jagame enda olulisi kogemusi tervislikuna tunduvast toitumisest, toidust ja lisaainetest. Oodatud on käepärase ja taskukohase tervisliku toidu hankimise võimaluste pakkumised.

Vt.lisaks http://zarabotaysnooly.com/fil/eda.html

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Osaluspanuseks võivad olla ka kohapeal jagamiseks mõeldud tervislikud toiduained või miski muu inspireeriv...

Teadlik toitumine. Laiem pilt.

Teadlik toitumine. Laiem pilt.

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

Reedel, 4.novembril kell 18:30

Teadlik toitumine. Laiem pilt.

Las toit olla ravimiks ja las ravim olla toiduks- Hippocrates

See kaasaegse meditsiini rajaja sõnum jääb kajama dokumentaalfilmist „Toit on oluline“ ( USA, 80 min., eestikeelsed subtiitrid)

Kui sööme toitainetevaeseid roogasid, tarvitame keemilisi lisaaineid ja kaldume sõltuma ravimitest, pole mingi ime, kui kaasaegne ühiskond järjest haigemaks jääb. „Toit on oluline“ kergitab katteloori ülemaailmse rahaahne „haigusetööstuse“ pealt ja annab inimestele teaduslikult kinnitatud lahendusi haigustest loomulikul kombel jagu saamiseks. Intervjuud paljude loomuliku tervendamise- ja toitumisekspertidega juhivad tähelepanu sellele, et loobumine keha kahjustavast sobimatust toidust on alles esimeseks sammuks. Õiget laadi toitainete ja lisaainete kasutamine ning mürkainete eemaldamine võib aidata jagu saada ka kroonilistest haigustest, sealhulgas isegi vähist.

Filmile järgneb kogemuste jagamine ja „pildi laiemaks venitamine“.

Vt.lisaks: www.lektoorium.ee http://foodmatters.tv/_webapp/Food_Matters

Mitte ainult toit ei ole oluline... Mis veel?

Kui ma veel tervislikult ei ela, siis mis mind takistab?

Kui juba ammu elan, siis kuidas saan sellele  rajale aidata neid, kes seda soovivad?

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Osaluspanuseks võivad olla ka kohapeal jagamiseks mõeldud tervislikud toiduained või miski muu inspireeriv...

Kohtumisteni!
Peeter
5278539

Filmiõhtu Ihamaru seltsitoas

Filmiõhtu Ihamaru seltsitoas

Filmiõhtu Ihamaru seltsitoas ( Ihamaru kõrtsihoone parempoolses tiivas) 19. oktoobril kell 18.00 Osalustasu 5€  

Las toit olla ravimiks ja las ravim olla toiduks- Hippocrates See kaasaegse meditsiini rajaja sõnum jääb kajama dokumentaalfilmist "Toit on oluline".

Kui sööme toitainetevaeseid roogasid, tarvitame keemilisi lisaaineid ja kaldume sõltuma ravimitest, pole mingi ime, kui kaasaegne ühiskond järjest haigemaks jääb. "Toit on oluline" kergitab katteloori ülemaailmse rahaahne haigusetööstuse pealt ja annab inimestele teaduslikult kinnitatud lahendusi haigustest loomulikul kombel jagu saamiseks. Intervjuud paljude loomuliku tervendamise- ja toitumisekspertidega juhivad tähelepanu sellele, et loobumine keha kahjustavast sobimatust toidust on alles esimeseks sammuks.

Õiget laadi toitainete ja lisaainete kasutamine ning mürkainete eemaldamine võib aidata jagu saada ka kroonilistest haigustest, sealhulgas isegi vähist. ilm keskendub võimalusele vaadata üle ja muuta oma uskumuste süsteeme, mis on meisse kaasaegse meditsiini- ja tervishoiuaparaadi poolt süstitud. Intervjuudest selgub, et sugugi mitte iga terviseprobleem ei vaja meditsiinilist sekkumist ja tähelepanu tasub pöörata paljudele alternatiivravi võimalustele, mis võivad osutuda palju tõhusamaks ja odavamaks, vähem kahjustavaks ja vähem agressiivseks kui traditsioonilise meditsiini vahendid.

