pais

Arhiiv

11.oktoobril kell 18.00: Holistlik tervis: film "Toit on oluline"

11.oktoobril kell 18.00: Holistlik tervis: film

Alustame taas Tallinna Lektooriumis uute teemade ja neid illustreerivate filmidega.

Las toit olla ravimiks ja las ravim olla toiduks- Hippocrates

See kaasaegse meditsiini rajaja sõnum jääb kajama dokumentaalfilmist „Toit on oluline“.

Kui sööme toitainetevaeseid roogasid, tarvitame keemilisi lisaaineid ja kaldume sõltuma ravimitest, pole mingi ime, kui kaasaegne ühiskond järjest haigemaks jääb. „Toit on oluline“ kergitab katteloori ülemaailmse rahaahne „haigusetööstuse“ pealt ja annab inimestele teaduslikult kinnitatud lahendusi haigustest loomulikul kombel jagu saamiseks. Intervjuud paljude loomuliku tervendamise- ja toitumisekspertidega juhivad tähelepanu sellele, et loobumine keha kahjustavast sobimatust toidust on alles esimeseks sammuks. Õiget laadi toitainete ja lisaainete kasutamine ning mürkainete eemaldamine võib aidata jagu saada ka kroonilistest haigustest, sealhulgas isegi vähist.

Film keskendub võimalusele vaadata üle ja muuta oma uskumuste süsteeme, mis on meisse kaasaegse meditsiini- ja tervishoiuaparaadi poolt „süstitud“.

Intervjuudest selgub, et sugugi mitte iga terviseprobleem ei vaja meditsiinilist sekkumist ja tähelepanu tasub pöörata paljudele alternatiivravi võimalustele, mis võivad osutuda palju tõhusamaks ja odavamaks, vähem kahjustavaks ja vähem agressiivseks kui traditsioonilise meditsiini vahendid.

http://www.foodmatters.tv/

Filmi pikkus: 80 minutit. Film eestikeelsete subtiitritega.

Avateesid teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.
Osalustasu: 6 euri
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)

Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

Toit on oluline - lektoorium Tartus

Toit on oluline - lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

reedel, 30.septembril kell 18:30

TOIT ON OLULINE

Oma tervise parandamiseks ja heas vormis püsimiseks on meditsiinilise sekkumise kõrval olemas muidki odavaid, lihtsaid, ohutuid ja efektiivseid võimalusi.

Üheks tõhusamaks võimaluseks, mis aitab tohutult kaasa tervele ja täisväärtuslikule elule, on teadlik toitumine. Suurim põhjus, miks inimesed sellele vähe tähelepanu pööravad, on selles, et see eeldab vastutuse võtmist.

Pole olemas mingit imevahendit, pole olemas üksikut teraapiat vähi vastu ega südamehaiguste vastu. Elustiili muutmine võib ära hoida, peatada ja taandada tõsiseid kroonilisi haigusi.

Inspiratsiooni oma kogemuste ja mõtete jagamiseks saame seekord lahendustele orienteeritud dokumentaalfilmist „Toit on oluline“ (USA 2008, 80 min., eestikeelsed subtiitrid)

Vt.lisaks http://www.lektoorium.ee/videod/item/toit-on-oluline

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Lektoorium Türil - „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…"

Lektoorium Türil - „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…

Lektoorium Türil, Paide tn.6 (III korrus) kolmapäeval 28.septembris kell 18.30

On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Kas on võimalik, et keegi võib saada ühendust Sinu meelega, „Telepaatia“? või vaadata tulevikku, „Selgeltnägemine“? Kuidas suudavad mõned inimesed ennast terveks ravida surmava vähihaiguse viimases staadiumis, „Tervendamine“? Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas me seda seletame, „Telekinees“?  Paljud inimesed väidavad, et nad on suutelised „nägema“ eemalolevaid objekte või kohti, „Kaugnägemine“!

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…(105 min.)“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete oma ala kuulsustega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, kirjanik Arielle Ford, astronaut dr. Edgar Mitchell, intuiit Catherine Yunt…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

Soovitav osaluspanus 5€

Kohtumiseni!
Kalev
5333 0099

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Lektoorium Põlvamaal Ihamaru kõrtsis teisipäeval, 20.septembril kell 18.00

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Kas miski tundmatu võib osutuda nii loomulikuks, et olen valmis teda omaks võtma? Kuidas edasi?