Filmile (80min.) järgneb arutelu ja võimalus testi abil välja selgitada oma keha tegelik vanus. Maja poolt pakutakse õuna- ja porgandilõike + ürditee

11.oktoobril kell 18.00: Holistlik tervis: film "Toit on oluline"

11.oktoobril kell 18.00: Holistlik tervis: film

Alustame taas Tallinna Lektooriumis uute teemade ja neid illustreerivate filmidega.

Las toit olla ravimiks ja las ravim olla toiduks- Hippocrates

See kaasaegse meditsiini rajaja sõnum jääb kajama dokumentaalfilmist „Toit on oluline“.

Kui sööme toitainetevaeseid roogasid, tarvitame keemilisi lisaaineid ja kaldume sõltuma ravimitest, pole mingi ime, kui kaasaegne ühiskond järjest haigemaks jääb. „Toit on oluline“ kergitab katteloori ülemaailmse rahaahne „haigusetööstuse“ pealt ja annab inimestele teaduslikult kinnitatud lahendusi haigustest loomulikul kombel jagu saamiseks. Intervjuud paljude loomuliku tervendamise- ja toitumisekspertidega juhivad tähelepanu sellele, et loobumine keha kahjustavast sobimatust toidust on alles esimeseks sammuks. Õiget laadi toitainete ja lisaainete kasutamine ning mürkainete eemaldamine võib aidata jagu saada ka kroonilistest haigustest, sealhulgas isegi vähist.

Film keskendub võimalusele vaadata üle ja muuta oma uskumuste süsteeme, mis on meisse kaasaegse meditsiini- ja tervishoiuaparaadi poolt „süstitud“.

Intervjuudest selgub, et sugugi mitte iga terviseprobleem ei vaja meditsiinilist sekkumist ja tähelepanu tasub pöörata paljudele alternatiivravi võimalustele, mis võivad osutuda palju tõhusamaks ja odavamaks, vähem kahjustavaks ja vähem agressiivseks kui traditsioonilise meditsiini vahendid.

http://www.foodmatters.tv/

Filmi pikkus: 80 minutit. Film eestikeelsete subtiitritega.

Avateesid teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.
Osalustasu: 6 euri
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

Toit on oluline - lektoorium Tartus

Toit on oluline - lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

reedel, 30.septembril kell 18:30

TOIT ON OLULINE

Oma tervise parandamiseks ja heas vormis püsimiseks on meditsiinilise sekkumise kõrval olemas muidki odavaid, lihtsaid, ohutuid ja efektiivseid võimalusi.

Üheks tõhusamaks võimaluseks, mis aitab tohutult kaasa tervele ja täisväärtuslikule elule, on teadlik toitumine. Suurim põhjus, miks inimesed sellele vähe tähelepanu pööravad, on selles, et see eeldab vastutuse võtmist.

Pole olemas mingit imevahendit, pole olemas üksikut teraapiat vähi vastu ega südamehaiguste vastu. Elustiili muutmine võib ära hoida, peatada ja taandada tõsiseid kroonilisi haigusi.

Inspiratsiooni oma kogemuste ja mõtete jagamiseks saame seekord lahendustele orienteeritud dokumentaalfilmist „Toit on oluline“ (USA 2008, 80 min., eestikeelsed subtiitrid)

Vt.lisaks http://www.lektoorium.ee/videod/item/toit-on-oluline

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Lektoorium Türil - „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…"

Lektoorium Türil - „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…

Lektoorium Türil, Paide tn.6 (III korrus) kolmapäeval 28.septembris kell 18.30

On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Kas on võimalik, et keegi võib saada ühendust Sinu meelega, „Telepaatia“? või vaadata tulevikku, „Selgeltnägemine“? Kuidas suudavad mõned inimesed ennast terveks ravida surmava vähihaiguse viimases staadiumis, „Tervendamine“? Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas me seda seletame, „Telekinees“?  Paljud inimesed väidavad, et nad on suutelised „nägema“ eemalolevaid objekte või kohti, „Kaugnägemine“!

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…(105 min.)“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete oma ala kuulsustega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, kirjanik Arielle Ford, astronaut dr. Edgar Mitchell, intuiit Catherine Yunt…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

Soovitav osaluspanus 5€

Kohtumiseni!
Kalev
5333 0099

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Lektoorium Põlvamaal Ihamaru kõrtsis teisipäeval, 20.septembril kell 18.00

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Kas miski tundmatu võib osutuda nii loomulikuks, et olen valmis teda omaks võtma? Kuidas edasi?