Rännakule inspireerib värske ja julgustav dokumentaalfilm „Miski Tundmatu teeb ei tea mida...“

Oluliste seoste ja taipamiste jagamiseks jätkub õhtu indiaani jutupulga-ringiga .

Taotletav vili ja võimalus on muuhulgas sarnasest teemast huvitatud inimeste üksteisemärkamine, tutvumine ja koos kasvamine.

*„Miski Tundmatu teeb ei tea mida…“ (105 min. eestikeelsed subtiitrid)

„On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV VAIMNE TEEKOND PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE TOETUVASSE TEADUSESSE

Telepaatia, selgeltnägemine, tervendamine, telekinees ja kaugnägemine...

Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas seda seletada?

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake, dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete praktikutega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, lusikapainutajate liikumise algataja dr. Jack Houck, tervendaja Eric Pearl, astronaut dr. Edgar Mitchell, põlisrahva vaimne juht Rupert Encinas… 

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

„Ilmselt parim õppefilm, mis kunagi parapsühholoogia ja selle mõjude kohta on tehtud. Kui Sind huvitavad loominguliste teadlaste poolt selles valdkonnas tehtud uuringud ning meie praegused teadmised, siis soovitan seda filmi soojalt“- Charles T. Tart, Ph.D. Prof.Em. Psych. UC Davis, Institute of Transpersonal Psychology

Vt. lisaks: http://www.somethingunknown.com/index.php

Teadvuse nihe - Tartus

Teadvuse nihe - Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis reedel, 23.septembril kell 18:30

Teadvuse nihe.

Iga päevaga suureneb nende inimeste arv, kes tajuvad ja tunnistavad muutusi oma teadvuses ja maailmatajus.

Hirmutamisega segatult räägitakse kriitilistest protsessidest ühisteadvuses...

Miks vanaviisi ei saa, missuguses suunas võiks toimuda individuaalne teadvusnihe ning kuidas seda juhtida, arutame pärast inspireerivat filmi  “Teadvuse muutus” (120 min., eestikeelsed subtiitrid), milles peaosas mängib iseennast edukas ja mõjukas kirjanik ja vaimne kõneleja Wayne Dyer.

See film tutvustab ühte vaatenurka muutusele, milles on loogiliselt põimitud jungilik psühholoogia ja taoistlik filosoofia.

Vt.lisaks http://www.lektoorium.ee/videod/item/teadvuse-muutus

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Teadlik Vanemaksolek - Tartus

Teadlik Vanemaksolek - Tartus

Lektoorium Tartus Atlantise konverentsisaalis kolmapäeval, 28. septembril kell 17:30:

Teadlik vanemaksolek

Kuidas saame kaasa aidata oma laste võimete avaldumisele ning tõsta nii laste kui ka enda elukvaliteeti?

Missugust mõju avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile vanemate hoiakud ja uskumused?

Millal tuleks elada sisse lapse teadliku „geeniinseneri“ rolli?

Neid küsimusi käsitleb dr. Bruce Lipton oma rohkete näidetega illustreeritud videoseminaris „Teadliku vanemaksolemise bioloogia“ (~ 70 min., eestikeelsed subtiitrid).

Pärast videoseminari on osalejatel koheselt võimalik järele proovida üht võimalikku meetodit - kasutades Algallika protsessi ja hingamistööd  -, kuidas teha kindlaks oma elu ja tervist mõjutavaid mõtteid ja uskumusi ning luua positiivseid muutusi.

Vanemate-poolne programmeerimine käivitub esmalt sugurakkude formeerumises läbi  „genoomilise äramärkimise“(genomic imprinting). Vanemate mõju järeltulija elu kujundamisele laieneb edasi emaka veekeskkonda, kus lapse aju saab oma esimesed keskkonnakogemused. Järgnevalt võivad lapse võimed ja loomujooned saada tugevdavaid või hävitavaid mõjutusi läbi sünnikogemuse, hoolitsuse ja vanemlike oskuste olemasolu või puudumise. Väga varastel kogemustel on pikaajaline mõju, sest need määravad potentsiaali, mida elu kulgedes väljendame. Film aitab vanematel mõista, kuidas oma laste võimete avaldumisele kaasa aidata ning laste ja ka enda elukvaliteeti tõsta.

Lõpetuseks tutvustavad Inge Bachaus ja Kadri Aua teadliku raseduse, sünnituse ja vanemaksolemise kursust Sünni Vägi (~60 min).

Uus teadus lapse iseloomu ja võimete kujundamisest.

Teadus on seni kinnitanud, et inimese loomuomadused on programmeeritud tema geenidesse. Ometi tõestavad hiljutised avastused rakubioloogias, et vanemate hoiakud ja uskumused avaldavad järeltulijate geneetilisele programmile sügavat mõju.

Sünni- ja sünnieelse arengu uurimise üks pioneere Ph.D. Bruce H. Lipton  vaatleb vanemate „programmeeringu“ olulist rolli meie tervise, käitumise, mõtteviisi ja suhete kujunemisel. Uuel teadusel põhinev loeng näitab mehhanismi, kuidas vanemate emotsioonid ja tõekspidamised mõjutavad laste geneetilise koodi väljavalimist ning isegi selle ümberkirjutamist.

Sünni Vägi

Ühe võimaluse tegeleda sügavuti oma mõtete ja uskumuste teadvustamise ning iseenda ja seeläbi ka oma laste ellu positiivsete muudatuste loomisega, on Binnie A. Dansby poolt 20 aastat tagasi väljatöötatud ja praktiseeritud põhjalik kursus teadlikust eostamisest, rasedusest, sünnitusest ja vanemaksolemisest.

SÜNNI VÄGI – teadliku raseduse ja sünnituse kursus

10 teemat, 10 kohtumist 12.oktoobrist kuni 14.detsembrini 2011

Kuidas luua rasedusest, sünnitusest ja vanemaksolemisest enda ja lapse jaoks õrn, turvaline ning armastusküllane kogemus?

Neid teemasid käsitletakse põhjalikult Binnie A. Dansby poolt välja töötatud Algallika protsessil ja hingamistööl põhineval kursusel teadlikust rasedusest, sünnitusest ja vanemaksolemisest. Kursust viivad läbi Algallika protsessi ja hingamistöö terapeudid ning sünnitoetajad Inge Bachaus ja Kadri Aua (MTÜ Sünni Vägi).

Kursus koosneb kümnest üks kord nädalas toimuvast ning kolm tundi kestvast kohtumisest. Iga kord on oma konkreetne teema, mida süvitsi käsitletakse. Igal kohtumisel on vestlusring, rasedate jooga, paaris- või grupitöö, meditatsioon või protsessitöö ning hingamisseanss.

Kursus algab 12. oktoobril kell 10 Atlantise konverentsisaalis.

Kursuse „Sünni Vägi“, teadliku sünni ja sünnituse ning vabastava hingamise kohta leiad rohkem infot www.algallikas.eu

Seekordne kohtumine Lektooriumis kestab umbes 3h.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€.

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus, Atlantise konverentsisaalis

neljapäeval, 16.juunil kell 18.00

Tundmatu tunnistamine, tunnetamine, äratundmine ja...

Kas miski tundmatu võib osutuda nii loomulikuks, et olen valmis teda omaks võtma? Kuidas edasi?

Rännakule  inspireerib värske ja julgustav  dokumentaalfilm „Miski Tundmatu teeb ei tea mida...“

Järgneb teemaga seotu tunnetamine endas - Osho tšakra-hingamise meditatsioon, mida juhendab hingamisterapeut Inge Bachaus.

Oluliste seoste ja taipamiste jagamiseks lõpeb õhtu indiaani jutupulga-ringiga .

Taotletav vili ja võimalus on muuhulgas sarnasest teemast huvitatud inimeste üksteisemärkamine, tutvumine ja koos kasvamine.

*„Miski Tundmatu teeb ei tea mida…“ (105 min. eestikeelsed subtiitrid)

„On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Telepaatia, selgeltnägemine, tervendamine, telekinees ja kaugnägemine...

Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas seda seletada?