Rännakule inspireerib värske ja julgustav dokumentaalfilm „Miski Tundmatu teeb ei tea mida...“

Oluliste seoste ja taipamiste jagamiseks jätkub õhtu indiaani jutupulga-ringiga .

Taotletav vili ja võimalus on muuhulgas sarnasest teemast huvitatud inimeste üksteisemärkamine, tutvumine ja koos kasvamine.

*„Miski Tundmatu teeb ei tea mida…“ (105 min. eestikeelsed subtiitrid)

„On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV VAIMNE TEEKOND PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE TOETUVASSE TEADUSESSE

Telepaatia, selgeltnägemine, tervendamine, telekinees ja kaugnägemine...

Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas seda seletada?

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake, dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete praktikutega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, lusikapainutajate liikumise algataja dr. Jack Houck, tervendaja Eric Pearl, astronaut dr. Edgar Mitchell, põlisrahva vaimne juht Rupert Encinas… 

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

„Ilmselt parim õppefilm, mis kunagi parapsühholoogia ja selle mõjude kohta on tehtud. Kui Sind huvitavad loominguliste teadlaste poolt selles valdkonnas tehtud uuringud ning meie praegused teadmised, siis soovitan seda filmi soojalt“- Charles T. Tart, Ph.D. Prof.Em. Psych. UC Davis, Institute of Transpersonal Psychology

Vt. lisaks: http://www.somethingunknown.com/index.php

Teadvuse nihe - Tartus

Teadvuse nihe - Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 23.septembril kell 18:30

Teadvuse nihe.

Iga päevaga suureneb nende inimeste arv, kes tajuvad ja tunnistavad muutusi oma teadvuses ja maailmatajus.

Hirmutamisega segatult räägitakse kriitilistest protsessidest ühisteadvuses...

Miks vanaviisi ei saa, missuguses suunas võiks toimuda individuaalne teadvusnihe ning kuidas seda juhtida, arutame pärast inspireerivat filmi  “Teadvuse muutus” (120 min., eestikeelsed subtiitrid), milles peaosas mängib iseennast edukas ja mõjukas kirjanik ja vaimne kõneleja Wayne Dyer.

See film tutvustab ühte vaatenurka muutusele, milles on loogiliselt põimitud jungilik psühholoogia ja taoistlik filosoofia.

Vt.lisaks http://www.lektoorium.ee/videod/item/teadvuse-muutus

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Teadlik Vanemaksolek - Tartus

Teadlik Vanemaksolek - Tartus

Lektoorium Tartus Atlantise konverentsisaalis kolmapäeval, 28. septembril kell 17:30:

Teadlik vanemaksolek

Kuidas saame kaasa aidata oma laste võimete avaldumisele ning tõsta nii laste kui ka enda elukvaliteeti?

Missugust mõju avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile vanemate hoiakud ja uskumused?

Millal tuleks elada sisse lapse teadliku „geeniinseneri“ rolli?

Neid küsimusi käsitleb dr. Bruce Lipton oma rohkete näidetega illustreeritud videoseminaris „Teadliku vanemaksolemise bioloogia“ (~ 70 min., eestikeelsed subtiitrid).

Pärast videoseminari on osalejatel koheselt võimalik järele proovida üht võimalikku meetodit - kasutades Algallika protsessi ja hingamistööd  -, kuidas teha kindlaks oma elu ja tervist mõjutavaid mõtteid ja uskumusi ning luua positiivseid muutusi.

Vanemate-poolne programmeerimine käivitub esmalt sugurakkude formeerumises läbi  „genoomilise äramärkimise“(genomic imprinting). Vanemate mõju järeltulija elu kujundamisele laieneb edasi emaka veekeskkonda, kus lapse aju saab oma esimesed keskkonnakogemused. Järgnevalt võivad lapse võimed ja loomujooned saada tugevdavaid või hävitavaid mõjutusi läbi sünnikogemuse, hoolitsuse ja vanemlike oskuste olemasolu või puudumise. Väga varastel kogemustel on pikaajaline mõju, sest need määravad potentsiaali, mida elu kulgedes väljendame. Film aitab vanematel mõista, kuidas oma laste võimete avaldumisele kaasa aidata ning laste ja ka enda elukvaliteeti tõsta.