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…“  – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete praktikutega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, lusikapainutajate liikumise algataja dr. Jack Houck, tervendaja Eric Pearl, astronaut dr. Edgar Mitchell, põlisrahva vaimne juht Rupert Encinas…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

„Ilmselt parim õppefilm, mis kunagi parapsühholoogia ja selle mõjude kohta on tehtud. Kui Sind huvitavad loominguliste teadlaste poolt selles valdkonnas tehtud uuringud ning meie praegused teadmised, siis soovitan seda filmi soojalt“- Charles T. Tart, Ph.D. Prof.Em. Psych. UC Davis, Institute of Transpersonal Psychology

Vt. lisaks:  http://www.somethingunknown.com/index.php

*Osho tšakra-hingamise meditatsioon

Osho ütleb, et meditatsioon ei ole muust elust eemalseisev spirituaalne treening, vaid et oma olemuselt on meditatsioon kunst olla teadlik, mis toimub meie sees ja meie ümber. Samas tõdeb ta, et tänapäeva inimesel on väga keeruline vaikses meditatsioonis olla. Seetõttu on Osho loonud või äratanud mitmeid aktiivseid meditatsioone, mille erinevate etappide läbitegemisel on võimalus jõuda tõelisse meditatsiooniseisundisse.

Sel korral liigume koos läbi Osho tšakra-hingamise meditatsiooni, et jõuda rahu ja vaikuseni. Selles meditatsioonis kasutame sügavat kiiret hingamist ja kehaliikumisi, mis juhib meid läbi meie keha seitsme tšakra, läbi meie sisemise ruumi, et puhastada ja tasakaalustada meie energiakeskusi, saada teadlikuks ning tuua teadvelolek ja elujõud meie energiakehasse. Läbi tšakra hingamise jõuab meie meel ja keha sellisesse valmisolekusse, et seejärel on kerge mediteerida ning rahu ja vaikust vastu võtta. Samas avab see meie siseilma lõputud avarused, parandab intuitsiooni ja võimaldab saada kõiksuse keskmeks.

Meditatsioon algab lihtsa liikumise ja kiire hingamisega, mida saadab muusika, mis on loodud vastavalt Osho soovitustele. Muusika toetab ja annab märku iga järgneva meditatsioonietapi algusest.

Tšakrad on justkui energeetilise ja füüsilise keha ühenduslüliks – iga tšakra on ühendatud kindlate näärmete ja närvikeskustega füüsilises kehas. Kui inimese teadvuses on blokeering (probleem), siis mõjutab see kindlat tšakrat energiakehas, mis omakorda mõjutab konkreetseid organeid füüsilises kehas. Iga meie tunne ja mõte tekitab liikumise meie energiaväljas, muutused energiaväljas mõjutavad kehakeemiat. Seega mõjutab kõik, mis toimub meie meeles, ka otseselt meie keha.

Meditatsiooni kestvus 60 min. ­+ sissejuhatus 15 min.

Palun pane selga mugavad riided, mis võimaldavad vaba liikumist ja soovi korral võta kaasa matt, et viimases etapis, pikali olles mediteerida.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

Kohtumiseni!

Inge

ingevalgus@gmail.com
53316263

Peeter


peeterlepisk@lektoorium.ee

5278539
Järgmine Lektooriumi õhtu Tartus tõenäoliselt mitte enne ohjeldamatute vihmade perioodiJ

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus, Küütri 14 teise korruse seminariruumis

teisipäeval, 7.juunil kell 18.30

On olemas ainult kaks elamise viisi: Justkui miski ei oleks ime ja justkui kõik oleks ime. Mina usun viimasesse“. Albert Einstein.

KÜTKESTAV  VAIMNE  TEEKOND  PSÜÜHILISTELE KOGEMUSTELE  TOETUVASSE  TEADUSESSE

Kas on võimalik, et keegi võib saada ühendust Sinu meelega, „Telepaatia“? või vaadata tulevikku, „Selgeltnägemine“? Kuidas suudavad mõned inimesed ennast terveks ravida surmava vähihaiguse viimases staadiumis, „Tervendamine“? Kas tõepoolest eksisteerib vaimu võim mateeria üle ja kui ongi nii, siis kuidas me seda seletame, „Telekinees“?  Paljud inimesed väidavad, et nad on suutelised „nägema“ eemalolevaid objekte või kohti, „Kaugnägemine“!

Kus on piir „tõelise“ maagilise väe ja peene tüssamise vahel? Kas neid meelteüleseid imetegusid on võimalik kuidagi seletada?

Need ja paljud teisedki küsimused leiavad vastuseid omapärases dokumentaalfilmis „Miski Tundmatu teeb me ei tea mida…(105 min.)“ – psüühiliste nähtuste uuringus, mille loomise idee tekkis Renèe Sheltema-l pärast mitut järjestikust kummalist ja seletamatut sündmust oma elus.

Ta kohtus mitmete ameerika uurivate tippteadlaste, parapsühholoogide, psühholoogide, füüsikute ja arstidega, nagu prof. Charles Tart, prof. Gary Schwartz, dr. Larry Dossey, dr. Rupert Sheldrake,  dr. Dean Radin… Oma otsingutel kohtus ta ka mitmete oma ala kuulsustega, nagu psühhodetektiiv Nancy Myer, kirjanik Arielle Ford, astronaut dr. Edgar Mitchell, intuiit Catherine Yunt…

Renée leidis, et tänased katsed toovad esile selle, kuidas teadus kinnitab erinevate ühenduste olemasolu meele ja meele, meele ja keha ning meele ja maailma vahel, mis omakorda väljendab tõsiasja, et psüühilised võimed on üheks meie sisemise loomuse kaasasündinud osaks.

Vt. lisaks:  http://www.somethingunknown.com/index.php

Nagu ikka,  jagame pärast filmi tekkinud inspireerivas õhkkonnas kaaslastega seda, mis teemaga seotult endast üles kerkimas.

Soovitav osaluspanus 6€, kahekesi tulles kahepeale 9€

Kohtumiseni!
Peeter
5278539

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

teisipäeval, 31.mail kell 18:30 – 22:00

„Lase lahti!“ on olnud vastuseks küsimusele paljudest probleemidest vabanemiseks.

„Kuidas?“ on olnud järgnevaks küsimuseks…

Mis vahe on lahtilaskmisel ja minnalaskmisel?

Kuidas, miks ja millal lasta lahti ka oma kõige olulisemast unistusest?

Kuidas vabastada ennast lihtsate võtetega oma „loo“ piiravast, ahistavast ja nõrgestavast mõjust?

Nagu maja ehitamiseks kasutame peale kirve nii kopsakamaid kui ka peenemaid tööriistu, on ka enda isiksuse ülesehitamisel väärikast tööriistavalikust palju abi.

Individuaalse ja kordumatu protsessori hooldamiseks leiduvate vahendite hulgas orienteerumiseks teeme juttu esmaabitehnikatest, mis piiravatest uskumustest vabaneda aitavad (Hoponopono,  Eckhart Tolle valukehast vabanemise tehnika jne.)

Ispiratsiooni aruteluks ammutame „Saladuse“-õpetaja Hale Dwoskini vaimustavast videoseminarist

Sedona meetod (120 min, eestikeelsed subtiitrid)

Kui inimene suudab lahti öelda enda hirmudest, kinnisideedest ja vihast, siis paraneb seeläbi mitte ainult närvikava, vaid kogu keha. Meil kõigil on kaasasündinud võime loobuda kõigist ebameeldivatest ja mittesoovitud tunnetest. Samuti on meil kaasasündinud võime loobuda kõigist seatud sisemistest piirangutest. . Isegi nendest, mille kohta on välja mõeldud kõige vaimustavamad lood.

Piirangute ideed avalduvad pidevalt meie tunnetes ja mõtetes. Piiranguid tundma õppides saab leida nendest vabanemise viise. Lahendused ei pruugi peituda positiivses mõtlemises ega keerulistes tehnikates, vabanemine võib olla ka loomulik ja kerge protsess.

Kõik meie piirangud kerkivad esile paarikaupa. Kui tunned rõõmu, siis ka kurbust. Kui  tunned valu, siis ka õnne. Kui tunned rõõmu, siis ka ängistust. Enamik meist võitleb selle poole vastu, mis talle ei meeldi. Mis juhtub siis, kui sa võitled ebameeldiva vastu? See püsib.

Sedona meetod aitab kiiresti jõuda selleni, mida otsid. Lisaks kiirusele on see lihtne ja tihtipeale äärmiselt efektiivne, n.ö. esmaabivahend. Meetod ei nõua mingit religioosset või muud uskumist. Meetod aitab jõuda oma tõelise olemuse mõistmiseni. Sedona meetod on vabastamistehnika, mida igaüks oma elus võiks julgelt kasutada.