Lõpetuseks tutvustavad Inge Bachaus ja Kadri Aua teadliku raseduse, sünnituse ja vanemaksolemise kursust Sünni Vägi (~60 min).

Uus teadus lapse iseloomu ja võimete kujundamisest.

Teadus on seni kinnitanud, et inimese loomuomadused on programmeeritud tema geenidesse. Ometi tõestavad hiljutised avastused rakubioloogias, et vanemate hoiakud ja uskumused avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile sügavat mõju.

Sünni- ja sünnieelse arengu uurimise üks pioneere Ph.D. Bruce H. Lipton  vaatleb vanemate „programmeeringu“ olulist rolli meie tervise, käitumise, mõtteviisi ja suhete kujunemisel. Uuel teadusel põhinev loeng näitab mehhanismi, kuidas vanemate emotsioonid ja tõekspidamised mõjutavad laste geneetilise koodi väljavalimist ning isegi selle ümberkirjutamist.

Sünni Vägi

Ühe võimaluse tegeleda sügavuti oma mõtete ja uskumuste teadvustamise ning iseenda ja seeläbi ka oma laste ellu positiivsete muudatuste loomisega, on Binnie A. Dansby poolt 20 aastat tagasi väljatöötatud ja praktiseeritud põhjalik kursus teadlikust eostamisest, rasedusest, sünnitusest ja vanemaksolemisest.

SÜNNI VÄGI – teadliku raseduse ja sünnituse kursus

10 teemat, 10 kohtumist 12.oktoobrist kuni 14.detsembrini 2011

Kuidas luua rasedusest, sünnitusest ja vanemaksolemisest enda ja lapse jaoks õrn, turvaline ning armastusküllane kogemus?

Neid teemasid käsitletakse põhjalikult Binnie A. Dansby poolt välja töötatud Algallika protsessil ja hingamistööl põhineval kursusel teadlikust rasedusest, sünnitusest ja vanemaksolemisest. Kursust viivad läbi Algallika protsessi ja hingamistöö terapeudid ning sünnitoetajad Inge Bachaus ja Kadri Aua (MTÜ Sünni Vägi).

Kursus koosneb kümnest üks kord nädalas toimuvast ning kolm tundi kestvast kohtumisest. Iga kord on oma konkreetne teema, mida süvitsi käsitletakse. Igal kohtumisel on vestlusring, rasedate jooga, paaris- või grupitöö, meditatsioon või protsessitöö ning hingamisseanss.

Kursus algab 12. oktoobril kell 10 Atlantise konverentsisaalis.

Kursuse „Sünni Vägi“, teadliku sünni ja sünnituse ning vabastava hingamise kohta leiad rohkem infot www.algallikas.eu

Seekordne kohtumine Lektooriumis kestab umbes 3h.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus, Atlantise konverentsisaalis

neljapäeval, 16.juunil kell 18.00

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Kas miski tundmatu võib osutuda nii loomulikuks, et olen valmis teda omaks võtma? Kuidas edasi?

Rännakule  inspireerib värske ja julgustav  dokumentaalfilm „Miski Tundmatu teeb ei tea mida...“

Järgneb teemaga seotu tunnetamine endas - Osho tšakra-hingamise meditatsioon, mida juhendab hingamisterapeut Inge Bachaus.

Oluliste seoste ja taipamiste jagamiseks lõpeb õhtu indiaani jutupulga-ringiga .

Taotletav vili ja võimalus on muuhulgas sarnasest teemast huvitatud inimeste üksteisemärkamine, tutvumine ja koos kasvamine.

*„Miski Tundmatu teeb ei tea mida…“ (105 min. eestikeelsed subtiitrid)

„On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Telepaatia, selgeltnägemine, tervendamine, telekinees ja kaugnägemine...

Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas seda seletada?