***

Soovitav osaluspanus 6€,kahekesi tulles 9€

Kohtumiseni.

Peeter

Lektoorium Tartus Küütri 14

Lektoorium Tartus Küütri 14

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

kolmapäeval, 1.juunil kell 18:30

Mis mõtted ja tunded minus keerlevad, kui saan teada, et inimene, kellega kohtusin, ei ole mitte 40 aastane, nagu arvasin, vaid tunduvalt vanem?

80?

140?

Kas selliseid inimesi on ka tegelikult meie ümber?

Kas olen nõus kohendama oma uskumusi elu kohta?

Missuguseid muutusi olen nõus ja valmis selles protsessis ise mõjutama?

Inspiratsiooni kõigele harjumuspärasele uue pilguga vaatamiseks leiame seekord filmist

„MEES MAALT“ (USA 2007, 87 min., eestikeelsed subtiitrid)

Näeme ekraanilt uskumatut lugu ülikooli õppejõust, mehest, kes väidab, et on elanud planeedil Maa 14000 aastat järjest ning on sunnitud olnud vahetama iga 10 aasta tagant elukohta, kuna ta ei vanane. Saladust hoides jätab ta selgi korral viisakalt oma kolleegidega hüvasti. Teadlasetüüpi kaaslased vajavad ootamatule muutusele selgitust ning nad esitavad küsimusi, et lahendada müsteerium. Uskumatuna tunduvale loole lisavad nende teadmised ja loogika ainult selgust… Kergitades saladuslikku katteloori, avastavad sõbrad ühteaegu, et nad ei ole valmis tõde vastu võtma...

Järgneb aruteluring.

RÄNNAK LÄBI VÄEPÖÖRISTE

RÄNNAK LÄBI VÄEPÖÖRISTE

Kui Mao Tuli – Kundalini – hakkab tõusma läbi ?akrate, avanevad meie teadvusele üha uued ruumid, iga järgmine säravam eelmisest. See on otsekui Kalevipoja Tee läbi Põrgu Vask-, Hõbe- ja Kuldkambritesse täis hunnituid Aardeid… Millised on siis need Säravad Ruumid… ja milline neis kogetav Vabadus üha uutel astmetel? Milline alkeemiline transformatsioon teostub igaühes neist Keskustest? Kuidas on see seotud meie Kolme Aarde – essentsi (chin), hingejõu (chi) ja meeleselgusega (shen)? Mida kujutab endast energeetilise ehk õndsuskeha (sambhohga kaya) ja vaimse, kirkusekeha (dharma kaya) ülesehitamine ja kuidas on see seotud meie Hinge Surematuse saavutamisega maailma alkeemiliste traditsioonide valgusel? Kuidas alustada või hoogustada seda Kuninglikku Teed…?

Teemat illustreerib film BARAKA.

Ron Fricke´i mitteverbaalne film BARAKA valmis 1992.a ainulaadses TODD-AO 70mm formaadis. See on erakordne reis läbi 6 kontinendi ja 24 riigi. See on justkui kogu maailm 93 minutiga. BARAKA palub vaatajalt täieliku tähelepanuga kohalolekut kuid vastukaaluks pakub Kõiksust. Ta teeb meie planeedi ootamatult väikseks ja hoomatavaks ? ootamatult omaks.

MTÜ Armastus on seda filmi tutvustanud nii:

Sõna Baraka tähendab islami mystikutele, sufidele, õnnistust või elu olemust, mille kaudu elu end ilmutab. Islamis on see midagi, mis võib kanduda inimesele nii inimeselt kui ka materiaalselt esemelt. Iga pyha paik, inimene või ese kannab barakat. Heebrea keeles ning Vanas Testamendis tähendab verb bara loomist, kuid see pole inimlik loomine, selleks on võimeline ainult JHVH. See loomine kuulub täielikult jumaliku meelevalda.

Ei ole vist midagi raskemat kui teha film sellest, mida ei ole kuulda ega näha. Ometigi, Ron Fricke`il on see õnnestunud meistrikraadi vääriliselt.