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…“  – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete praktikutega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, lusikapainutajate liikumise algataja dr. Jack Houck, tervendaja Eric Pearl, astronaut dr. Edgar Mitchell, põlisrahva vaimne juht Rupert Encinas…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

„Ilmselt parim õppefilm, mis kunagi parapsühholoogia ja selle mõjude kohta on tehtud. Kui Sind huvitavad loominguliste teadlaste poolt selles valdkonnas tehtud uuringud ning meie praegused teadmised, siis soovitan seda filmi soojalt“- Charles T. Tart, Ph.D. Prof.Em. Psych. UC Davis, Institute of Transpersonal Psychology

Vt. lisaks:  http://www.somethingunknown.com/index.php

*Osho tšakra-hingamise meditatsioon

Osho ütleb, et meditatsioon ei ole muust elust eemalseisev spirituaalne treening, vaid et oma olemuselt on meditatsioon kunst olla teadlik, mis toimub meie sees ja meie ümber. Samas tõdeb ta, et tänapäeva inimesel on väga keeruline vaikses meditatsioonis olla. Seetõttu on Osho loonud või äratanud mitmeid aktiivseid meditatsioone, mille erinevate etappide läbitegemisel on võimalus jõuda tõelisse meditatsiooniseisundisse.

Sel korral liigume koos läbi Osho tšakra-hingamise meditatsiooni, et jõuda rahu ja vaikuseni. Selles meditatsioonis kasutame sügavat kiiret hingamist ja kehaliikumisi, mis juhib meid läbi meie keha seitsme tšakra, läbi meie sisemise ruumi, et puhastada ja tasakaalustada meie energiakeskusi, saada teadlikuks ning tuua teadvelolek ja elujõud meie energiakehasse. Läbi tšakra hingamise jõuab meie meel ja keha sellisesse valmisolekusse, et seejärel on kerge mediteerida ning rahu ja vaikust vastu võtta. Samas avab see meie siseilma lõputud avarused, parandab intuitsiooni ja võimaldab saada kõiksuse keskmeks.

Meditatsioon algab lihtsa liikumise ja kiire hingamisega, mida saadab muusika, mis on loodud vastavalt Osho soovitustele. Muusika toetab ja annab märku iga järgneva meditatsioonietapi algusest.

Tšakrad on justkui energeetilise ja füüsilise keha ühenduslüliks – iga tšakra on ühendatud kindlate näärmete ja närvikeskustega füüsilises kehas. Kui inimese teadvuses on blokeering (probleem), siis mõjutab see kindlat tšakrat energiakehas, mis omakorda mõjutab konkreetseid organeid füüsilises kehas. Iga meie tunne ja mõte tekitab liikumise meie energiaväljas, muutused energiaväljas mõjutavad kehakeemiat. Seega mõjutab kõik, mis toimub meie meeles, ka otseselt meie keha.

Meditatsiooni kestvus 60 min. ­+ sissejuhatus 15 min.

Palun pane selga mugavad riided, mis võimaldavad vaba liikumist ja soovi korral võta kaasa matt, et viimases etapis, pikali olles mediteerida.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

Kohtumiseni!

Inge

ingevalgus@gmail.com
53316263

Peeter


peeterlepisk@lektoorium.ee

5278539
Järgmine Lektooriumi õhtu Tartus tõenäoliselt mitte enne ohjeldamatute vihmade perioodiJ

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus, Küütri 14 teise korruse seminariruumis

teisipäeval, 7.juunil kell 18.30

On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Kas on võimalik, et keegi võib saada ühendust Sinu meelega, „Telepaatia“? või vaadata tulevikku, „Selgeltnägemine“? Kuidas suudavad mõned inimesed ennast terveks ravida surmava vähihaiguse viimases staadiumis, „Tervendamine“? Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas me seda seletame, „Telekinees“?  Paljud inimesed väidavad, et nad on suutelised „nägema“ eemalolevaid objekte või kohti, „Kaugnägemine“!

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…(105 min.)“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete oma ala kuulsustega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, kirjanik Arielle Ford, astronaut dr. Edgar Mitchell, intuiit Catherine Yunt…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

Vt. lisaks:  http://www.somethingunknown.com/index.php

Nagu ikka,  jagame pärast filmi tekkinud inspireerivas õhkkonnas kaaslastega seda, mis teemaga seotult endast üles kerkimas.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

Kohtumiseni!
Peeter
5278539

<<  12 13 14 15 16 [1718 19 20  >>  
© 2020 MTÜ Lektoorium.