BARAKA on film, millel puuduvad kultuurilis-religioossed piirid, see näitab ja puudutab inimloomuse kõige puhtamat olemust. Selles filmis pole mitte yhtegi sõna ega teksti, ent ta suudab ytelda ja taibata rohkem kui suudaks miljon sõna kogu eluajaga. See on jätkuv uudishimulik ime imestamine nii meie endi kui ka Planeedi lõputu ilu yle.

Tiibeti mungad, ortodokssed juudid, päikesevarjutus, Aafrika hõimude rituaalid, Jeruusalemma Nutumüür, vihmametsad, Havai vulkaanid, Brasiilia getod, surnupõletustseremooniad Gangeses, Auschwitz, Egiptuse püramiidid, Mt. Everest, Angkor Wat, Indoneesia tehasetöölised, Ayers Rock, keerlevad dervišid…

Hingetukstegevad kaadrid üle maakera näitavad nii looduse kui loomuse ilu kui ka hävitavat jõudu. Kaaslaseks erakordselt kaunis filmimuusika.
Vahelduvad kaadrid eraklikest munkadest rahvarohkete tänavateni, iidsetest templitest sõjatuleni, panevad peas jooksma tuhat ja üks mõtet ning keegi ei tea kuhu need välja jõuavad...

BARAKA muudab teadmatud teadjateks ning teadjatel laseb unustada oma teadmised.

BARAKAT võiks nimetada visuaalseks vaimupoeesiaks. Ta kõnnib samadel radadel, kus enne teda on käinud paljud mystikpoeedid, kes maailma ilu imestavad. Kõik on otsimas ja leidmas kadunud yhtsust, kõik on otsimas ilu ja lihtsust, õnne ja lunastust. BARAKA viitab, et kusagil myrast tyhjakstõmbunud paigas asubki loomisjõudude alguspaik. Lihtsa, siira ja tasase meelega on võimalik seda kogeda.

vaimu kandev lehekylg -> http://www.spiritofbaraka.com/
Avateesid teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.

Osalustasu: 6 euri
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)
Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

Sedona meetod Tartu lektooriumis

Sedona meetod Tartu lektooriumis

Lektoorium Tartus Küütri 14 teise korruse seminariruumis

neljapäeval, 18.mail kell 18:30 - 22:00

Kuidas vabastada ennast lihtsate võtetega oma „loo“ piiravast, ahistavast ja nõrgestavast mõjust?

Olles teadlik tõsiasjast, et igal inimesel on individuaalne ja kordumatu protsessor, mille hooldamiseks ei ole olemas ühte universaalset vahendit, teeme juttu mitmetest tehnikatest, mis piiravatest uskumustest vabaneda aitavad (Hoponopono,  Eckhart Tolle valukehast vabanemise tehnika jne.)

Ispiratsiooni aruteluks ammutame Hale Dwoskini videoseminarist

Sedona meetod (120 min, eestikeelsed subtiitrid)

Kui inimene suudab lahti öelda enda hirmudest, kinnisideedest ja vihast, siis paraneb seeläbi mitte ainult närvikava, vaid kogu keha. Meil kõigil on kaasasündinud võime loobuda kõigist ebameeldivatest ja mittesoovitud tunnetest. Samuti on meil kaasasündinud võime loobuda kõigist seatud sisemistest piirangutest. . Isegi nendest, mille kohta on välja mõeldud kõige vaimustavamad lood.

Piirangute ideed avalduvad pidevalt meie tunnetes ja mõtetes. Piiranguid tundma õppides saab leida nendest vabanemise viise. Lahendused ei pruugi peituda positiivses mõtlemises ega keerulistes tehnikates, vabanemine võib olla ka loomulik ja kerge protsess.

Kõik meie piirangud kerkivad esile paarikaupa. Kui tunned rõõmu, siis ka kurbust. Kui  tunned valu, siis ka õnne. Kui tunned rõõmu, siis ka ängistust. Enamik meist võitleb selle poole vastu, mis talle ei meeldi. Mis juhtub siis, kui sa võitled ebameeldiva vastu? See püsib.

Sedona meetod aitab kiiresti jõuda selleni, mida otsid. Lisaks kiirusele on see lihtne ja tihtipeale äärmiselt efektiivne, n.ö. esmaabivahend. Meetod ei nõua mingit religioosset või muud uskumist. Meetod aitab jõuda oma tõelise olemuse mõistmiseni. Sedona meetod on vabastamistehnika, mida igaüks oma elus võiks julgelt kasutada.

Nagu maja ehitamiseks kasutame peale kirve veel kopsakamaid ja peenemaid tööriistu, on ka enda isiksuse ülesehitamisel väärikast tööriistavalikust palju abi.

Kas pärast Sedona meetodi video vaatamist, väikest praktiseerimist ja arutelu võiks olla tekkinud protsessis osalejate pihku justkui paljude lisavidinatega punane taskunuga?

Soovitav osaluspanus 6€,kahekesi tulles 9€

Kohtumiseni.
Peeter
5278539

HIINLASTE „IGAVESE NOORUSE“ DOKTRIIN

HIINLASTE „IGAVESE NOORUSE“ DOKTRIIN

HIINLASTE „IGAVESE NOORUSE“ DOKTRIIN

Kuidas sai 1933.a. surnud hiinlane doktor Li elada 256 aastaseks?  Või keegi armeenlane 167 aastaseks? Või paljud mägilased 120-140 aastaseks? Kuidas saavutada oma kehas „20-aastase“ energiat? Meie ammendamatu elujõuallikas – selle muundamine. Kui laborihiired pandi noorenema, siis millal jõuab järg inimeseni?

FILM „MEES MAALT“

Vahetame mõtteid tõest, uskumuste jõust ja nende muutmisest ning muutumisest.

Näeme ekraanilt uskumatut lugu mehest, kes väidab, et on elanud planeedil Maa 14000 aastat järjest ning on sunnitud olnud vahetama iga 10 aasta tagant elukohta, kuna ta ei vanane. Saladust hoides jätab ta viisakalt oma kolleegidega hüvasti, kuid neile ei sobi ootamatu elumuutus ning nad esitavad küsimusi, et lahendada müsteerium. Kergitades saladuslikku katteloori, avastavad sõbrad ühteaegu, et nad ei ole valmis tõde vastu võtma...

Film on eestikeelsete subtiitritega

Avateesid teemasse ja filmile järgneva Juturingi juhatamine: Peeter Liiv.
Osalustasu: 6 euri
Koht: Tallinnas Kopli 62 (tramm 1 ja 2, „Volta“ trammipeatus)
Kuna kohtade arv piiratud, soovitav eelregisteeruda peeterliiv@hot.ee või 55527442

Soojalt
Peeter Liiv

Lektoorium Tartus

Lektoorium Tartus

05.mai kell 18:30 lektoorium Tartus filmiga "Mees maalt"

Vahetame mõtteid tõest, uskumuste jõust ja nende muutmisest ning muutumisest.
Valgelt ekraanilt näeme uskumatut lugu mehest kes väidab, et on elanud planeedil maa 14000 aastat järjest ning on sunnitud vahetama iga 10 aasta tagant elukohta, kuna ta ei vanane. Saladust hoides jätab viisakalt oma kollegidega hüvasti, kuid neile ei sobi ootamatu elumuutus ning nad esitavad küsimusi, et lahendada müsteerium. Kergitades saladusliku katteloori avastavad sõbrad ühteaegu, et nad ei ole valmis tõde vastu võtma...

Lektoorium Põlvas

Lektoorium Põlvas

03.mai kell 18:00 lektoorium Põlvas filmiga "Mees maalt" (Põlva,Oja tn.7)

Vahetame mõtteid tõest, uskumuste jõust ja nende muutmisest ning muutumisest.
Valgelt ekraanilt näeme uskumatut lugu mehest kes väidab, et on elanud planeedil maa 14000 aastat järjest ning on sunnitud vahetama iga 10 aasta tagant elukohta, kuna ta ei vanane. Saladust hoides jätab viisakalt oma kollegidega hüvasti, kuid neile ei sobi ootamatu elumuutus ning nad esitavad küsimusi, et lahendada müsteerium. Kergitades saladusliku katteloori avastavad sõbrad ühteaegu, et nad ei ole valmis tõde vastu võtma...

<<  15 16 17 18 19 [2021 22 23  >>  
© 2023 MTÜ Lektoorium.